Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Prakticheskie_MRM (1).docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
91.87 Кб
Скачать

8 План-конспект заняття з навчання розповіді за дидактичною картиною в середній групі.

Тема:Зимовий день.

Мета: Продовжувати вчити дітей описувати картини за зразком вихователя. Розвивати психічні процеси:пам'ять, мислення,уяву, сприймання. Збагачувати та активізувати словник. Розвивати активне мовлення. Виховувати дисциплінованість, уважність.

Вікова група: 5 рік життя.

Обладнання: картина «Допоміг»

Хід проведення

Вступна частина

(Читаю вірш) Сніг! Сніг! Сніг їде

На усьому світі

Ловить весело дітей

У пухнасті сіті

Сніг. Сніг, білий сніг.

Мокрі рукавички

Та зате в нас кращі всіх

Баби – сніговички

  • Діти, що взимку лежить на землі? (Сніг).

  • Що можна робити зі снігом? (Ліпити снігову бабу, кататися на санях, кататися на лижах).

  • А ви каталися на санях взимку? Ліпили снігову бабу?

Основна частина

  • Подивіться на картину. Що на ній зображено? (Діти катаються на санях, дівчина ліпить сніговита, хлопчик плачить). Скільки людей на передньому плані? (Четверо). Скільки на задньому? (П’ятеро). Що роблять діти?( Один котиться з гори на санях, іншу мама тягне в санях, один хлопчик плаче, інший хлопчик його заспокоює). Що роблять дорослі? (Один тягне дитину в санях. Дві жінки ліплять сніговита. Два чоловіка їдять на лижах). Які емоції у героїв картини? Хто веселий,хто сумний? (Хлопчик, який плаче сумний, всі інші - веселі). Що позаду людей зображено? (Діти, тролейбус, дорога). Діти, скажіть за якою дитиною гониться собака? (За тією, що котиться з пагорба). Який хлопчик тримає лижі? (Який заспокоює хлопчика). Що тримає хлопчик, який плаче? (Мотузку від саней). Як ви гадаєте, чому він плаче? (Впав коли гнав на санях, або сані поламалися). Хто тягне хлопчика в санях? (Мама). Хто ліпить сніговиків? (Дві жінки).

  • Діти, а зараз ми будемо описувати картину. Ось послухайте, як це зроблю я: одним чудовим зимовим днем на вулиці зібралося багато людей. Вони всі відпочивали. Дві жінки ліпили сніговиків. Один хлопчик плакав через зламані сані. А інший хлопчик його заспокоював. А за ними хлопчик на санях їде з пагорба. А його собака його наздоганяє. Біля цього хлопчика мама тягне свого сина на пагорб. А позаду два чоловіка катаються на лижах. (Діти виходять, описують). Молодець!

Заключна частина

  • Діти, що ми робили на занятті? (Описували картину)

  • Що зображено на картині? (Люди які гуляють днем взимку). Заняття закінчено.

9. Скласти конспект заняття з навчання розповіді за дидактичною картиною в старшій групі.

Програмовий зміст: Розширити прямі контакти дітей з природою, збагачувати чуттєвий досвід дошкільників. Закріпити знання дітей про дарунки осені. Вчити розрізняти їстівні й неїстівні гриби, з'ясовувати, де саме ростуть гриби, знаходити їстівні гриби на дидактичній картині. Розвивати наполегливість, самостійність. Виховувати бережне ставлення до оточуючого середовища.

Матеріал: картинки із зображенням лісу, грибів; дидактична гра «Грибна галявинка»; вбрання Гриба-Боровика;

Хід заняття:

Вихователь говорить, що наприкінці літа й на початку осені самий час збирати гриби, пропоную відправитися в ліс за грибами.

 (Під музику, виконуючи знайомі танцювальні рухи, діти йдуть по групі). От ми й у лісі . (У групі висить велика картина із зображенням дерев, кущів, пеньків, грибної галявинки, різних грибів. Оформлення лісової галявини залежить від фантазії вихователя: можна на килимі розставити картонні дерева, на підлозі розкласти намальовані або вирізані з журналів, книжок, дидактичних матеріалів гриби). Діти разом з вихователем розглядають картину, а саме гриби, які там намальовані.Діти називають які гриби там знаходяться, приходять до висновку , що людина яка добре розуміється на грибах і вміє їх збирати називають грибником.Діти говорять , що всі гриби поділяються на їстівних і неїстівних.Якщо ви знайшли якийсь гриб і не знаєте, який він:їстівний чи не їстівний, краще його залишити і не чіпати,він може знадобитися кому-небудь із звірів. По закінченню заняття проводить гру «Грибна галявинка».

Підсумок заняття: Проводиться заключна бесіда. Діти свої кошики з «грибами» забирають додому.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]