Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
3 кл. розвиток мовл.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
312.32 Кб
Скачать

Моя мама

Моя мама найкраща у світі. Вона дуже гарна.

В неї кругле, серйозне обличчя, яке,як сонечко, випромінює тепло. Щічки в неї, як стиглі яблучка. Очі в моєї матусі голубі, як волошки (чорні, схожі на вишні). Брови, як два шнурочки, чорніють на біленькому личку. Волосся довге, густе, кучеряве, спадає блискучими каштановими хвилями на плечі ( коротке, світле, блискуче, чорне з сивиною.. ). У мами рожеві пестливі уста. Погляд у неї ніжний, як перша весняна квіточка, добрий, як наша матінка-земля. Руки моєї неньки теплі і лагідні і працьовиті. Вони у неї золоті, бо завжди в роботі, яку роблять з любов’ю і знанням. Мамині руки ладні приголубити всіх дітей світу.

Якщо мами немає поруч, я скучаю за нею, немов природа за сонячним промінням, виглядаю її, як вишневий садок виглядає соловейка. Я чекаю її. Як суха земля чекає краплини води. Коли далеко моя ненько, вона сниться мені, як троянді сниться роса в спеку. Моя рідна, ласкава і дбайлива матусю, я тебе дуже люблю!

V. Руханка.

Руки в мами працьовиті.

Вони вміють все робити.

Ой, навчи й мене ти, нене,

Щоб такі були і в мене.

VІ. Підсумок уроку.

  1. Читання і аналіз вірша.

Можна в світі чимало зробити:

Перетворити зиму на літо,

Можна пізнати стежки таємничі

Та підкорити далеч космічну.

Можна характер свій подолати,

Штормом вершини казки узяти,

Можна пройти крізь пустелі і хащу…

Тільки без мами - не можна нізащо:

Все найдорожче, що є тільки з нами, -

Все починається з нашої мами! ( А. Костецький)

  1. Аналіз очікувань уроку( з використанням карток).

Урок 11

Тема: Розвиток зв’язного мовлення. Усний твір-опис « Берізка» (Впр. 121 )

Мета: 1. Формувати вміння добирати найбільш влучні прикметники під час опису предметів, вчити складати описи. Повторити вивчений матеріал.

2. Виховувати бережне ставлення до природи, почуття любові до рідного краю.

3.Розвивати спостережливість, уміння порівнювати. Збагачувати словниковий запас.

Хід уроку

І. Організація класу.

В путь щасливу і широку

Всіх виводить школа вас.

До уроку! До уроку!

В школі дзвоник кличе вас!

Поспішіть місця зайняти,

Час урок розпочинати. ( І. Острогляд)

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Інтерактивна вправа «Мікрофон»

  • Які частини мови ми вивчили?

  • Чи можна назвати ці частини мови друзями? Чому? ( Так, іменник зв’язаний з прикметником, за допомогою іменника визначаємо число і рід прикметника)

  • Як ставимо питання до прикметника у таких словосполученнях? (Від іменника)

  • Чи завжди можна визначити рід прикметника? ( Ні, у множині роду немає)

  • Які закінчення має прикметник у множині? (-і)

  1. Каліграфічна хвилинка.

  • Згадайте, яким має бути писемне мовлення?

  • Перепишіть вірш.

У проміння сонця ніжних

Край веселого струмка

Білий,росяний підсніжник

Раптом блиснув з-під листка.

  1. Опитування.

  • Знайдіть і випишіть словосполучення іменників з прикметниками, вкажіть їх число і рід.

  • Доберіть синоніми до слова « струмок». ( Потік, ручай)

  1. Фонетична хвилинка.

Ручаї – 3 скл. (відкриті, закриті; наголошені,ненаголошені), 5 б. (назвати), [ручайі]- о – о = о 6 зв. ( дзвінкі, глухі).

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Робота над загадкою.

В білій одежині цілий рік ходила,

Навесні зелений волос розпустила,

Кучері вмивала чистою росою

Та й розвеселяла білою красою. (Берізка)

  • Що допомогло впізнати берізку?