- •На тему: « Права дитини»
- •Організація Об’єднаних націй
- •Заняття з дітьми молодшої групи на тему: «Право на охорону здоров’я»
- •Хід заняття:
- •Дітям про їхні права
- •3Асо6и і методи роботи:
- •Заповіді гуманістичного підходу до виховання дітей
- •Бесіда з батьками права дитини: вчимо і захищаємо
- •Без гілочок —не дерево, без діточок—не сім'я
- •Дидактичні ігри та вправи
- •Дидактично-розвивальна гра "Правове поле"
- •Дидактично-розвивальна гра "Правове лото"
- •Дидактично-розвивальна гра "Правова веселка"
- •Дидактична гра "Скринька, скринька, розкажи і усім нам покажи"
- •Вправа "Дорослий - дитина"
- •Гра "я маю право", "я не повинен"
- •Дидактична гра «Добери пару».
- •Дидактична гра «я і моя сім'я»
- •Дидактична гра «Хто мене любить, пестить, приголубить».
- •Цуценята
- •Ганнуся — помічниця
- •Як ведмедики захворіли
- •Їжачки-поштарі
- •Пам’ятка Правила, які були прийняті у міжнародний рік дитини, вони містять педагогічні настанови Песталоцції, Фребеля, Черні, а також враховують сучасний практичний досвід
- •Пам’ятка батькам Всі люди на Землі мають рівні права та свободи!
- •Декларація прав дитини
- •«Захистіть курча від лиха і зла, бо воно дитина мала»
- •Хід заняття
- •Свято «Квітка Права»
«Захистіть курча від лиха і зла, бо воно дитина мала»
Мета: ознайомлювати з правами дитини на родину, розвивати уважність, пам’ять, мислення; виховувати почуття гідності, любов до власної родини.
Матеріали: папір, кольоровий папір, клей, ножиці, олівці; костюми.
Словник: права, курник, лисиця, курчатко, паркан.
Дійові особи: Лисиця, курчатко-братик, курчатко-сестричка, два курчатка.
Хід заняття
Вихователь: Діточки маленькі,
Малюки гарненькі,
Час казочку розповідати.
Її пропоную запам’ятати.
Колись, може, сьогодні,
Лисиця прокралася
До хазяйського двору.
Лисиця: Повно в курнику курчат!
Завітаю до малят.
Я обожнюю курчаток
І каченяток. (підходить до курчат)
Дивина: одне обличчя,
Штанці в цього, - в цієї – спідниця!
Залишу я одне курчатко,
А друге заберу собі в хатку.
Курчатко-братик: Лиско, лисонько руденька,
Пожалій, пожалій нас, дорогенька!
Курчатко-сестричка: Ми маємо разом жити.
Нас, малих, не розлучай!
Разом: Ми – одна родина, знай!
Курчаток ти не ображай.
Сестричка: Півник і курка – то батько і мати,
А всі ми – сестри і брати.
Братик: Ми усі – рідня багата,
Ми всі – сім’я завзята!
Лисиця: (налякано) Хоч нема рідні у мене,
Зрозуміла я проте,
Берегти родину треба,
Бо родина – то святе.
Вихователь: Давайте разом пригадаємо права, про які свідчить ця розмова. Всі діти мають права жити зі своїми батьками, нікому не дозволено їх розлучати.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Косить у лузі журавель
Конюшину та щавель,
А журавлики малі
Узялися за граблі.
Хоч журавка і не косить,
Так джерельну воду носить,
Носить воду, ще й обід,
Щоб косилося як слід.
Лисиця: Я зрозуміла, що жодна дитина не може бути скривдженою і зневаженою. Дитина має право спокійно жити в своїй оселі та почуватися в ній господарем.
Вихователь: Молодці, діти! Я впевнилася, що ви обізнані щодо своїх прав. Нагадаю ще раз: якщо когось із вас кривдитимуть й принижуватимуть або хтось жорстко поводитиметься з вами, то обов’язково звертайтеся по допомогу до батьків і близьких людей, а в дитячому садочку – до вихователя.
Курчатко-сестричка: Захистіть курча від зла,
Бо дитина я мала.
Лисиця: Може, гуртом збудуємо парканчик біля курника, де живе дружна куряча родина? Зробимо це для того,щоб ані у вовка, ані у ведмедя не виникло бажання потикатися до курника.
Аплікація «Паркан біля курника»
Свято «Квітка Права»
Вих-ль: Діти, давайтє прівітаємось до наших гостей.
Діти разом: Добрий день вам, добрі люди
Хай вам щастя й доля буде
Не на день і не на рік
А на довгий, довгий вік.
Вих-ль: Зараз ми пограємось в нову гру. Один, два, три – почали. Чому ви не граєтесь? Гра нова і цікава. Починайте грати. Що таке, ви не знаєте правил гри? А навіщо потрібні правила?
Діти: 1. Щоб могли разом гратися.
2. Щоб гра була цікавою і веселою.
3. Щоб не кривдити, не травмувати один одного.
Вих-ль: Сьогодні ми поговоримо про найголовніші правила, що були придумані для всіх людей. Ці правила називаються «Права людини». Адже кожна людина – це найголовніший, найцінніший скарб, кожен з нас особистість, і саме такої людини, як ви більше на землі нема і не буде.
Ти знаєш, що ти – людина?
Ти знаєш, що ти – людина! Ти знаєш про це, чи ні?
Усмішка твоя єдина, очі твої – одні!
Більше тебе не буде завтра на цій землі.
Інші ходитимуть люди – добрі, ласкаві і злі.
Сьогодні усе для тебе: озера, гаї, степи.
І жити спішити треба. Дивись же, не проспи.
Бо ти на землі – ЛЮДИНА!
І хочеш того чи ні – усмішка твоя – єдина, очі твої – одні.
Вих-ль: Ось подивіться на ці два малюнки. Скажіть, хто зображений на них (дорослі люди і діти). Чим схожа доросла людина і дитина?
Діти: 1. Однакова будова тіла.
2. Вміють розмовляти.
3. Думати.
4. Ходити, бігати.
Вих-ль: А чим відрізняються?
Діти: 1. Зовнішністю.
2. Зростом.
3. Віком.
4. Обов'язками (дорослі працюють, заробляють гроші).
Вих-ль: Дорослі можуть захистити себе, а вам потрібна допомога і піклування рідних, їх захист, тому що ви ще маленькі. В нашій країні права дітей захищає закон, держава.
(Звучить композиція «Маленька Країна»).
Учень: Всім ми дітям побажаємо . Хай щастить вам без кінця.
Хай дитинство ваше квітне, наче квіточка оця.
Учитель: Диво квітка вам відкриє знання про права дитини. Пелюстка червона палає яскраво.
Учень: (який відриває пелюстку читає). Щасливе дитинство – це маємо право.
ЖАБА - МАМА, ЖАБА – СИН, ДЮЙМОВОЧКА плаче.
Ж – син: Не хочу вчитися, хочу женитися.
Ж – мама: Ой, мій дорогий синочку, я вже і парочку тобі знайшла (підводить Дюймовочку до сина). Бач, Дюймовочка яка гарна, розумна, вродлива. Я собі вже уявляю, буде парочка на диво.
(Входить Рак, жаби зникають)
Рак: Я тобі допоможу, і дорогу покажу. Ми місточок покладемо і до дому попадемо.
Дюймовочка: Дякую тобі, мій друже, допоміг мені ти дуже.
Рак: Ти, малеча, пам’ятай . Про права не забувай. Про дитинство, про щасливе думаю, що неможливо.
Дюймовочка: Дякую і прощавайте. У країну ельфів йду. Може там, у цій країні щастя й радість я знайду.
Вих-ль: Діти, про яке право розповіли нам Рак і Дюймовочка?
Діти: Право на щасливе дитинство.
Вих-ль: Покажіть табличку, яка відображає порушене право на щасливе дитинство?
Вих-ль: Ось, пелюсточка зелена, нам відкриє всім знання.
Діти: (відриває пелюстку і читає). Мають діти наші право на освіту і знання.
ВИХОДЯТЬ МАЛЬВІНА І БУРАТІНО З БУКВАРЕМ
Вих-ль: Та це ж гляньте, Буратіно! Ви куди йдете, Мальвіно!
Мальвіна: Я у школу поспішаю. Там читати, писати навчають.
Буратіно: ПО конвенції дитячій маємо право на навчання. Тому в школі нас вітають і дають міцні знання.
Вих-ль: Діти, про яке право розповили нам Мальвіна і Буратіно?
Діти: Про право на освіту і навчання.
Вих-ль: Покажіть табличку, на якій відображено право на освіту і навчання.
Вих-ль: Ось пелюсточка синенька. Ми легенько відриваємо.
Діти: ( відриває і читає). Пам'ятайте, любі друзі: діти жити мають право.
ВХОДЯТЬ ВОВК І ЧЕРВОНА ШАПОЧКА
Ч-Ш: А чого це вуха раптом більші стали? Дивним чорним пухом геть позаростали?
В: Це щоб краще чути любу мою внучку! Ти підходь-но ближче, дай бабусі ручку!
Ч-Ш: Чом це ваші руки стали волохаті?
В: Це щоб краще було діток обіймати!
Ч-Ш: А зубів страшенних повна, повна паща?
В: Це щоб зміг нарешті з'їсти тебе краще.
Ч-Ш: Хоч не вмієш, злий вовчисько, ти книжок читати, та конвенцію дитячу треба гарно знати. Там написано, що діти мають право жити.
Вих-ль: Про яке право розповіла Червона Шапочка? Діти, покажіть табличку, яка відображує порушене право дитини на життя.
Діти: Відриваю фіолетову пелюстку і кажу вам знову я: мають хлопці і дівчатка право на здоров’я.
АЙБОЛІТ: З радістю вас зустрічаю, вам здоров'я я бажаю. Пам'ятайте! На здоров'я і на ліки мають право усі діти.
Вих-ль: Про яке право розповів лікар Айболіт? Покажіть табличку, яка відображує порушене право дитини на здоров'я.
Вих-ль: Ось пелюсточка жовтенька і на колір веселенька.
Діти: Право це всі мають знати – дітям треба відпочивати!
МАЧУХА І ПОПЕЛЮШКА
Мачуха: Нам час уже на бал рушати. А ти дивись не думай спати. Роботу я тобі знайду – роботи повно у саду. Троянди треба посадити, полити, землю підпушити. Щоб всі доглянуті були і до приходу зацвіли.
Попелюшка: Я вся в роботі, я труджуся. Я цілий день верчусь, кручуся. Є в мене право відпочивати, біжу на бал я танцювати.
Вих-ль: Про яке право розповіла Попелюшка? Покажіть будь ласка табличку, де відображено порушене право. Молодці, діти. А зараз я перевірю, чи добре ви знаєте свої права. Пограємо в гру, яка називається «Дозволяється – забороняється».
Подивіться на цей знак: людина підіймає прапор. Слухати думку дитини (дозволяється).
Ось в кутку стоїть хлопчисько. Плаче, надривається. Бити рем енцем дитину (забороняється).
З мамою діти повинні жити, квіти їй завжди носити (дозволяється).
А ця грань позначає: матір з дитиною розлучають. Це (забороняється).
Малювати і співати, якщо захворів – лікувати. Це (дозволяється).
Ця дитина трудиться, надривається, мало сили в неї, ноги підгинаються. У дитини тяжка праця – це (забороняється).
Цей слабкий гне спину, перед сильним прихиляється, бути рабом у господаря (забороняється).
ГРА «ЧАРІВНИЙ КЛУБОЧОК»
Діти стають у коло і передають чарівний клубочок ниток. Вихователь пропонує дітям уявити, що коло – це група. В ньому кожен має свої права і обов’язки. Якщо вийти за межі кола, воно перестане існувати, розірветься. Тримаючись за клубочок, діти пригадують правила поведінки в дитячому садку.
Допомагай слабим, маленьким, хворим.
Не будь жадібним.
Жалій інших, а не себе.
Сказав – зроби.
Образив – попроси пробачення.
Принеси іншому радість, тоді станеш добрим чарівником.
Ніколи не насміхайся над помилками інших.
Не вигукуй, не перебивай.
Будь завжди привітним.
Не капризуй.
Завжди зі всіма будь чесним.
Не будь хвальком.
Чемним будь з усіма.
І треба виконувати свої обов’язки зараз, а не потім.
ГРА «М’ЯКЄ СЕРЦЕ»
У КОЖНОГО В РУКАХ НЕВЕЛИЧКА М’ЯКА ІГРАШКА У ВИГЛЯДІ СЕРЦЯ
Поміркуйте і скажіть, яку людину називають сердечною?
Добру.
Веселу.
Чемну.
Яка завжди прийде на допомогу.
Люблячу.
Чи бувають інші люди на землі, які не вміють любити, тому що їх серце зачерствіло.
Так, бувають.
Пам'ятайте, що є багато людей, які потребують вашої любові. Згадайте, кому б ви хотіли послати свою любов за допомогою цього м'якого серця? А сьогодні давайте задаруємо ці маленькі сердечка любові, промінчики світла, тепла нашим дорогим гостям.
ГРА « ЧАРІВНА КОРОБОЧКА»
У красиво прикрашеній коробочці зроблений отвір за розміром дитячої руки. Діти по черзі витягують якійсь сюрприз. Запропонувати і гостям витягнути якісь сюрприз, але їхня рука не влізає в отвір.
Є такі речі, які доступні і необхідні тільки дітям, дорослим вони не потрібні. Отже, всьому свій час. Колись і ви станете дорослими, а сьогодні ви діти і перебуваєте під захистом і опікою держави.
Садочок знаєш в нас який?
Я розповім тобі, мій друже.
Там не покривдять малюка
Не вразять недозрілу душу.
Ти знатимеш – як жити треба
Щоб говорили всі про тебе –
Це – благородний чоловік.
Якщо ти зайченя лякливе –
Тебе научать бути сміливим.
Якщо підступний, мов лисичка –
Відучишся від тої звички.
Якщо ти, наче вовк, гнівливий –
Тебе научать доброти.
Незграбний – виростеш кмітливим
Й всього досягнеш у житті.
Садок навчає бути гідним
Славетних предків і батьків.
Любить свою країну рідну
І боронить від ворогів!
В нашій країні права дітей захищає держава. А що таке право?
Діти: Права дитини – це певні можливості, які потрібні нам, дітям, для того, щоб жити і рости.
Вих-ль: Тобто те, що ви, діти, можете робити і в чому вам не можуть відмовити дорослі. Які ви знаєте права?
Право на любов і піклування.
Паво на життя.
Право на власну думку.
Право на освіту.
Право на медичну допомогу.
Право на повноцінне харчування.
Право на відпочинок.
Захист від насильства.
Молодці, діти. На цьому наше заняття закінчено.
Конец формы
