Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Конспекти 3 клас Зарецька.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
412.67 Кб
Скачать

Обласною творчою групою вчителів початкових класів розроблено опорні конспекти уроків до підручника

  «Сходинки до інформатики. 3 клас» для загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Зарецька І. Т., Корнієнко М. М., Крамаровська С. М.).

Урок №5 (Творча група вчителів Ізяславського району)

Тема: Що таке дані. Як дані кодуються в комп’ютері.

Мета: ознайомити з поняттям даних та їх типами, розглянути кодування даних в комп’ютері, розвивати логічне мислення, навчити використовувати двійкове кодування, виховувати інтерес до предмета.

Обладнання: презентація Урок5.ppt, картки із завданнями, програма «Скарбниця знань».

Хід уроку

І. Організація класу.

Дзвенить дзвінок,

Починається урок.

Будем гарно працювати,

Щоб комп’ютер добре знати.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

Відгадай закодовані пристрої (слайди 2, 3)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

На минулому уроці ви ознайомились з кодуванням символів, що зустрічаються у нашому житті. Наведіть приклади, де використовуються закодовані символи?

А як комп’ютер розуміє нас? Про це ми і дізнаємось сьогодні. (слайд 1)

IV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Поняття даних, приклади.

Щоранку до школи нас будить дзвоник будильника (звукові дані)

Щоранку ми дізнаємось про погоду за вікном за допомогою термометра (числові дані)

У щоденнику ви записуєте домашнє завдання (текстові дані)

На шкільній дошці пошани ми знайомимось з нашими відмінниками (графічні дані)

По телевізору ми переглядаємо улюблені програми (комбіновані дані)

Отже … (слайд 4)

Наведіть свої приклади різних типів даних.

Всі дані зберігаються на відповідних зручних носіях.

Наведіть приклади таких носіїв.

2. А як дані кодуються в комп’ютері? (слайд 5)

3. Таблиця кодування.

Як за допомогою лише нуля та одинички закодувати всі літери, цифри та розділові знаки, що є на клавіатурі, адже їх дуже багато? Для цього кожний символ подають у вигляді послідовності з 8 нулів та одиниць. (слайд 6)

Двійкове кодування використовують також для кодування кольорів та звуків.

V. Практична частина.

Робота з картками.

1. Уявіть себе комп’ютером та розкодуйте дані слова (вправа 1, ст..26)

2. А тепер навпаки, закодуйте зображення за поданим зразком (вправа 2)

Попрацюємо за комп’ютером. Згадайте правила поводження за комп’ютером.

Завантажте програму «Скарбниця знань», відкрийте 3 клас, розділ «Шифрувальник».

1. Виконайте 2 завдання шифрування за алфавітом.

2. Виконайте 2 завдання розшифрування за алфавітом.

Молодці! Всі справились!

Хто ж там, хто вже так стомився?

І наліво нахилився.

Треба дружно всім нам встати,

Фізкультпаузу почати.

Руки вгору, руки вниз,

Вгору трошки подивись.

Руки склали, як вітряк,

І покрутимося так.

Вище руки підійміть

І спокійно опустіть.

Будем дружно ми сідати

Досить нам відпочивати!

VI. Підсумок уроку.

Діти, а чому ви сьогодні навчились, що нового дізнались? (учні відповідають)

Як кодуються символи в комп’ютері?

Додаткове завдання (слайд 7) Демонстрація розв’язку на слайді 8.

Виставлення оцінок за активну роботу на уроці.

Урок №6 (Творча група вчителів Ізяславського району)

Тема: Як комп’ютер зберігає та опрацьовує дані

Мета: ознайомити з пам’яттю комп’ютера, розглянути види пам’яті, розвивати інформаційну культуру, навчити працювати з калькулятором, виховувати інтерес до предмета.

Обладнання: презентація Урок6.ppt, ОЗУ, вінчестер, диски, дискета, флешки, картки