- •Обласною творчою групою вчителів початкових класів розроблено опорні конспекти уроків до підручника
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •V. Практична частина.
- •I. Організація класу.
- •Iiі. Мотиваційний момент. Повідомлення теми і завдань уроку.
- •VI. Підсумок уроку
- •I. Організація класу.
- •Iiі. Мотиваційний момент. Повідомлення теми і завдань уроку.
- •VI. Підсумок уроку
- •Урок № 9
- •Тема: Що таке вікно. Як працювати з вікнами
- •План уроку:
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •Хід уроку:
- •I. Організаційний момент.
- •II. Повторення правил техніки безпеки в комп’ютерному класі.
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •Фізкультхвилинка
- •Урок 10
- •Хід уроку
- •I. Організаційний етап
- •II. Актуалізація опорних знань
- •III. Мотивація навчальної діяльності
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •Урок 11
- •Хід уроку
- •1. Організаційний етап
- •2. Оголошення теми уроку.
- •3. Вивчення нового матеріалу. Пояснення нового матеріалу.
- •4. Фізкультхвилинка
- •5. Практичне завдання. Інструктаж з техніки безпеки.
- •6. Вправи для очей:
- •Урок №12
- •1. Робота з підручником. Ст.57-59
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.
- •Урок № 13
- •Перебіг уроку
- •Вправа «Усмішка»
- •4. Вивчення нового матеріалу.
- •Урок № 14
- •Перебіг уроку
- •3. Оголошення теми та завдань уроку.
- •4. Вивчення нового матеріалу.
- •Урок № 15
- •План уроку:
- •Хід уроку:
- •1. Організація класу до уроку
- •2. Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі
- •3. Мотивація навчальної діяльності
- •2.1 Повідомлення теми та постановка мети уроку
- •2.2 Пояснення нового матеріалу
- •2.3 Фізкультхвилинка
- •2.4 Підготовка до роботи з комп’ютером
- •2.5. Закріплення нових знань
- •2.6 Рефлексія
- •3.1 Постановка домашнього завдання
- •3.2 Підведення підсумків уроку
- •Урок № 17
- •Хід уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •Урок № 18
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •Урок № 19
- •Урок № 20
- •Хід уроку:
- •Урок №21
- •Хід уроку
- •Фізкультхвилинка
- •V. Пояснення матеріалу з елементами демонстрування.
- •Arial Black Comic Sans ms
- •Фізкультхвилинка
- •VI. Самостійна робота учнів.
- •Vіi. Закріплення вивченого матеріалу.
- •Vііi. Підсумок уроку.
- •Урок 22
- •Урок 22
- •Хід уроку
- •1. Позитивне налаштування на співпрацю
- •2. Повторення правил з техніки безпеки
- •Урок 23
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •Урок 23
- •Урок 24
- •2.1. Пригадуємо сутність поняття «алгоритм»
- •Гра «Зберися до школи»
- •Про важливість алгоритмів у нашому житті та систему команд виконавця. (з демонстрацією слайдів)
- •Хід уроку
- •Алгоритм «Перевізник»
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vі. Робота із зошитом.
- •Vіі. Практична робота на пк.
- •Vііі. Підсумки уроку.
- •Підготовлений творчою групою вчителів Кам’янець-Подільського району
- •Хід уроку
- •IV. Пояснення нового матеріалу
- •VI. Фізкультхвилинка
- •V. Робота з комп’ютером
- •V. Закріплення вивченого матеріалу.
- •VI. Підсумок уроку.
- •VI. Домашнє завдання.
- •V. Повторення і закріплення вивченого.
- •VI. Підсумок уроку.
- •V. Підсумок уроку.
Урок № 18
ТЕМА: ЩО ТАКЕ РЕДАКТОР ПРЕЗЕНТАЦІЙ.
МЕТА:
навчальна: закріпити поняття презентації, комп'ютерної презентації; ознайомити учнів з редактором презентацій MS PowerPoint, форматами файлів презентацій;
розвивальна: розвивати інтерес до інформатики шляхом практичної спрямованості матеріалу, що вивчається;
виховна: виховувати серйозне ставлення до вибору майбутньої професії;
формувати вміння прцювати в парі.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: комп'ютери, редактор презентацій MS PowerPoint, презентації учнів, інструктивні картки.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Фронтальне опитування
Що таке презентація?
Що таке слайд?
Що таке слайдові презентація?
Для чого використовують комп’ютерні презентації?
Де ви зустрічалися з презентаціями?
За якими етапами створюється презентація?
Вправа «Продовж речення»
Електронний документ, який являє собою послідовність слайдів, що змінюють один одного, тобто електронних сторінок, називається...
Виступи, під час яких подаються результати роботи, певні відомості, ідеї зазвичай називають ….
Фрагмент презентації, у межах якої виконується робота над її об’єктами, називається... (Відповідь: слайд.)
Слайд може містити... (Відповідь: текст, зображення, відео, звук, діаграми, формули тощо.)
Комп’ютерну презентацію можна демонструвати за допомогою... (Відповідь: мультимедійного проектора, інтерактивної дошки, екрана монітора комп’ютера, телевізора тощо.)
Для створення комп’ютерних презентацій існують спеціальні програми - ….
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Сьогодні ми продовжуємо вивчати тему «Робота з презентаціями». Ми працюватимемо з програмою, яка дозволяє створювати презентації. Це програма для підготовки презентацій з пакету Microsoft Office — PowerPoint. Сьогодні познайомимось із редактором презентацій, навчимося відкривати презентацію, запускати презентацію на перегляд.
IV. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування
План розповіді
1. Програма створення презентацій Mіcrosoft PowerPoіnt.
2. Способи завантаження програми Mіcrosoft PowerPoіnt.
3. Основні можливості програми Mіcrosoft PowerPoіnt.
4. Відкриття та збереження презентації.
Безперечним лідером серед програм для створення презентацій є програма Mіcrosoft PowerPoіnt, яка є складовою частиною Mіcrosoft Offіce. Тому вона має ознаки, спільні з іншими додатками MS Offіce.
Способи завантаження програми Mіcrosoft PowerPoіnt:
— за допомогою кнопки Пуск → Усі програми → Mіcrosoft Offіce → Mіcrosoft PowerPoіnt;
— викликати контекстне меню будь-якої папки → Створити → Презентація Mіcrosoft PowerPoіnt;
— подвійним клацанням покажчиком миші на ярлику програми на Робочому столі.
Таким чином відкриється порожня презентація, до якої додаються необхідні об’єкти.
Основні можливості програми MS PowerPoіnt:
— створення послідовності слайдів;
— форматування тексту;
— вставлення гіперпосилань;
— вставлення кнопок керування;
— сортування слайдів;
— створення ефектів анімації та переходів слайдів;
— демонстрація презентації.
Відкриття та збереження презентації
Відкриття:
— кнопка Office → Відкрити;
— ярлик або позначка файла, який знайдено через Провідник.
Збереження презентації:
— кнопка → Зберегти, при першому збереженні у полі Ім’я файлу ввести ім’я →
Зберегти;
— кнопка → Зберегти як, у полі Ім’я файлу ввести ім’я Зберегти;
— натиснути кнопку (Закрити), у діалоговому вікні натиснути кнопку Зберегти, при першому збереженні в полі Ім’я файлу ввести ім’я → Зберегти;
— натиснути кнопку на панелі швидкого доступу.
Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження
V. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
Робота з підручником (с.85-87).
Запитання за змістом тексту:
За допомогою чого створюється презентація?
З яким редактором для створення презентацій ви познайомились?
Як можна запустити редактор презентацій MS PowerPoint?
Як відкривається готова презентація?
Де ви зустрічалися з презентаціями?
Робота в зошиті (урок 18)
VI. ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ НА КОМП’ЮТЕРІ: (с.88)
Інструкція з техніки безпеки.
Порядок виконання завдання:
Знайди файл із презентацією за вказівкою вчителя.
Відкрийте дану презентацію у програмі MS PowerPoint.
Запустіть презентацію в режимі показу файлів?
Перегляньте запропоновану презентацію.
Прочитайте повідомлення, яке з’явиться після перегляду. Виконайте вказівку.
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми
VIІ. КОМП’ЮТЕРНИЙ СЛОВНИЧОК. ЦІКАВИНКИ. (с.89)
VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Як відкрити файл, що містить презентацію?
Які об’єкти містить вікно програми MS PowerPoint?
Як можна запустити презентацію на перегляд в режимі показу слайдів.
Рефлексія
— З яким настроєм ви працювали на уроці?
— Що вам запам’яталось на уроці?
— Де вам стануть в пригоді здобуті знання?
