- •3. Складання плану-конспекту заняття з навчання переказу худ. Творів дітьми старшої групи
- •4. Складання плану-конспекту заняття з навчання опису іграшок, предметів дітьми молодшої групи
- •5. Складання плану-конспекту заняття з навчання опису іграшок, предметів дітьми середньої групи
- •6. Складання плану-конспекту заняття з навчання опису іграшок, предметів дітьми старшої групи
- •7.План-конспект заняття з навчання розповіді за дидактичною картиною в молодшій групі.
- •8 План-конспект заняття з навчання розповіді за дидактичною картиною в середній групі.
- •9. Скласти конспект заняття з навчання розповіді за дидактичною картиною в старшій групі.
- •10.Скласти план-конспект заняття з навчання розповіді в власного досвіду.
- •11.Конспект заняття «Складання творчої розповіді на основі серії картинок на одному сюжеті»
- •12. Консект заняття по складанню розповіді за кінцівкою вихователя
- •13.План-конспект заняття складання дітьми розповіді до кінцівки розповіді вихователя.
- •14.План-конспект заняття складання розповіді-інструкції щодо майбутньої діяльності.
- •17.Скласти фрагмент заняття з ознайомлення дітей з частковим звуковим аналізом слів.
- •20.Навчання повного звукового аналізу слів
- •21. Скласти фрагмент заняття з ознайомлення дітей з буквами на позначення голосних звуків «Мандрівка в країну голосних звуків та букв»
- •22. Скласти фрагмент заняття з ознайомлення дітей з буквами на позначення приголосних звуків
10.Скласти план-конспект заняття з навчання розповіді в власного досвіду.
Тема: КАЛЕНДАР.
Мета: збагачувати словник дітей новими словами на основі уявлень про довкілля. Продовжувати формувати розуміння поняття – календар. Учити переносити засвоєні лексичні навички у зв’язне мовлення.
Ключові слова: календар, рік, місяць, тиждень , день, доба, календарний, запам’ятовувати, визначати, дивитися. Іменники: календар, рік, місяць, березень, квітень, травень, тиждень, понеділок, вівторок, середа, четвер, п’ятниця, субота, неділя, доба, день, ніч. Дієслова: визначати, запам’ятовувати, перегортати, дивитися, відмічати. Прикметники: довгий (день), коротка (ніч), майбутній, минулий, необхідний, весняний, потрібний. Прислівник: вчора, сьогодні, завтра.
Учити утворювати порядкові числівники: перший, другий, третій (місяць, день).
Стежити за правильним уживанням іменників у родовому відмінку однини і множини: тиждень – тижня – тижнів, понеділок – понеділка.
Закріпляти формули мовленнєвого етикету: прохання " Дозвольте мені...", "Чи можу я..." та подяки "Дякую, що ти такий люб’язний...", "Я вдячний тобі..."
Вправляти в культурі мовленнєвого спілкування, віддавати перевагу літературному мовленню.
Учити дітей складати розповідь з власного досвіду за темою "Що я знаю про календар".
У рухливій грі "Вечір-мазамура" учити співвідносити рухи і слова.
Сприяти розвиткові оцінно-контрольної діяльності.
Хід заняття
1 частина. Комунікативна діяльність
Проводиться бесіда про нинішню пору року та ту, яка буде наступною. Який день, тиждень або рік нам допомагає дізнатися календар. Якщо діти затрудняються у відповіді, вихователь показує календар.
– Правильно, ось сьогодні ми і будемо розмовляти про календар і про час, у якому ми живемо. Загадує загадку про час.
2 частина. Пізнавальна діяльність
Вихователь бере до рук настільний відривний календар. Чому він такий товстий?
– Час плине дуже непомітно і щоб легше орієнтуватися у ньому, люди придумали календар, який дорівнюється 1 року. А у кожному році заховались місяці.
– Скільки місяців у році? в 1 році 12 місяців, які відповідно мають свою пору року.Повторюють назви пір року та місяці на українській та російській мові.
тиждень має 7 днів. Разом з вихователем діти називають і рахують дні: понеділок, вівторок, середа, четвер, п’ятниця, субота, неділя.
1 доба вбирає в себе день і ніч. Російською мовою це сутки.
Разом з вихователем і за допомогою рук діти показують довжину дня і ночі та озвучують. (П.В. – День великий, ніч коротка)
– Діти, скажіть, що допомагає нам робити календар? (П.В. – Слідкувати за днями).
Проводиться фізкультхвилинка.
3 частина. Перетворювальна діяльність
– Зараз ми з вами порахуємо весняні місяці, який перший, який другий.
– Перший місяць весни – березень – Другий місяць весни – квітень. – Третій місяць весни – травень)... – Перший день – понеділок. – Другий день – вівторок. – Третій день – середа).
– Четвертий день – четвер. – П'ятий день - п'ятниця. – Шостий день – субота. – Сьомий день – неділя).
За аналогією діти промовляють діалог.
4 частина. Оцінно-контрольна діяльність
Розповіді дітей на тему"Що я знаю про календар".
Вихователь допомагає дітям навідними питаннями, малюнками, допомогою інших дітей скласти розповідь.Запитання до дітей.
