- •1. Загальний розділ
- •1.1. Вступ
- •1.2. Будова та призначення коробки передач автомобіля Зіл 130.
- •1.3 Ремонтне креслення деталі
- •1.4. Основні дефекти та способи відновлення шийки проміжного валу під шестерню третьої передачі кп автомобіля Зіл 130.
- •2. Технологічний розділ
- •2.1 Встановлення кількості маршрутів
- •3.Розрахунковий розділ
- •3.1 Розмір партії деталей
- •3.2. Розрахунок найвигідніших операцій ремонту
- •Хромування.
- •Шліфувальна
- •4.Економічний розділ
- •4.1 Розрахунок собівартості ремонту веденого валу коробки передач автомобіля Зіл -130
- •4.2.2 Розрахунок розцінок по операціям
- •2.3.9 Калькуляція собівартості ремонту
- •2.4. Знаходження прейскурантної вартості нової деталі і заключення про раціональність ремонту
- •5.Конструкторський розділ.
- •5.1.Опис призначення, будова та робота пристрою.
- •5.2 Розрахунок деталі на міцність
- •Список використаних джерел
- •2.5.5. Розрахунок відповідної кількості робочих місць.
- •2.6. Розрахунок, вибір технічного обладнання.
- •2.9. Розрахунок вентиляції.
- •2.9.1. Розрахунок природної вентиляції.
- •2.9.2. Розрахунок механічної вентиляції.
- •2.10. Розрахунок потреб в електроенергії, стисненому повітрі, воді.
- •2.11. Правові та організаційні питання охорони праці законодавча та нормативна база україни з охорони праці
- •2.11.1. Закон України "Про охорону праці"
- •Вимоги до інструменту
- •2.11.3. Основні вимоги безпеки при роботі на верстатах.
- •Загальні вимоги
- •2.11.4. Токарні верстати.
- •2.11.5. Свердлові верстати.
- •2.11.6. Фрезерні верстати.
- •2.11.7. Заточувальні та шліфувальні верстати.
- •2.11.8. Робота на ножицях, пилках та пресах.
- •3. Економічний розділ
- •3.2.1.2. Розрахунок витрат на матеріали коробки передач газ-53.
- •2.3.1. Розрахунок основних операцій ремонту
- •Токарна
- •Операція
- •3.Токарна
- •Наплавка
- •Шліфувальна.
- •Хромування
- •Шліфувальна
- •2.3 Розрахунок собівартості ремонту чашки коробки диференціалу автомобіля Зіл -130
- •2.3.2 Розрахунок розцінок по операціям
- •2.3.9 Калькуляція собівартості ремонту
- •2.4. Знаходження прейскурантної вартості нової деталі і заключення про раціональність ремонту
3. Економічний розділ
3.1. Розрахунок вартості О.Ф.
3.1.1. Розрахунок вартості будівлі.
Вбуд. = nбуд. * Fвід. = 1000 х 54 = 54000 грн. 3.1
де nбуд. = 1000…2000 грн. – норматив вартості 1м2 будівлі.
3.1.2. Розрахунок вартості обладнання.
Вобл. = 0,7 * Вбуд. = 0,7 * 54000 = 37800 грн. (3.2)
3.1.3. Розрахунок вартості інструменту.
Ві. = nі. * Вобл. = 0,08 * 37800 = 3024 грн. (3.3)
де nі. = 0,08 – норматив вартості інструмента.
3.1.4. Розрахунок вартості інвентарю.
Вінв. = nінв. * Вобл. = 0,01 * 37800 = 378 грн. (3.4)
де nінв. = 0,01 – норматив ваптості інвентарю.
3.1.5. Розрахунок велечини транспортно–заготівельних витрат.
Вт.р. = nт.р. * (Вобл. + Ві. + Вінв.) = 0,03 * (37800+3024+378) =1236 грн. (3.5)
де nт.р. = 3% - норма транспортно-заготівельних витрат.
3.1.6. Розрахунок загальної вартості О.Ф.
Восн.=Вбуд.+Вобл.+Ві.+Вінв.+Вт.р.=54000+37800+3024+378+1236=96438 грн. (3.6)
3.2. Розрахунок матеріальних витрат.
3.2.1. Розрахунок витрат на матеріали.
Sм.і. = nв.м. * Цопт. * Ні. * Кд. (3.7)
де nв.м. =15% - норма витрат на матеріали;
Цопт. – оптоваціна одного капітального ремонту;
Цопт. ЗІЛ-130 =850 грн.
Цопт. ГАЗ-53 = 700 грн.
Н – виробнича програма;
НЗІЛ-130 =120 шт.
НГАЗ-53 = 100 шт.
Кд. = 5% - коефіцієнт дільниці.
3.2.1.1. Розрахунок витрат на матеріали коробки передач ЗІЛ-130.
Sм.ЗІЛ-130 = 0,15 * 850 * 120 * 0,05 = 765грн.
3.2.1.2. Розрахунок витрат на матеріали коробки передач газ-53.
Sм.ГАЗ-53 =0,15 * 700 * 100 * 0,05 = 525грн.
3.2.1.5. Розрахунок загальних витрат на матеріали.
Sм.заг. = Sм.ЗІЛ-130 + Sм.ГАЗ-53 (3.8)
Sм.заг. = 765 + 525 = 1290 грн.
3.2.2. Розрахунок витрат на запасні частини.
Sз.ч. = nз.ч. * Цопт. * Ні. * Кд. (3.8)
де nз.ч. = 30 % - норма витрат на запасні частини;
3.2.2.1. Розрахунок витрат на запасні частини коробки передач ЗІЛ-130.
Sз.ч.ЗІЛ-130 = 0,3 * 850 * 120 * 0,05 = 1530 грн.
3.2.2.2. Розрахунок витрат на запасні частини двигуна ГАЗ-53.
Sз.ч.ГАЗ-53 = 0,3 * 700 * 100 * 0,05 = 1050 грн.
3.2.2.3. Розрахунок загальних витрат на запасні частини.
Sз.ч. заг. = Sз.ч.ЗІЛ-130 +Sз.ч.ГАЗ-53
Sз.ч. заг. = 1530 + 1050= 2580 грн. (3.9)
3.2.3. Розрахунок витрат на утримання приміщення.
3.2.3.1. Розрахунок витрат на електроенергію для освітлення приміщення.
Sосв. = W0. * Цел. = 1296 * 0,156 = 202,18 грн. (3.10)
де W0. =1296 кВт.год.- витрати електроенергії на освітлення;
Цел. = 0,156 грн. – ціна 1 кВт електроенергії.
3.2.3.2. Розрахунок витрат на паливо для опалювання приміщення.
Sпал. = (nпал. * Fвід. * В * Цпал.) / 1000 = (8 * 54 * 6 * 80) / 1000 = 207,36 грн. (3.11)
де В=6 м. – висота приміщення;
nпал. = 8 т. – норма витрат палива на 1000 м3 приміщення;
Цпал. = 80 грн. – ціна однієї тони палива.
3.2.3.3. Розрахунок витрат на прибирання приміщення.
Sпр. = nпр. * Fвід. = 3 * 54= 162 грн. (3.12)
де nпр. = 3грн. – норматив витра на прибирання 1 м2 приміщення.
3.2.3.4. Розрахунок витрат на ремонт будівлі.
Sр.б.= nр.б. * Вбуд. = 0,01 * 54000 = 540 грн. (3.13)
де nр.б.= 1% = 0,01 – норма витрат на ремонт будывлі.
3.2.3.5. Розрахунок сумарних витрат на утримання приміщення.
Sу.п. = Sосв.+ Sпал.+ Sп.р.+ Sр.б. = 202,18+207,36+162+540 =1111,54 грн. 3.14
3.2.4.Розрахунок витрат на утримання обладнання.
3.2.4.1.Розрахунок витрат на силову електроенергію.
Sел. = Wсил. * Цел. = 64614 * 0,156 = 10079,78 грн. (3.15)
3.2.4.2. Розрахунок витрат на ремонт обладнання.
Sр.о. = nв.р.о. * Воб. = 0,02 * 37800 = 756 грн. (3.16)
де nв.р.о.= 0,02 – норматив витрат на ремонт обладнання.
Розрахунок витрат на ремонт інструмента та інвентаря.
Sр.і.інв. = nр.і,інв. * (Ві + Вінв.) = 0,12 * (3024+378) = 408,24 грн. (3.17)
де nр.і,інв = 0,12- норма витрат на ремопт інструмента та інвентаря.
3.2.4.4. Розрахунок сумарних витрат на ремонт обладнання.
Sу.об. = Sел. +Sр.об. +Sр.і.,інв. = 10079,78+756+408,24 =11244,02 грн. (3.18)
Розрахунок загальних матеріальних витрат.
Таблиця 3.3
Матеріальні витрати.
Назва витрат |
Умовні позначення |
Значення грн. |
Витрати на матеріали |
Sм.заг |
1290,0 |
Витрати на запчастини |
Sз.ч. |
2580,0 |
Витрати на утримання будівлі |
Sу.пр. |
1111,54 |
Витрати на утримання обладнання |
Sу.об. |
11244,02 |
Всього |
Sм.в. |
23965,56 |
3.3. Розрахунок фонду оплати праці.
3.3.1. Розрахунок ФОП ремонтних робітників.
3.3.1.1. Розрахунок середньо-годинної тарифної ставки.
Середній розряд робіт у відділенні r = 4,2
Cr3,2 = Cr3 + (Cr4 – Cr3) * 0,2 = 3,75 + (4,27 – 3,75) * 1,3 = 4,42 грн. (3.19)
де Cr3 = 0,68 грн. – часрва тарифна ставка ремонтного робітника 3 розряду;
Cr4 = 0,72 грн. – часрва тарифна ставка ремонтного робітника 4 розряду.
3.3.1.2. Розрахунок заробітної плати по тарифу.
ЗПт = Твід. * Cr * Кшк. = 11970 * 4,42 * 1,1 = 58198,14 грн. (3.20)
де Кшк. = 1,1 – коефіцієнт шкідливості.
3.3.1.3. Розрахунок премії.
П = Пп. * ЗПт = 0,35 * 59198,14 = 20719,34грн. (3.21)
3.3.1.4. Розрахунок доплати за професійну майстерність.
Дпм. = ЗПт * nпм. = 59198,14 * 0,12 = 7103,77 грн. (3.21)
де nпм. = 12% = 0,12 – норматив доплати праці за професійну майстерність.
3.3.1.5. Розрахунок основного фонду заробітної плати.
ЗПо = ЗПт + П + Дпм. = 58198+20719,34+7103,77 = 86021,11 грн. (3.22)
3.3.1.6. Розрахунок проценту додаткової заробітної плати.
Пдзп
=
(3.33)
3.3.1.7. Розрахунок фонду додаткової заробітної плати.
ЗПд = ЗПо * Пдзп. = 8602,11 * 0,132 = 11354,786 грн. (3.34)
3.3.1.8. Розрахунок загального фонду оплати праці.
ФОП = (ЗПо + ЗПд)К = (86021,11+11354,786) * 1,3 = 126587,64 грн. (3.35)
3.4. Розрахунок нарахувань по ФОП.
3.4.1. Розрахунок нарахувань в пенсійний фонд.
Нп.ф. = nп.ф. * ФОП = 0,32 * 126587,64 = 4050,76 грн. (3.36)
де nп.ф.= 32% - процент нарахувань в пенсійний фонд.
3.4.2. Розрахунок нарахувань на соціальне страхування.
Нс.с. = nс.с. * ФОП = 0,038 * 126587,64 = 481,02 грн. (3.37)
де nс.с. = 3,8% - процент нарахувань на соціальне страхування.
3.4.3. Розрахунок нарахувань на обов’язкове страхування.
Нс.об. = nс.об * ФОП = 0,015 * 126587,64 = 1898,81 грн. (3.38)
де nс.об. = 1,5% - процент нарахувань на обов’язкове страхування.
3.4.4. Розрахунок загальних нарахувань по ФОП.
Нзаг. = Нс.с.+ Нп.ф.+ Нс.об =481,02+4050,76+1898,81=6430,59 грн. (3.39)
3.5. Розрахунок амортизаційних відрахувань.
3.5.1. Розрахунок амортизаційних відрахувань на будівлю.
Абуд. = nбуд. * Вбуд. = 0,05 * 54000 = 2700 грн. (3.40)
де nбуд.= 5% - норма амортизаційних відрахувань на будівлю.
3.5.2. Розрахунок амортизаційних відрахувань на обладнання.
Аобл. = nобл. * Вобл. = 0,25 * 37800 = 9450 грн. (3.41)
де nобл.= 25% - норма амортизаційних відрахувань на обладнання.
3.5.3. Розрахунок амортизаційних відрахувань на інструмент та інвентар.
Аі.,інв. = nі.,інв * (Ві. + Вінв.) = 0,15 * (3024 + 378) = 510,3 грн. (3.42)
де nі.,інв. =15% - норма амортизаційних відрахувань на інструмент та інвентар.
3.5.4. Розрахунок сумарних амортизаційних відрахувань.
А= Абуд. + Аоб. + Аі.,інв. = 2700 + 9450 +510,3 = 12660,3 грн. (3.43)
3.6. Розрахунок інших витрат.
Sін. = Sмв. * nін. = 63113,67 * 0,02 = 1262,27 грн. (3.44)
3.6.1.Розрахунок витрат на страхування майна.
Sс.м.= 1% * (Вбуд.+ Вобл.+ Вінв.+ Ві.) (3.45)
Sс.м. = 0,01 * (54000+37800+378+3024) = 952,02 грн.
3.6.2. Калькуляція собівартості.
3.6.3. Розрахунок калькуляції собівартості 1 л.-год.
Таблиця 3.4.
Назва витрат |
Умовні позначення |
Сума, грн. |
Виробнича програм л.-год. |
Собівартість, грн. |
Матеріальні витрати |
Sм.в. |
63113,67 |
11970 |
5,2 |
ФОП |
ФОП |
3222,80 |
11970 |
0,27 |
Нарахування по ФОП |
Нзаг. |
6430,59 |
11970 |
0,54 |
Амортизаційні відрахування |
А |
12660,30 |
11970 |
1,05 |
Інші витрати |
Sін. |
1262,27 |
11970 |
0,11 |
Страхування майна |
Sс.м. |
952,02 |
11970 |
0,08 |
Всього |
В. |
87641,65 |
- |
7,25 |
Розмір партії деталей
Z = N Kp m /12 2.11
де Кр = 0,45 … 0,86 – коефіцієнт ремонту деталей
N – 1000 – виробнича програма 9з завдання)
M – 2 кількість одноіменних деталей в автомобілі
Кр = 1000 х 0,5 х 2/12 = 83,3
приймаємо 83 шт.
