Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Урок 1.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
139.27 Кб
Скачать

V. Контрольно-оцінювальний етап

Вчитель оцінює роботу учнів на уроці

 

VI.Домашнє завдання

Вивчити терміни, конспект          

Завдання.За допомогою програми побудуйте такі графіки функцій:

 

                       

Урок 4,5. Знаходження наближених значень розвязку рівнянь та систем рівнянь.Розвязування задач на пошук екстремумів.

Тема: Знаходження наближених значень розв’язків рівнянь і систем рівнянь.Практична робота Знаходження наближених значень розв’язків рівнянь і систем рівнянь. Розвязування задач на пошук екстремумів

 

Навчальна мета: Засвоїти відомості з основ роботи із засобами навчання математики, а саме використання програми Maple для математичних обчислень

Розвивальна мета: Розвивати координацію рухів, зорову пам’ять, вміння працювати з програмами

 

Виховна мета: Виховувати зосередженість, вміння активно сприймати новий матеріал.

 

Тип уроку Комбінований урок

Структура уроку

I. Організаційний момент

II. Етап орієнтації

III. Етап проектування

IV. Етап навчальної діяльності

V. Робота за ПК

VI. Контрольно-оцінювальний етап

VII. Домашнє завдання                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Хід уроку

І. Організаційний момент

Сьогодні ми з вами розглянемо тему: «Знаходження наближених значень розв’язків рівнянь і систем рівнянь.Практична робота Знаходження наближених значень розв’язків рівнянь і систем рівнянь. Розвязування задач на пошук екстремумів.».

 

II. Етап орієнтації

Мета сьогоднішнього уроку якомога найкраще познайомитися з основами використання математичних програм та навчатися використовувати їх в повсякденному житті.

II. Етап проектування

План уроку

  1. Знаходження наближених значень розв’язків рівнянь і систем рівнянь.

  2. Практична робота Знаходження наближених значень розв’язків рівнянь і систем рівнянь.

  3. Розвязування задач на пошук екстремумів.

 

ІV. Етап навчальної діяльності

Знаходження наближених значень розв’язків рівнянь і систем рівнянь.Розвязування задач на пошук екстремумів

Завдання математичне

Приклад математичний

Приклад в програмі

Розкладає вираз на множники

factor(x^3-11*x^2 + 7*x + 147);

Знаходження точних коренів рівняння

solve(3*x^3-4*x^2-43*x+84=0);

Знаходження точних коренів рівняння і використання одного з коренів у подальших обчисленнях

X:=solve(x^2-5*x+3=0,x);

X[1];

x[1]=%;

 

Розв’яжіть рівняння та знайдіть його розклад на множники

solve(x^3-11*x^2 + 7*x + 147=0,x);

factor(x^3-11*x^2 + 7*x + 147);

Пошук наближених коренів рівняння (fsolve)

eq:=x^4-x^3-17*x^2-6*x+2=0;

fsolve(eq,x);

Запис системи рівнянь 

piecewise(3*x+2*y=3,``,x-y=-4,``);

Розв’яжіть  систему з m рівнянь з n невідомими

 

piecewise(3*x+2*y=3,``,x-y=-4,``);

solve({3*x+2*y=3,x-y=-4});

 

piecewise(x+y+z=1,``,3*x+y=3,``,x-2*y-z=0,``);

solve({x+y+z=1, 3*x+y=3, x-2*y-z=0});

Урок 6. Практична робота . Знаходження наближених значень розв’язків рівнянь і систем рівнянь.

 

Варіант 1

1. Розкладіть многочлен на множники  .

2. Розв’яжіть систему рівнянь: 

3. Знайдіть всі наближені корені рівняння: 

 

Варіант 2

4. Розкладіть многочлен на множники  .

5. Розв’яжіть систему рівнянь: 

6. Знайдіть всі наближені корені рівняння: