
Аналіз контрольних робіт.
План-конспект уроку (розробка уроків)
Мета: підбити підсумки контрольного тестування й контрольного диктанту, проаналізувати допущені помилки; виробляти в учнів уміння об’єктивно оцінювати свою й чужу роботу; виховувати наполегливість у навчанні.
Обладнання: підручник, контрольні зошити.
ХІД УРОКУ
I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
II. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
1. Загальна оцінка вчителем контрольних робіт.
2. Оголошення оцінок за контрольне тестування.
3. Колективна робота над типовими помилками.
4. індивідуальна робота учнів над помилками.
5. Оголошення оцінок за контрольний диктант.
6. Колективна робота над помилками, допущеними в диктанті.
7. індивідуальна робота учнів над помилками.
III. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
[1] Підручник, вправа 688 (письмово).
[2] Підручник, вправа 516 (письмово).
Питання №32 (Урок повторення).
Повторення пройденого на початку року — дуже важливий етап у нарощуванні його кількості і якості. Необхідність повторення на початку навчального року зумовлюється ше й тим, що за час літніх канікул частина знань, необхідних для успішного, подальшого навчання, забувається. Учні повинні побачити й перевірити, що вони пам’ятають, а що забули. Це дуже важливо хтя свідомого навчання, забезпечення активності. Уроки повторення на початку навчального року дають учителю можливість визначити, які розділи програми добре засвоєні всім класом, які знання та правіша забулися, які прогалини і чи значні вони в знаннях, уміннях, навичках учнів. Усе це надалі має враховувати вчитель. Він мусить потурбуватися, щоб прогалини в знаннях були усунуті спеціально організованим повторенням. Частково це робиться вже в перші тижні навчального року, а частково протягом року. Певну роль учитель відводить індивідуальній роботі з учнями.
Уроки перших двох тижнів навчального року — це уроки повторення в поєднанні з вивченням нових знань. Спершу вчитель повинен зробити аналіз програми, і це дозволить йому запланувати матеріал, який насамперед треба повторити і зміцнити для успішного просування вперед. Обсяг матеріалу для повторення визначається складністю предмета й рівнем підготовки учнів.
Повторення має бути посильним для учнів. Не слід їх перевантажувати значною кількістю діагностичних завдань. У зв’язку з цим учитель ретельно продумує систему контрольних і тренувальних вправ, визначає обсяг матеріалу для повторення, організацію роботи. У процесі повторення він з’ясовує ступінь володіння учнями тими поняттями, що будуть необхідні для вивчення нового.
Як організувати поточне повторення?
Найкращим способом освіжити в пам’яті й закріпити пройдений матеріал є повторення його в природному зв’язку з вивченням нового матеріалу.
Учитель, який правильно будує урок, ніколи не пропустить можливості логічно пов’язати між собою нове і старе, тому що тільки так можна міцно засвоїти систему наукового знання.
Поточне повторення:
• допомагає створити у свідомості учня систему навчального предмета, розділу або теми, установити взаємозв’язки між їх частинами;
• закріплює в пам’яті найважливіші факти тощо, систематизує їх;
• забезпечує цілісне уявлення про вивчений матеріал;
• готує учнів до свідомого засвоєння нових знань;
• забезпечує міцне засвоєння нового матеріалу, розгляд його в нових аспектах і умовах;
• допомагає вчителеві з’ясувати глибину засвоєння знань, виявити прогалини в знаннях, намітити заходи та організувати роботу для виправлення неточностей і помилок;
• сприяє вихованню почуття успіху, упевненості у своїх силах, прагнення до вдосконалення знань.
Велику роль відіграє та обставина, що учні бачать результати своєї роботи, своє зростання, а також свої проблеми і недоліки. Повторення сприяє і вихованню почуття відповідальності.
Найбільш природно повторення пройденого здійснюється в процесі викладу нового матеріалу. Повторення в цьому випадку входить як складова і невід’ємна частина викладу нових знань. Раніше засвоєні знання при цьому відразу використовуються, слугують основою сприйняття й розуміння нового. Між невідомим і відомим установлюються зв’язки, що забезпечують логічне закріплення знань. Переваги навчання через систематичне повторення старого в новому незаперечні й мають бути використані сповна. Раніше засвоєний матеріал допомагає сприймати новий.
Питання №33 (Аналіз конспекту уроку).