Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ана т.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
4.02 Mб
Скачать

1.Білімділік: түсініп оқу, мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру;

2.Дамытушылық: талдау қабілеттерін дамыту; белсенділіктерін дамыту;

3.Тәрбиелік: ізгілікті-елжанды дара тұлға төрбиелеу; патриоттыққа тәрбиелеу.

Сабақ түрі : жаңа тақырыпты таныстыру сабағы

Көрнекіліктер: суреттер Бауыржан Момышұлы, Әлия Молдағулова.

Әдіс-тәсілдер: жұптық , талдау, сипаттау; Сабақ барысы

1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Сабаққа дайындықтарын тексеру.

Үй тапсырмасын тексеру: жатқа айту, әңгімелеу

2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:

1941-1945 Жылдары Ұлы Отан соғысы болды. Соғыстың алғашқы күнінен бастап қазақ халқы да фашизмге қарсы аттанып, соғысты жеңіспен аяқтау үшін барлық күш-жігерлерін жұмсады.

Ф ашизм-дүние жүзіне үстемдік орнату көксейтін басқынышшы топ.

Бауыржан Момышұлы (1910—1982) Әлия Молдағулова(1925-1944)

Бүгін сабақта Ұлы Отан соғысында ерлік көрсеткен батырларымыз туралы оқимыз

Оқулық бойынша жұмыс 131-132 бет «Батыр Бауыржан», 134-136бет «Кобаттың әңгімесі»

  • үлгі оқу (мұғалімнің оқуы)

  • -тізбек бойынша оқу

  • тұтас оқу

  • мәтіндерде кім, не туралы айтылған?

  • Сөздік жұмыс: деректі әңгіме-нақты болған оқиға

  • 1941 жылы қандай оқиға болды?

  • Полк командирлері не үшін жиналды?

  • Бауыржан жігіттерге не айтты?

  • Мәтіндегі мақалдарды оқы

  • Әңгімені айтып отырған кім?

  • Комбатқа мергендер неге ұнамады?

  • Әлия қандай қыз екен?

  • Оны неден аңғарды?

Сергіту сәті

3.Жаңа білімді бекіту:

-Мәтіндерді мәнерлеп тұтас оқу

-мәтінді іштей тұтас оқу

- мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру.

Дәптермен жұмыс: мақалдарды теріп жаз:

«Төртеуі түгел болса, төбедегі келер, алтау ала болса, ауыздағы кетер»

«Ерді намыс, қоянды қамыс өлтіреді»

«Ел намысы-ер намысы»

«Қазақ баласы-ар мен намыс иесі»

136 беттегі сөзжұмбақты шеш.

4. Үйге тапсырма: 131-132 бет әңг.,№8 тап.,134-136бет оқу, әң

Күні:

Сабақ: ана тілі

Тақырыбы: М. Тәнекеев «Қажымұқан» К. Қазыбаев «Ту тіккен Рақымжан»

Мақсаты мен міндеттер: мәтіндерді оқу арқылы оқушыны көркем шығарманың мазмұнын түсінуге жетелеу,

1.Білімділік: түсініп оқу, мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру;

2.Дамытушылық: талдау қабілеттерін дамыту; белсенділіктерін дамыту;

3.Тәрбиелік: ізгілікті-елжанды дара тұлға төрбиелеу; патриоттыққа тәрбиелеу.

Сабақ түрі : жаңа тақырыпты таныстыру сабағы

Көрнекіліктер: суреттер Бауыржан Момышұлы, Әлия Молдағулова., Қажымұқан

Әдіс-тәсілдер: жұптық , талдау, сипаттау; Сабақ барысы

1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Сабаққа дайындықтарын тексеру.

Үй тапсырмасын тексеру: әңгімелеу,

Бауыржан Момышұлы (1910—1982) Әлия Молдағулова(1925-1944)

2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:

Бүгін сабақта тағы бір батырымыз, қазақ елінің намысы үшін күрескен Қажымұқан балуаны туралы оқимыз.

Оқулық бойынша жұмыс 137-139 бет, 140-143 бет

  • үлгі оқу (мұғалімнің оқуы)

  • -тізбек бойынша оқу

  • тұтас оқу

  • мәтіндерде кім, не туралы айтылған?

  • Мұқанның қарсыласы кім болды?

  • Жекпе-жек немен аяқталды?

  • Мәтінге жоспар құр

  • Рейхстаг деген не?

  • Рақымжан қандай тапсырма алды?

  • Тапсырманы қалай орындады?

  • Рақымжанның ерлігі саған қандай әсер тигізді?

Сергіту сәті

3.Жаңа білімді бекіту:

-Мәтіндерді мәнерлеп тұтас оқу

-мәтінді іштей тұтас оқу

- мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру.

Сурет бойынша жұмыс:

-Суретте кімдер бейнеленген?

- Осы суретте мәтіндегі қандай оқиғаға сәйкес келеді?

Мәтінге сүйеніп балуандардың күресі туралы әңгімеле

4. Үйге тапсырма: 137-139 бет әңг.140-143бет оқу,

Күні:

Сабақ: ана тілі

Тақырыбы: Коммунар Табей «Ол ақын болар ма еді?» Өз біліміңді өзің тексер.

Мақсаты мен міндеттер: мәтіндерді оқу арқылы оқушыны көркем шығарманың мазмұнын түсінуге жетелеу,