Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Usi_uroki_ukrayinskoyi_movi_4_klas.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
1.31 Mб
Скачать

IV. Підсумок уроку.

Зіграти хочеться мені з тобою, друже, в "так" чи "ні". Тобі питання задаю, готуй же відповідь свою. Відгадай, коли мастак

НІ чи ТАК?

— Прислівник — це незмінна частина мови. (Так.)

— Прислівники в реченні виступають головними членами речення. (Ні.)

— Прислівники в тексті найчастіше зв'язані з дієсловами. (Так.)

— Різні форми прислівників утворюються за допомогою зміни їх закін­чень. (Ні.)

— Слова вчора, сьогодні, завтра — це прислівники-синоніми. (Ні.)

— Прислівники у художніх текстах надають текстові більшої емоцій­ності і виразності. (Так.)

— Прислівники у наукових текстах надають текстові більшої образ­ності. (Ні.)

— Чи вживаються прислівники в наукових текстах? (Так.)

V. Домашнє завдання з інструктажем.

Вправа 195, с. 100 — завдання для повторення.

уроку_______ Дата__________

Тема. Контроль навчальних досягнень. Списування.

Мета. Перевірити графічні, технічні вміння і навички, швидкість письма, дотримання правил культури запису, оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Контрольне списування.

Білчина пам'ять

Сьогодні я розглядав на снігу сліди звіряток та птахів. Багато цікавого прочитав. Ось білка добулась крізь сніг до моху, взяла звідти горіхи і відразу з'їла їх. Я шкаралупу знайшов. Потім відбігла з десяток метрів, знову пірнула, знову лишила на снігу шкаралупу.

Що за диво? Не можна ж думати, що вона чула запах горіха крізь шар снігу. Отже, добре пам'ятала з осені про свої запаси.

III. Збір зошитів.

уроку_______ Дата__________

Тема. Текст, його головна думка. Заголовок до тексту. (Вправи 196 — 199.)

Мета. Повторити і закріпити в учнів поняття про текст як зв'язне вислов­лення певної думки. Розвивати вміння підбирати заголовок до тексту, який би виражав головну думку. Виховувати патріотичні почуття.

Обладнання. Ілюстрації із зображенням пам'ятників загиблим у Другій світовій війні, тлумачний словник української мови.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Повторення вивченого про текст.

— Діти, пригадайте казку про хатинку, в якій поселився хлопчик з дивним ім'ям Текст. Як називалися частини цієї хатки?

— То зі скількох частин складається текст?

  • Яка частина тексту найбільша?

  • Яку ще важливу ознаку має текст?

— Які ви пам'ятаєте типи текстів?

III. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота над текстом. (За вправою 196.)

а) Читання тексту, з'ясування значень невідомих слів.

— Доведіть, що це текст. (Тут є тема, мета і дібрано заголовок.)

б) Коротка бесіда про День перемоги (з використанням ілюстрацій).

в) Визначення головної думки тексту "День перемоги". (День перемоги — свято перемоги над фашизмом у боротьбі за свободу і незалежність.)

г) Називання звуків і букв у виділених словах.

ґ) Добір споріднених слів (усно), визначення в них кореня і префікса.

2. Списування з граматичним завданням. (За вправою 197.)

а) Читання тексту, з'ясування значень невідомих слів.

Обеліск — архітектурна споруда, пам'ятник у вигляді чотиригранної колони з пірамідальною вершиною.

б) Самостійне списування тексту.

в) Добір заголовка. ("Ніхто не забутий, ніщо не забуте!")

— Підкресліть іменники, зверху скорочено зазначте їх рід і число.

— Розберіть виділені слова за будовою .

Фізкультхвилинка.

3. Каліграфічна хвилинка. УУУУУуУжУкУг

Україна Ужгород Угорщина

Леся Українка — видатна письменниця України.

— Діти, продовжіть цю розповідь, доберіть до неї заголовок.

— Чи можна назвати це текстом? Доведіть.

4. Розвиток зв'язного мовлення.

— Складіть розповідь "У лісі" за поданими словами та словоспо­лученнями.

Йшли далі й далі, заблукали, зустріли лісника, показав дорогу.

— Чи можна цю розповідь назвати текстом? Доведіть. Який це тип тексту. (Розповідь.)

5. Колективне виконання вправи 198.

а) Читання вірша, словникова робота.

б) Відшукування у вірші спонукального речення.

в) Добір споріднених слів.

г) Усне відмінювання іменника хвиля.

6. Тренувальне аудіювання (з фронтальною перевіркою).

Вода

Наші предки дуже шанували воду. Вважалося великим гріхом кинути у річку чи озеро сміття, каміння. Не можна було бити по воді. Вода, вважалося, має велику цілющу силу. Вона миє, очищає. Тому з ліку­вальною метою збирали росу, а воду брали у річці. І неодмінно до сходу сонця, щоб до цього з неї ніхто не черпав.

("Дванадцять місяців ")

Тестові завдання

1. Що дуже шанували наші предки?

а) Хліб;

б) воду;

в) землю.

2. Що вважалося гріхом? Кинути у річку:

а) пісок і глину;

б) дерево;

в) сміття і каміння.

3. Що, як вважалося, мала вода?

а) Цілющу силу;

б) багато мінеральних солей;

в) гарний смак.

4. З якою метою збирали росу?

а) Для їжі;

б) з лікувальною метою;

г) для вмивання обличчя.

— До якого типу належить оповідання "Вода"?

— Які ще типи текстів ви знаєте?

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]