- •Реферат
- •1 Загальний розділ
- •Вибір даних на проектування
- •1.2 Режим роботи виробничих підрозділів атп
- •1.3 Призначення зони то та перелік робіт, які на ній виконуються
- •2 Розрахунок виробничої програми сто
- •2.1 Визначення річної програми сто
- •2.2 Трудомісткість технічних дій
- •2.3 Розрахунок чисельності виконавців робіт поста (дільниці)
- •2.4 Вибір технологічного обладнання зони (дільниці)
- •2.5 Розрахунок площі зони то, дільниці пр
- •3 Технологічний розділ
- •3.1 Загальний огляд
- •3.3 Ремонт кпп
- •3.4 Перевірка технічного стану
- •4 Конструкторський розділ
- •4.1 Визначення
- •4.2 Розрахунок вартості пристрою
- •4.3 Принцип дії
- •5 Охорона праці
- •5.1 Санітарно - гігієнічні вимоги до виробничих приміщень
- •5.2 Розрахунок заземлення агрегатної дільниці сто.
- •5.3 Правила техніки безпеки на автотранспорті
- •5.4 Пожежна безпека на автотранспорті
- •5.5 Екологія та охорона навколишнього середовища
- •6 Економічний розділ
- •6.1 Основні показники виробничої програми агрегатної дільниці сто.
- •6.2 Розрахунок вартості основних фондів.
- •6.3 Розрахунок чисельності працівників
- •6.4 Визначення економічної ефективності та техніко-економічних показників проекту
- •6.5 Розрахунок фінансових показників.
- •6.6 Економічна ефективність та технічно-економічні показники проекту.
- •Перелік посилань
- •Висновки
6.3 Розрахунок чисельності працівників
Чисельність основних виробничих робітників
Nосн = Тзаг./Фр.ч..(чол), (6.8)
Де Фр.ч –фонд робочого часу одного працівника, год.
Nосн = 15524/1843=8, приймаємо 8 чол.
Розподіляємо штатну кількість робітників за розрядами і визначаємо середній розряд.
Таблиця 6.2 – Розподіл виробничих робітників за розрядами
-
Розряди
2
3
4
5
6
Кільність робітників
-
-
5
3
-
Rсер=(R4*N4+R5*N5)/Nосн (6.9 )
R4 R5 – розряди N4 N5 – кількість робітників відповідного розряду
Rсер=(4*5+5*3)/8=4,3
Чисельність допоміжних робітників:
Nдоп=Nосн*Кдоп; чол.. (6.10)
Де Кдоп – коефіцієнт, який враховує допоміжні роботи (0,2-0,3).
Nдоп=8*0,2=1,6 чол..
Чисельність керівних працівників та спеціалістів
Nспец=Кспец*(Nосн+Nдоп)/чол. (6.11)
Де Кспец – коефіцієн, який враховує чисельність керівних працівників і спеціалістів (0,1-0,15).
Nспец=0,15*(8+1,6)=1,4 чол
6.4 Визначення економічної ефективності та техніко-економічних показників проекту
Розрахунок витрат на оплату праці
При розрахунку середнього розряду робітників розряд може бути цілим або не цілим числом.
Годинна тарифна ставка робітника згідно Галузевої тарифної угоди:
Сгод.сер=(Сгод.вищ- Сгод.ниж)*(Rсер-Rмен)+ Сгод.ниж :грн. (6.12)
де Сгод.вищ – годинна тарифна ставка робітника вищого розряду.
Сгод.вниж – годинна тарифна ставка робітника нижчого розряду
Rсер – середній розряд, Rмен – розряд, менший від середнього.
Сгод.сер=(12,35- 11,3)*(4,3-4)+11,3=1,05*0,3+11,3=11,6 грн.
Фонд основної заробітної плати:
ОЗП=Тпідр∙Сгод.сергрн. (6.13)
де Тпідр – трудомісткість підрозділу, л.год.
ОЗП=11,6∙15524=180078,4 грн.
Розрахунок фонду додаткової заробітної плати.
Надбавка за професійну майстерність:
Нпм5=Фрч∙*Nр*Сгод*Кн грн. (6.14)
Нпм5=1843*3*1235*0,20=13656,63 грн.
Де Фпч – фр\онд робочого часу робітника річний, год.
Nр - кількість робітників п-го розряду, чол..
Кн – коефіцієнт, що враховує надбавку за професійну майстерність.
Нпм4=1843*5*11,3*0,16=16660,72 грн.
Нпм=13656,63+16660,72=30317,35 грн
Премія за своєчасне і якісне виконання робіт:
ПР=(ОЗП+Ппр)/100: грн. (6.15)
де Ппр – процент премії (30 – 70%).
ПР=180078,4*0,30=54023,52 грн.
Сума надбавок, доплат і премій:
∑НДП=Нпм+ПР грн. (6.16)
∑НДП=30317,35+54023,52=84340,87 грн.
Гарантійні та компенсаційні виплати:
ГКВ=(ОЗП+∑НДП)∙Пгк/100 грн. (6.17 )
де Пгк – процент гарантійних та компенсаційних виплат:
ГКВ=(180078,4+84340,87)*10,23/100=27050,09 грн.
Фонд додаткової заробітної плати:
ДЗП=∑НДП+ГКВ:грн. (6.18)
ДЗП=84340,87+27050,09=111390,96 грн.
Загальний фонд заробітної плати ремонтних робітників:
ФЗПзаг=ОЗП+ДЗП: грн. (6.19)
ФЗПзаг=180078,4+111390,96=291469,36 грн.
Фонд заробітної плати керівних працівників та спеціалістів:
ФЗПсп=Nсп∙*Мпо*12: грн. (6.20)
де Мпо=120 грн. – місячний посадовий оклад спеціалістів.
ФЗПсп=1,4*1200*12=20160 грн.
Фонд заробітної плати допоміжних робітників:
ФЗПдоп=Сгод.доп*kдод*Nдоп*Фрч: грн. (6.21)
де Сгод.доп– годинна тарифна ставка робітника 2-го розряду, kдод – коефіцієнт, що враховує додаткову заробітну плату допоміжних робітників (1.8 - 2.0)
ФЗПдоп=9,21*2*1,6*1843=54316,89 грн.
Витрати
на оплату праці:
ВОП=ФЗПзаг+ФЗПсп+ФЗПдоп: грн. (6.22)
ВОП=54316,89+20160+291469,36=365946,26 грн.
Відрахування на соціальні заходи:
Всз=ВОП*kсз: грн. (6.23)
де kсз – коефіцієнт, що враховує розмір відрахувань на соціальні заходи kсз=0,3695
Всз=365946,26*0,3695=135217,14 грн.
Розрахунок матеріальних витрат
Витрати на ремонтні матеріали для всіх підрозділів, крім діагностики, визначаються з урахуванням витрат в доларах США на 1000 км загального пробігу автомобілів.
Витрати на матеріали:
Вм.пр = (Lзаг/1000) * Нв.м.пр * Ке * Кмвб *Спр: грн. (6.24)
де Lзаг- загальний річний пробіг автомобіля
Нв.м.пр - норма витрат на матеріали для ПР
Ке - коефіцієнт, що враховує категорію умов експлуатації;
Кмвб - коефіцієнт, що враховує курс долара США на УМВБ;
Спр - частка трудомісткості, що приходиться на ПР.
Вм.пр =38812500/1000*14,47*1*8,70*0,04=195442,67 грн.
Витрати на запасні частини:
ВзчПР=( Lзаг/1000) * НзчПР*ке*кмвб*Спр: грн. (6.25)
ВзчПР=(38812500/1000) * 13,04*1*8,70*0,04=17612802 грн.
Матеріальні витрати:
ВМ = Вм.заг грн. (6.26)
ВМ =195442,67+176128,02=371570,69 грн.
Економія матеріальних витрат:
Емв = (ВМ.*Пемз)1100;грн (6.27)
де Пемв – процент економії матеріальних витрат (5-10%).
Емв = 371570,69*0,05=18578,54грн.
Ремонтний фонд:
Рф=Фосн·Крм: грн. (6.28)
де Крм–коефіцієнт, який враховує ремонтний фонд (0,07- 0,09).
Рф=229737,8*0,08=18379,1 грн.
Загальна величина матеріальних витрат:
МВзаг= ВМ + Рф – Емв : грн. (6.29)
МВзаг=371570,69+18379,1-18578,54=371371,25 грн.
Інші витрати :
Вінш = (ВОП+Всз) * Кінш : грн.. (6.30)
де Кінш – коефіцієнт, що враховує інші витрати (0,3- 0,4).
Вінш = (365946,3+135217,2)*0,3=150349,05грн..
Кошторис витрат та калькуляція собівартості робіт
Під калькуляцією собівартості розуміють визначення витрат на одиницю продукції. В проекті за одиницю продукції приймаємо 1000 км пробігу або одне ЩО, ТО-1, ТО-2, Д-1, Д-2.
Калькуляція собівартості складається на основі попередніх розрахунків окремих витрат. Результати розрахунків зводимо в таблицю 6.3
Таблиця 6.3 Кошторис витрат та калькуляція собівартості робіт
Статті витрат |
Умовні позначення |
Сума витрат, грн. |
Витрати на одиницю продукції, грн |
Питома вага,% |
1.Витрати на оплату праці |
ВОП |
365946,3 |
942,86 |
34,22 |
2.Відрахування на соц. заходи |
Всз |
135217,2 |
348,38 |
12,64 |
3.Матеріальні витрати |
МВзаг |
371371,3 |
956,83 |
34,73 |
4.Амортизація основних фондів |
Ав |
46371,6 |
119,47 |
4,33 |
5.Інші витрати |
Вінш |
150349,1 |
387,37 |
14,06 |
Всього: |
Взаг |
1069255,5 |
2754,9 |
100 |
Витрати на 1000 км пробігу для зон ПР, виробничих дільниць та відділень:
Sпр.пр=(Bзаг/Lзаг) ∙1000 грн/1000км (6.31)
Sпр.пр=(1069255,5/388125)*1000=2754,92 грн/1000км
Питома вага окремих статей витрат в загальній собівартості:
Пв1=ВОП/Взаг*100% (6.32)
Пв1=(365946,3/1069255,5)*100=34,22%
Пв2=Вс.з./Взаг*100% (6.33)
Пв2=(135217,2/1069255,5)*100=12,64%
Пв3=МВзаг/Взаг∙100% (6.34)
Пв3=(371371,3/1069255,5)*100=29,6%
Пв4=Ав/Взаг∙100% (6.35)
Пв4=(46371,6/1069255,5)*100=4,33%
Пв5=Вінш/Взаг∙100% (6.36)
Пв5=(150349,1/1069255,5)*100=14,06%
Собівартість окремих статей для зон ПР, виробничих дільниць та відділень в грн. на 1000 км пробігу:
S1=ВОП/Lзаг∙1000 (6.37)
S1=(365946,3/388125)*1000=942,68 грн/1000км
S2=Вc.з/Lзаг∙1000 (6.38)
S2=(135217,2/388125)*1000=348,38 грн/1000км
S3=МВзаг/Lзаг∙1000 (6.39)
S3=(371371,3/388125)*1000=956,83 грн/1000км
S4=Ав/Lзаг∙1000 (6.40)
S4=(46371,6/388125)*1000=119,47 грн/1000км
S5=Вінш/Lзаг∙1000 (6.41)
S5=(150349,1/388125)*1000=387,37 грн/1000км
