Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Stetsyuk (1).doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
690.18 Кб
Скачать

Операція

3.Токарна

Перехід А.

Допоміжний час на встановлення кріплення та зняття деталі

Тд1 = 2хв 5 табл. 90

Перехід 1.

Режим фрезерування

Основний час.

2.24

де L 28мм – довжина канавки по кресленню

В 4мм – ширина канавки по кресленню

Н 4мм – глибина канавки по кресленню

Dдо 4мм –діаметр фрези [8 с 13]

ή вр31,5 об/хв. – верстатна частота обертання фрези по паспорту верстату

S -25 верстатна повздовжня подача

S розраховуємо за формулою:

S = S / пвр = 25 / 31,5 = 0,79 об/хв. 2.25

То= 4 /31,5 х 25 + 28 -4/31,5 х 0,79 = 1,01хв

Допоміжний час пов’язаний з проходом

Тд2 = 0,8 + 0,2 = 1хв [ 5 табл 91]

Допоміжний час на операцію

Тд = Тд1 + Тд2 = 2 +1 = 3хв

Оперативний час

Топ = То + Тд = 1,01 + 3 = 4,01хв

Додатковий час

Т дод = Топ · К дод /100

де К дод – 7 коефіцієнт додаткового часу від оперативного [ 5 табл 77].

Тдод = 4,01 ·7 /100 = 0,28хв

Тпз = 22 хв [ 5 табл 29]

Норма часу на операцію

То = Топ + Тдод + Тпз / Z = 4,01 + 0,28 + 22/83 = 4,55хв

Оскільки 10 пазів, то 4,55 х 10 = 4,55хв – це час на всю операцію.

Дефект №2

Зношення шийки під передній шариковий підшипник.

Операція 1.

Наплавка

Перехід 1.

Допоміжний час на встановлення та кріплення деталі

Тд1 = 0,08хв

Основний час

t0 = 60 ·h ·r / с Дк ή 2.26

де h – 0,02 – 0,05 – товщина осадки покриття на сторону в мм

r – 6900 – щільність металу що осядає кг/м3

с – 0,324 – електричний еквівалент г/а.г.

Дк – 50 катодна щільність струму А/дм2

ή - 14% вихід металу по струму

t0 = 60 ·0,02 ·6900 / 0,324 ·50 ·14 = 36,5 хв

Допоміжний час на ізоляцію місць, які не підлягають хромуванню.

tі = 1,2хв 5 табл. 224.

Допоміжний час

tд = 0,13хв 5 табл. 227

Норма часу на операцію

Тн = Тд1 + То + Ті + Тд=0,08+36,5хв +1,2+0,13= 38,31хв 2.27

Операція 2.

Шліфувальна.

Перехід А.

Допоміжний час на встановлення та кріплення деталі.

Тд1= 1,6хв

Перехід 1.

Розрахунок режимів припуск на шліфування

h = Д – д /2 2.28

де Д – 25,20мм – діаметр поверхні до шліфування

д- 25,00мм – діаметр поверхні після шліфування

h= 25,2 -25 / 2 = 0,1мм 2.29

припуск на чорнове шліфування

h = 0,8 · h = 0,8 ·0,1 = 0,08 2.30

припуск на чистове шліфування

h=0,2 · h = 0,2 ·0,1 = 0,02

кількість проходів при чистовій обробці

l2 = h2 / t2 2.31

де t2= 0,02мм поперечна подача при чорновій обробці

l1 = 0,08 / 0,08 = 1

Повздовжня подача при чорновій обробці

2.32

де ß1- 0,50 повздовжня подача в частках ширини круга при чорновій обробці [5 табл. 141]

ßк 20мм – ширина шліфувального кругу

При чистовій обробці

2.33

де ß2 – повздовжня подача в частках ширини круга при чистовій обробці

Скоригована швидкість різання при горковій обробці

2.34

де - 21 м/хв. –теоретична швидкість при чорновій обробці [5табл. 143]

- 1 коефіцієнт в залежності від характеру обробки

- 1 коефіцієнт в залежності від оброблюваного матеріалу

= 21 ·1 · 1 = 21 м/хв

2.35

де - 10 м/хв. –теоретична швидкість при чистовій обробці [5табл. 143]

- 0,75 коефіцієнт в залежності від характеру обробки [5табл. 145]

- 1 коефіцієнт в залежності від оброблюваного матеріалу

= 10 ·0,75· 1 = 7,5 м/хв

Частота обертання деталі

Найблища верстатна подача

-= 270 об/хв

= 100 об/хв

Розрахункова довжина шліфування

L = l + l1 + l2

де l - 23мм – довжина шліфуємої поверхні

l1 + l2 10мм – величина врізання і перебігу круга [5табл. 138]

L = 23 + 10 = 33мм

Основний час на чорнову обробку

2.36

Де К3 – 1.2 коефіцієнт зачисних ходів [5табл. 138]

Основний час на чистову обробку

2.37

Основний час на операцію

2.38

Допоміжний час пов’язаний з обробкою при чорновому шліфуванні

[5табл. 148]

При чистовому шліфуванні

[5табл. 148]

Допоміжний час на шліфування

Оперативний час

Додатковий час

де Кдод -9% коефіцієнт додаткового часу від оперативного

Підготовчо заключний час

Тп3 = 7 хв [5табл. 149]

Тп = 3,75+0,34+7/83 = 4,18хв

Дефект №3

Знос шийки під задній підшипник

Операція 1

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]