Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Буква п.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
24.33 Кб
Скачать

V. Узагальнення вивченого матеріалу

1. 4-та пелюстка (червона)

Гра «Зашифровки»

— Хтось зашифрував слова, нам потрібно їх розгадати. Читання речень у Букварику (с.62)

— Які ви молодці! Швидко впоралися із завданнями і цієї пелюстки.

2. 5-та пелюстка (синя)

Зі мною ви пограйте, Слова знаходьте, Складайте і читайте. Гра «Врятуй слова»

Учитель зачитує завдання у віршованій формі. «Зєднай слова»

Ридають літери у кожному рядочку: Від слів лишаються лише шматочки! Початок треба відшукати,

Щоб всі слова ті врятувати. но- -сто сні- -вина нами- -говик

(Новина, сніговик, намисто)

3. 6-та пелюстка (помаранчева)

Кросворд

1. Чорна корова Всіх людей поборола. (Ніч)

2. Блакитна хустина На весь світ єдина. (Небо)

3. Із клубка вона снується За голкою спритно в’ється. Все нам зшиє, полатає. Хто ж загадку відгадає? (Нитка)

4. Майстер викував уміло Два однакові ножі, Дуже зустрічі зраділи, Обнялись, а роз’єднати Їх ніхто уже не міг. Підкажіть, як називати Почали відтоді їх? (Ножиці)

— А ось і остання пелюсточка.

4. 7-ма пелюстка (фіолетова)

Дружно, швидко вимовляй, Скоромовки промовляй.

Конкурс на кращого скоромовця

На дворі трава, На траві дрова. Не рубай дрова, Бо трава здорова.

VI. Підсумок уроку

— З якою буквою ви сьогодні ознайомились?

— Які звуки вона позначає на письмі?

— Що вдалося зробити легко?

—Що сподобалося на уроці?

Тема. Письмо рядкової літери н («ен»), складів, слів із нею

Мета: вчити учнів писати малу букву н («ен»), склади та слова з нею; з’єднувати її з іншими буквами у словах; закріплювати вміння робити звуковий аналіз слів, складати звукові схеми; удосконалювати знання назв елементів букв; виробляти навички правильного сидіння, вміння користуватися письмовим приладдям; розвивати дрібну моторику; виховувати в дітей старанність, любов і повагу до українського народу.

Обладнання: демонстраційні картки з друкованими й рукописними літерами, малюнок дівчинки в національному одязі, малюнок з намистом, фішки для складання звукових схем, картки із зашифрованими словами.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Всі мерщій сідайте, діти. Домовляймось не шуміти, На уроці не дрімати, Руки вчасно підіймати. І щоб не було мороки. Всі готові до уроку?! Тож гаразд, часу не гаймо І урок розпочинаємо.

II. Актуалізація опорних знань учнів

1 Повторення вивчених букв

Гра «Упіймай звук [н]»

— Яку букву ми вивчили на попередньому уроці? — Які звуки вона позначає на письмі? — Що це за звуки? — Якщо ви почуєте ці звуки у слові, плескайте в долоні. (Читання вірша учителем.)

А носоріг уздовж доріг Насіяв незабудок. І написав: «Не насмітіть! Не наступіть! І не зірвіть! — Нехай на радість будуть!»

Фізкультхвилинка

Хлопчики й дівчатка, Зробимо зарядку. Руки в боки, вгору, вниз, дин, два, три — не помились. У долоні хлоп-хлоп, І ногами топ-топ. Мов годинник, зробим так: Тік-так, тік-так. Тихо сіли на стільці. Скажу вам: «Молодці!»