
- •1.1. Визначення розрахункових витрат води
- •1.2. Визначення об’єму водонапірного баку і режиму роботи насосів свердловин
- •1.3. Розрахунок водопровідної мережі
- •1.4. Визначення зниження рівнів підземних вод і потрібної кількості свердловин
- •1.5. Розрахунок водоприймальної частини колодязя
- •1.6. Підбір регулюючого водопідйомного обладнання
- •2.1. Розрахунок самоплавних трубопроводів
- •2.1.1. Визначення діаметрів труб
- •2.1.2. Глибина закладання трубопроводів
- •2.2. Визначення кількості насосних станцій і відстані між ними
- •2.3.Проектування насосних станцій і напірного трубопроводу
- •4.1. Планування житлового масиву і загальних розмірів будинків
- •4.2. Визначення витрат тепла
- •Розрахунок тепловитрат по стінам з додатками на орієнтацію
- •4.3. Розрахунок радіаторів
- •4.4. Гідравлічний розрахунок теплотраси
4.1. Планування житлового масиву і загальних розмірів будинків
Спочатку визначаємо площу, яка буде зайнята житловими будинками (Fж.б.) за формулою:
Fж.б.=P×Fж.м. ,
де Р — щільність житлового фонду нетто, %.
Fж.м – площа житлової забудови, га
Fж.б.=0,4×14=7 га=56000 м2
Використовуючи свої знання про будову житлових споруд та зробивши певні заміри встановлюємо розміри окремих елементів будинків.
Будинок шестиповерховий і має шість під’їздів.
Ширина – 15 м
Довжина – 90 м
Зробивши заміри висоти житлових кімнат з урахуванням товщини міжповерхового покриття (0,3...0,4), визначимо загальну висоту будинку.
hбуд=(2,5+0,3)×7=19,6 м
Площа одного будинку: S=15×90=1350 м2
За отриманими даними визначимо кількість житлових будинків на масиві:
будинка
Отриману кількість будинків схематично розміщуємо на схемі в масштабі 1:1000.
4.2. Визначення витрат тепла
Теплові витрати приміщенням визначають як суму тепловитрат крізь окремі огорожі (підлогу, стелю і стіни) за такою формулою:
,
де: F - поверхня огорожі, м2 ;
R0
-
загальний опір теплопередачі,
;
tв і tз - внутрішня та зовнішня температура, °С.
Витрати тепла через стіни:
Спочатку визначимо загальний опір теплопередачі за формулою:
,
де Rв - опір теплосприйманню (Rв = 0,133);
Rн - опір тепловіддачі (Rн = 0,05 )
-
термічний
опір огорож, який визначається за
формулою:
,
де:
- товщина
шару огорожі, м;
λ
- коефіцієнт
теплопровідності,
.
Оскільки, стіни цегляно-глиняні (товщина 150 мм), то додається ще шар пінопласту (товщина 250 мм) та два шари штукатурки товщиною 2-3 см.
Отже, для цегла-глина: 1=0,15 м, λ1=1,4 ;
для пінопласту: 2=0,250 м, λ2=0,1 ;
для штукатурки: 3=0,06 м, λ3=0,7 .
Загальна площа:
F=(15+90)×2×19,6=210×19,6=4116 м2
Fстінки1=19,6*15=294 м2
Fстінки2=19,6*90=1764 м2
Витрати тепла:
ккал/год
Qстінки1= 31313м2
Qстінки 2=5219 м2
Отримані дані зведемо у таблицю 5.
Таблиця 5
Розрахунок тепловитрат по стінам з додатками на орієнтацію
Загальна площа |
Площа стін, м2 орієнтована на: |
Товщина,мм |
Опір теплопередачі
|
Темпе-ратура, оС |
Витрати тепла, ккал/год |
Додаткові витрати на орієнтацію |
|||||||||||||||
Захід |
північ |
схід |
південь |
Залізобетон |
Пенопласт |
Штукатурка |
Rк |
Rпен |
Rшт |
R0 |
внутрішня |
зовнішня |
|
Загальна площа, м2 |
Витрати тепла, ккал-год |
||||||
4116 |
294 |
1764 |
294 |
1764 |
150 |
250 |
0,06 |
0,11 |
2,5 |
0,08 |
2,873 |
+25 |
-26 |
73065 |
4116 |
2077 |
Витрати тепла через підлогу:
Для визначення витрат тепла через утеплену підлогу - площу в безпідвальних приміщеннях розбивають на 4 зони, тобто смуги шириною 2 м, які йдуть паралельно фундаменту будинку. Перша смуга прилягає безпосередньо до фундаменту, інші поступово наближаються до середини підлоги. Якщо ширина будинку невелика, третя і, особливо, четверта зони можуть бути відсутні.
Для неутеплених підлог коефіцієнт опору теплопровідності Rн.п. приймають слідуючими:
перша зона-2,5;
друга зона - 5,0;
третя зона- 10,0;
четверта зона - 16,5.
Для утеплених підлог коефіцієнт опору теплопровідності дорівнює:
,
де: - товщина утепленого шару(20 мм), м;
λ - коефіцієнт теплопровідності утепленого шару (орієнтовано
можна вважати рівним 0,1 ).
І зона.
F=(15×90)-(11×86)=1350-946=404 м2
ккал/год
ІІ зона.
F=(11×86)-(7×82)=946-574=372 м2
ккал/год
ІІІ зона.
F=(7×82) – (3×78)=574-234=340 м2
ккал/год
ІVзона.
F=(3×78) =234 м2
ккал/год
Fзаг під = F1 + F2 + F3 + F4 = 404+372+340+234=1350 м2
Qзаг під = 7358,57+3579+1683.5+710,36=13331 ккал/год
Витрати тепла через стелю:
Стеля розраховується із умов товщини залізобетонної плити перекриття = 150...200 мм і теплозахисного шару товщиною 30 мм, за методикою встановленою для підлог.
І зона.
F=(15×90)-(11×86)=404 м2
ккал/год
ІІ зона.
F=(11×86)-(7×82)=372 м2
ккал/год
ІІІ зона.
F=(7×82)- (3×78)=340 м2
ккал/год
ІVзона.
F=(3×78) =234 м2
ккал/год
Fзаг ст = F1 + F2 + F3 + F4 = 404+372+340+234=1350 м2
Qзаг ст = 7044+3497+1663+705=12909 ккал/год
Витрати тепла через зовнішні двері:
Для зовнішніх одностворчастих дверей з тамбуром до витрат тепла крізь стіни в 7 поверхових будинках слід додати величину 0,6×2 Q.
Qдв=1,2×31313=37575 ккал/год
Витрати тепла через вікна:
Тепловитрати крізь вікна, площа яких включена в загальну площу стін визначають за формулою:
,
ккал/год
де: Fвік - загальна площа вікон, м;
Квік
-коефіцієнт
теплопровідності вікон
;
Кс
- коефіцієнт
теплопровідності стін, який визначається
як:
Вікна на сходинкових клітках: розмір - 1 м×1,5 м, кількість – 42 вікна.
Fвік=(1×1,5)×42=63 м2
Квік=2,5
,
ккал/год
Кімнатні вікна: розмір – 1,4 м×1,6 м, кількість – 126 вікон.
Fвік=(1,4×1,6)×126=282,24 м2
Квік=2,3
,
ккал/год
Кухонні вікна (подвійні з розділеним переплетом): розмір – 1,2 м×1,4 м, кількість – 42 вікна.
Fвік=(1,2×1,4)×42=70,56 м2
Квік=2,3
ккал/год
Qзаг вік = 6908+28069+6837=41814 ккал/год
Таблиця 6
Розрахунок теплових витрат крізь підвали та вікна
Підвал |
Вікна |
|||||
Номер зони |
Площа зони, м2 |
Опір теплопровідності, м2год·гр/ккал |
Втрати тепла, ккал/год |
Площа, м2 |
Квік-Кс |
Втрати тепла, ккал/год |
1 |
- |
- |
- |
63 |
2,15 |
6908 |
2 |
- |
- |
- |
282,24 |
1,95 |
28068 |
3 |
- |
- |
- |
70,56 |
1,95 |
6837 |
4 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
∑ |
- |
- |
- |
415,8 |
6,05 |
41814 |
Таблиця 7
Зведена кількість витрат тепла по будинку, ккал/год
Найменування |
стіни |
вікна |
двері |
підлога |
підвал |
Додаткові витрати |
Разом |
|
орієнтація |
вітер |
|||||||
Величина |
73065 |
41814 |
37575 |
13331 |
- |
4641 |
- |
170436 |
Величини тепловитрат для всього житлового масиву дорівнюють сумі витрат всіх будинків, помноженої на коефіцієнт К = 1,2, який враховує витрати тепла у вузлах управління подачі тепла в будинках та підсобних приміщеннях.
Qраз=NQбудК, ккал/год
де: N - число будинків;
Qбуд - витрати тепла одним будинком, ккал/год.
Qраз=42×170436×1,2=8589470 ккал/год