Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
metodichni_rekomendatsiyi_do_praktiki.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
691.71 Кб
Скачать

Загальна оцінка уроку

Позитивні моменти уроку, досягнення мети і завдань уроку.

Недоліки, помилки, аналіз їх причин.

Поради і рекомендації на майбутнє.

Додаток 4

Взірець плану-конспекту уроку з історії України на тему "Українські землі у складі Великого князівства Литовського" (7 клас)

Тема уроку: Українські землі у складі Великого князівства Литовського

Мета: з'ясувати причини польсько-литовської експансії на українські землі; охарактеризувати суспільно-політичний устрій та значення Кревської унії 1385 р. для українських земель;

розви­вати здатність до самостійного аналізу історичних подій на основі опрацювання наукової та науково-популярної літератури;

вихову­вати цілеспрямовану громадянську позицію учнів, національно-патріотичні почуття.

Тин уроку: урок засвоєння нових знань на основі умінь та на­вичок.

Обладнання: історична карта, портрети великих князів литов­ських Ольгерда та Ягайла; монографії: Русина О. Україна під тата­рами і Литвою. — К., 1998; Ващук Д. «Абых мо держали ихъ подле права их земли» (Населення Київщини та Волині і великокнязів­ська влада в XV-XVI ст.). — К., 2009.

Методи: пояснення, бесіда, практична робота з картою, портретами, інтерактивні вправи.

Очікувані результати: після уроку учні зможуть:

показувати па історичній карті території українських земель, що увійшли до складу Великого князівства Литовського та Королівства Польсько­го;

визначати причини та сутність Кревської унії;

визначати харак­тер литовського панування на українських землях.

Хід уроку

I. Організаційний момент уроку

Створення у класі робочої атмосфери.

II. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок

Запитання

Що таке колонізація, воєнне протистояння, захоплення чужих територій, добровільне об'єднання?

III. Мотивація навчальної діяльності

Учитель підсумовує відповіді учнів, акцентуючи увагу на складному становищі українських земель у складі інших держав. Учитель оголошує те­му, очікувані результати та план уроку, проблемні запитання.

        1. Галичина під владою Польщі.

        2. Поширення влади Великого князівства Литовського на інші українські землі.

        3. Суспільно-політичний устрій Великого князівства Литовського.

        4. Кревська унія.

Проблемні запитання

  1. Територія більшості українських земель перебувала під конт­ролем Золотої Орди. Яким чином великий князь литовським приєднав до своїх володінь Волинь, Поділля, Київщину та Сіверщину?

  2. На українських землях литовська влада проголосила принцип: «Ми старовини не рухаємо, а новини не вводимо». Як ви вважа­єте, чи могли литовці насправді втілити в життя проголошений принцип?

IV. Пояснення та усвідомлення навчального матеріалу

1. Галичина під владою Польщі

Спочатку учням повідомляють інформацію про політичну та військову боротьбу між Польщею, Угорщиною та Литвою за Га­лицьку та Волинську землі в середині XIV ст. Акцентують увагу на військових походах польського короля Казимира III Великого, угорського Людовіка Великого, військово-політичній діяльності литовського князя Любарта Гедиміновича. Зазначають, що 1387 р. Галичина і Західна Волинь відійшли Польщі, а юридично це за­кріпила Острівська угода 4 серпня 1392 р. між польським королем Владиславом II Ягайлом та великим князем литовським Вітовтом. Остаточно галицьке питання було розв'язане 1434 р. внаслідок про­ведення адміністративної реформи у Польському королівстві.

Робота з історичною картою

Учитель звертає увагу на територіальні зміни українських зе­мель. Після викладу матеріалу учні мають дати самостійну від­повідь на запитання «Чому Польща, а не Литва встановила свій контроль над Галичиною? »

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]