- •I. Організаційний етап
- •II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів
- •III. Вивчення нового матеріалу
- •IV. Практична робота
- •I. Організаційний етап
- •II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів
- •III. Вивчення нового матеріалу
- •IV. Практична робота
- •IV. Узагальнення, систематизація і контроль знань і вмінь учнів
- •V. Домашнє завдання
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •3. Способи розрахунку ввп
- •VI. Підсумки уроку
- •VII. Домашнє завдання
IV. Практична робота
Тема роботи. Аналіз схем кругообігу основних речовин у природі на предмет зміненості їх ланок антропогенною діяльністю
Мета роботи: провести аналіз схем кругообігу основних речовин у природі на предмет зміненості їх ланок антропогенною діяльністю.
Хід роботи
Використовуючи картку для практичної роботи, розглянути схему кругообігу Карбону й визначити, на які етапи кругообігу найбільше впливає антропогенна діяльність.
Використовуючи картку для практичної роботи, розглянути схему кругообігу Оксигену й визначити, на які етапи кругообігу найбільше впливає антропогенна діяльність.
Використовуючи картку для практичної роботи, розглянути схему кругообігу Нітрогену й визначити, на які етапи кругообігу найбільше впливає антропогенна діяльність.
Використовуючи картку для практичної роботи, розглянути схему кругообігу Фосфору й визначити, на які етапи кругообігу найбільше впливає антропогенна діяльність.
Зробіть висновки, в яких укажіть, до чого призвели зміни в кругообігу хімічних елементів, що відбулися під впливом антропогенних факторів.
IV. Узагальнення, систематизація і контроль знань і вмінь учнів
Що таке кругообіг речовини та енергії?
Які елементи беруть участь у кругообігу на нашій планеті?
Що таке біогеохімічний цикл?
Яке значення для життя на планеті мають біогеохімічні цикли?
V. Домашнє завдання
Урок 11 Виробничий потенціал національної економіки. Сектори національної економіки: домашніх господарств, підприємницький, державний, зовнішній. Сукупні доходи та сукупні витрати: структура та взаємозв’язки національної економіки.П.Р.№5 Аналіз змін ВВП України для оцінки загального стану економіки
Мета: сформувати поняття «національна економіка», «сукупні доходи», «сукупні витрати», з'ясувати економічний зміст понять «валовий внутрішній продукт», «валовий національний продукт», «чистий національний продукт», «національний дохід»; визначити відмінності номінального та реального ВВП; розвивати вміння обчислювати ВВП за доходами та витратами, номінального та реального ВВП; виховувати економічне та аналітичне мислення.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь та навичок.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
Бесіда. Мета економіки? Як можна виміряти багатство держави?
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Національна економіка — це цілісна, інтегрована сукупність усіх господарчих суб'єктів та економічних зв'язків між ними, що встановлюються на основі загальнодержавного поділу праці. Це єдине економічне середовище, у якому взаємодіють усі суб'єкти економіки (домогосподарства, фірми, держава), галузеві та територіальні комплекси.
За своєю структурою національна економіка поділяється на дві великі сфери:
сферу матеріального виробництва — це галузі промисловості, сільського господарства, будівництво, транспорт, зв'язок, торгівля тощо, у яких створюються матеріальні блага та послуги матеріального характеру;
сферу нематеріального виробництва (наука, освіта, охорона здоров'я, культура), у якій створюються нематеріальні блага та послуги.
