Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Конспекти 3 клас Зарецька.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
412.67 Кб
Скачать

Iiі. Мотиваційний момент. Повідомлення теми і завдань уроку.

- Що ви бачите у мене на столі? (розкладені різні папки)

- Для чого вони призначені?

- Для впорядкування комп’ютерних файлів теж використовують папки. Сьогодні на уроці ми навчимось створювати папки, правильно надавати папкам імена та працювати з папками.

- Давайте пригадаємо, яким значком на екрані монітора позначається папка? (демонстрація)

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь вчителя.

- Папка – це спеціальний об’єкт у вигляді папки жовтого кольору, який може містити інші папки і файли.

Для того, щоб швидко знайти потрібний файл, бажано зберігати їх у певному порядку. Для цього і створюються додаткові об'єкти – папки. Кожна папка має ім'я. Як і для файлів, ім'я папки - це набір символів, за винятком \ /: *? "< > | Як правило, ім'я папки відповідає типу або призначенню файлів. Наприклад, папка Мої друзі, мабуть, повинна містити файли фотографій друзів та однокласників, а папка Мої улюблені страви – файли матеріалів з приготування страв.

Крім файлів, папки можуть містити інші папки. Наприклад, папка Пори року може містити папки Зима, Весна, Літо, Осінь. А папки з даними про кожну пору року можуть містити файли з інформацією: Природа, Погода, Праця людей тощо.

2. Робота за підручником (с.37 -39)

3. Бесіда

- Для чого потрібні папки в комп’ютері?

- За яким правилом надають імена папкам?

- Для чого створюють вкладені папки?

Фізкультхвилинка

Плів павутинку павучок,

І заболів йому бочок.

Встанем разом на хвилинку

Й проведем фізкультхвилинку.

Руки вгору, руки вниз.

Вліво, вправо подивись.

Сіли – встали, сіли – встали.

Як зайченята пострибали.

У долоньки поплескали,

І руками помахали.

Ніжками затупотіли,

Потім дружно всі присіли.

Встали струнко, посміхнулись

І до праці повернулись.

4. Робота за комп’ютером

Виконання практичного завдання підручника (с.40). Робота учнів з папками (відкривання, перегляд змісту, виявлення наявності вкладених папок, створення нової папки). Надання вчителем індивідуальної допомоги окремим учням.

Комплекс вправ, які знімають втому очей • Вдивляємося кілька секунд перед собою. Ставимо пальчик сантиметрів 30 від очей, тепер дивимося на нього кілька секунд, потім вдивляємося вдалину. Виконуємо 8-10 повторів. • Беремо в руки ручку, приставляємо до носа, а потім відводимо на відстань витягнутої руки, все це час невідривно стежимо за нею. 8-10 повторів. • Описуємо вісімку відкритими очима. Рухи повинні бути розміреними і плавними. 

5. Продовження роботи за комп’ютером.

V. Закріплення вивченого. 1. Виконання завдань в зошиті. 2. Логічна вправа. Задача на с.41 (усно)

VI. Підсумок уроку

  • Що нового ви дізнались сьогодні на уроці?

  • Як створити папку?

Гра «Так чи ні»

  • Папки використовують для впорядкування комп’ютерних файлів.

  • В іменах папок можна використовувати будь-які символи.

  • Папки не можуть містити вкладені папки.

Урок №8 (Творча група вчителів Ізяславського району)

Тема. Що таке папка.

Мета. Ознайомити учнів з поняттями «папка», «вкладена папка», навчати дітей створювати папки, правильно надавати папкам імена та працювати з папками; формувати уміння і навички упорядковувати папки; удосконалювати навики роботи з комп’ютером; розвивати логічне і образне мислення, уміння систематизувати, пізнавальні інтереси, пам'ять, увагу, просторову уяву; виховувати інформаційну культуру учнів.

Обладнання: персональні комп’ютери, мікрофон, різні види папок, картки із зображенням символів.

ХІД УРОКУ: