Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Методична розробка уроку.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
569.86 Кб
Скачать

Тема уроку: Площі поверхонь тіл обертання. Розв’язування задач

Мета уроку:

1. Навчальна:

- узагальнити і систематизувати знання з теми програми;

- показати застосування тіл обертання у побуті, науці та техніці.

2. Розвиваюча:

- розвивати пам'ять, увагу, кругозір.

3. Виховна:

  • виховувати охайність у записах та побудові малюнка.

Тип уроку: Урок удосконалення знань, умінь і навичок.

Обладнання і наочність:

- роздаткові та дидактичні матеріали з теми ”Поверхні тіл обертання”

- моделі тіл обертання.

Матеріально-технічне забезпечення:

мультимедійний проектор, екран, дошка.

Міжпредметні зв’язки:

- хімія, історія, географія;

- архітектура;

- виробниче навчання, спецтехнологія.

I Організаційний момент

- привітання;

- перевірка наявності учнів

ІІ Перевірка домашнього завдання

- Яке було домашнє завдання?

- Розв’язати задачу:

Задача. Площа основи конуса дорівнює 36 см2, а його твірна 10 см. Обчислити бічну поверхню конуса.

Д ано: конус; см2; см.

Знайти: .

Розв’язання:

1. ;

2. ;

3 . (см);

4. (см);

5. (см2);

Відповідь: см2.

Хто правильно розв’язав задачу? Перевірте розв’язання і виправте свої помилки.

ІІІ Пропоную провести розминку за допомогою математичного лото.

а) На магнітній дошці знаходяться ескізи тіл обертання.

Виберіть правильну відповідь з набору формул.

Питання:

  1. Формула для обчислення площі бічної поверхні циліндра.

  2. Формула для обчислення площі повної поверхні циліндра.

  3. Формула для обчислення площі бічної поверхні конуса.

  4. За якою формулою обчислюють площу повної поверхні конуса?

  5. За якою формулою обчислюють площу сфери?

Учні за допомогою магніту прикріплюють таблички з формулами поряд з відповідним тілом обертанням .

Види формул:

Циліндр

Конус

Куля

б) Інтерактивна вправа Мікрофон:учні працюють з уявним мікрофоном, передають його один одному.

Підтвердіть або спростуйте:

Запитання:

  1. Основи циліндра рівні та паралельні.

  2. Осьовим перерізом будь - якого циліндра є квадрат.

  3. Вісь циліндра перпендикулярна його твірній.

  4. Твірні конуса рівні.

  5. Осьовим перерізом будь - якого конуса є правильний трикутник.

  6. Висота конуса і його твірна рівні.

Критерії оцінювання:

- Кожна правильна відповідь оцінюється - 0,5 бала;

Як сказав видатний французький архітектор Ле Корбюзі, ми живемо в геометричний період і навкруги нас - геометрія.

І справді, світ, в якому ми живемо, наповнений геометрією будинків і вулиць, творіннями природи й людини.

Геометрія є могутнім інструментом пізнання природи і створення техніки. Вона виявляється скрізь, де потрібна точність у визначенні форми і розмірів.

Інженеру, робітнику, реставратору, архітектору, - всім необхідна геометрична уява.

Тіла обертання знаходять широке застосування у повсякденному житті, науці, техніці.

Багато задач, які пропонувались на ДПА, легко можна розв’язати, використовуючи означення, формули та властивості тіл обертання.

Епіграф:

”Найкращій спосіб вивчити що – небудь - відкрити його самостійно”

Д. Пойа

ІV Повідомлення теми, мети уроку.

Тема уроку: ”Поверхні тіл обертання. Розв’язування задач”

(запис дати і теми в зошити).

Мета уроку: