
- •0 4. Опрацювання вірша к. Перелісної «Осінні танці» (с. 7-8, підручник).
- •0 5. Робота з картиною Йосипа Бокшая «Золота осінь» (с. 8, підручник).
- •0 Б.Фізкультхвилинка.
- •VI. Закріплення вивченого матеріалу. 0 1. Виконання вправи 3 (с. 2) у робочому зошиті. Й 2. Дидактична гра «Вітер».
- •VII. Підсумок уроку 0 Запитання до учнів.
- •VIII. Домашнє завдання
- •02. Опрацювання вірша Ліни Костенко «Вже брами літа замикає осінь» (с. 9, підручник)
- •0 З.Хвилинка-цікавинка.
- •0 2. Опрацювання оповідання Миколи Сингаївського «Осіння гра» (с. 10, підручник).
- •0 3.Опрацювання вірша (с. 11, підручник).
- •0 4. Дидактична гра «Поети».
- •IV. Повідомлення теми та мети уроку
- •V. Вивчення нового матеріалу , 0 1. Вступне слово вчителя.
- •0 2. Складання розповіді за опорними словами.
- •0 4. Опрацювання вірша Ганни Черінь «Чи ми з природою єдині».
- •6. Опрацювання оповідання Василя Сухомлинського «Соромно перед соловейком».
- •VII. Підсумок уроку
- •0 1. Запитання до учнів.
- •0 2. Заключне слово вчителя.
- •VIII. Домашнє завдання
- •0 2. Робота із загадками.
- •Чому в морі багато води?
- •01. Перевірка домашнього завдання.
- •II. Повідомлення теми й мети уроку 0 Вступне слово вчителя.
- •III. Первинне сприйняття й засвоєння
- •0 1. Слово вчителя.
- •0 2. Дослідницький практикум «Як опріснити воду?».
- •0 3. Слово вчителя.
6. Опрацювання оповідання Василя Сухомлинського «Соромно перед соловейком».
а) Читання оповідання вчителем.
б) Читання оповідання учнями мовчки з використанням дидак тичної гри «Небо—земля».
в) Читання оповідання учнями «ланцюжком».
г) Читання останнього абзацу оповідання за особами з емоцій ним забарвленням голосу, міміки та жестів.
д) Аналіз змісту оповідання.
Чи є людина частиною природи?
Що означає берегти природу?
Розкажіть про зв'язок людини з природою.
Поміркуйте разом над відповіддю Ліди.
0 7.Пояснення вчителя.
На жаль, сьогодні є підстави стверджувати, що людина використовує природу для задоволення власних потреб, знищуючи майжі повністю те навколишнє середовище, в якому живе і від якого цілкої залежить. Кажуть, що сьогодні ми живемо на планеті, що належит: нашим правнукам: адже наслідки того, як ми зараз ставимося до природи, будуть відчутні в далекому майбутньому.
0 8.Фізкультхвилинка.
VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
0 Складання опорної схеми.
- Про що вас спонукали задуматися прочитані твори? Спробуємо на основі вивченого на уроці матеріалу відобразш
зв'язки між людиною і навколишнім світом за опорною схемою, варіант схема може бути такою:
тварини людина
природа
|
|
|
рідні |
людина |
|
|
Я |
світ |
ДРУЗІ |
|
тварин |
Сформулювати зв'язки людини та природи можна так: людині для світу і світ для людини.
VII. Підсумок уроку
0 1. Запитання до учнів.
Про яку пташку, рослину чи звірятко ви б хотіли розпові сти однокласникам?
Як треба ставитися до природи? (Потрібно, щоб люди ні втручалися у життя природи, співіснували з нею в гармонії та взаі морозумінні.)
0 2. Заключне слово вчителя.
Завершимо урок рядками з вірша Анатолія Костецького.
НЕ ХОЧУ!
Метелика ловити я не хочу; він — квітка неба, хай живе собі! Хай крильцями барвистими тріпоче, щоб радісно було мені й тобі. І квітку лісову не стану рвати, її додому я не понесу, бо вдома їй джмеля не погойдати і не полити ранками росу! І ні стебдрнку, гілку чи травинку я не ображу: це — страшенний гріх! Бо в кожній з них живе тремка живинка, що світиться довірою до всіх...
VIII. Домашнє завдання
Прочитати оповідання В. Сухомлинського «Соромно перед соловейком» та підготуватись до переказу (с. 12, підручник).
Виконати вправу 6 (с. З, робочий зошит).
І УРОК № З
Тема, і Вода у природі. Світовий океан, його частини. Прісна і морська вода Мета: формувати поняття водойми — джерело, річка, море, Світовий океан; прісна та морська вода; вчити роздумувати, спостерігати над побаченим, висловлювати припущення, робити висновки; виховувати дбайливе ставлення до водо Обладнання: фізична карта України, фізична карта світу, малюнки та фотографи із зображенням водойм, схеми та таблиці. @
' Хід уроку
І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
01. Перевірка домашнього завдання.
Перелічіть властивості води.
Що таке кругообіг води у природі?
Доведіть, що вода — розчинник.
Доведіть, що лід легший за воду. Яке значення це має для природи?
Яка температура плавлення льоду, кипіння води?