Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
NMK_3_feld_novy_plan_praktika.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
739.33 Кб
Скачать

Основні етапи і навчально-цільові питання

Доповнення

Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К. Заболотного

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА КАРТКА

ДЛЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ТА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

Тема: Періоди дитячого віку. АФО ЦНС, шкіри, м’язів, температура тіла.

Вид заняття: Практичне 1

Група, курс: 3 курс, лікувальна справа.

Місце проведення: Дитячий лікувальний заклад, КДП.

Навчальна мета (вміти, знати): Знати періоди дитячого віку. АФО шкіри, м’язів. Уміти проводити оцінку стану шкіри, проводити підмивання грудних дітей, гігієнічної ванни.

Виховна мета: Виховати у студентів почуття відповідальності медичного працівника.

Міжпредметні зв’язки: Анатомія, фізіологія, неврологія, неонатологія, догляд за хворими, реаніматологія.

Методичне забезпечення та оснащення заняття: Задачі, тести. Історії хвороби.

Основна та додаткова література: С.К. Ткаченко, Р.І. Поцюрко „Педіатрія з курсом інфекційних хвороб та основами імунопро-філактики” - підручник Київ „Медицина”, 2010. ст. 63-79.

Алгоритми практичних навичок.

IV

г) форми і методи вивчення та

закріплення нового матеріалу

1. Об’єктивне обстеження дітей. Ознайомлення з призначенням лікаря.

2. Робота на медсестринських постах, в палатах

по догляду за хворими, в маніпуляційному кабінеті.

Виконання призначень лікаря, ін’єкцій, в/в вливань.

3. Відпрацювання практичних навичок, самостійна робота з алгоритмами.

4. Розвязування ситуаційних задач.

Домашнє завдання: С.К. Ткаченко, Р.І. Поцюрко „Педіатрія з курсом інфекційних хвороб та основами імунопрофілактики” - підручник Київ „Медицина”, 2010. ст. 63-79.

Алгоритми практичних навичок.

Організаційна структура і зміст заняття

Основні етапи і навчально-цільові питання

Доповнення

Основні етапи і навчально-цільові питання

Доповнення

I.

II.

III.

Організація заняття

1. Організаційний етап – перевірка присутніх, заповнення документації.

2. Основний етап – повідомлення теми та плану заняття.

Обстеження пацієнтів, відпрацювання практичних навичок.

3. Заключний етап – підведення підсумків, домашнє завдання.

Контроль знань (види контролю)

І. Тестовий контроль студентів по темі: „Періоди дитячого віку. АФО ЦНС, шкіри, м’язів, температура тіла.”

ІІ. Усне та фронтальне опитування.

  1. Періоди дитячого віку.

  2. АФО ЦНС.

  3. АФО шкіри.

  4. АФО мязів.

  5. Температура тіла, техніка вимірювання, реєстрація.

Вивчення нового матеріалу:

а) науково- практичне обгрунтування теми:

Тема важлива через актуальність проблеми в сучасний час.

Знання анатомо-фізіологічних особливостей дитячого організму необхідне для подальшого вивчення предмету.

б) що студент повинен знати та уміти

Періоди дитячого віку. АФО шкіри мязів. Уміти оглядати дітей різного віку; проводити догляд за шкірою; підмивати грудних дітей; проводити гігієнічну ванну.

в) план вивчення даної теми

1. Ознайомлення з режимом дня дітей різного віку.

2. Огляд дітей різних вікових груп.

3. Опрацювання практичних навичок:

- Догляд за шкірою і слизовими.

- Сповивання і переодягання дітей.

- Вимірювання температури тіла та її реєстрація.

Основні етапи і навчально-цільові питання

Доповнення

Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К. Заболотного

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА КАРТКА

ДЛЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ТА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

Тема: АФО кісткової системи. Фізичний розвиток. Психомоторний розвиток.

Вид заняття: Практичне 2

Група, курс: 3 курс, лікувальна справа.

Місце проведення: Дитячий лікувальний заклад, КДП.

Навчальна мета (вміти, знати): Знати АФО кісткової системи. Фізичний розвиток. Психомоторний розвиток. Уміти оцінювати психомоторний розвиток, проводити антропометрію.

Виховна мета: Виховати у студентів почуття відповідальності медичного працівника.

Міжпредметні зв’язки: Анатомія, фізіологія, неврологія, неонатологія, догляд за хворими, реаніматологія.

Методичне забезпечення та оснащення заняття: Задачі, тести. Історії хвороби.

Основна та додаткова література: С.К. Ткаченко, Р.І. Поцюрко „Педіатрія з курсом інфекційних хвороб та основами імунопро-філактики” - підручник Київ „Медицина”, 2010. ст. 71-74.

Алгоритми практичних навичок.

IV

г) форми і методи вивчення та

закріплення нового матеріалу

1. Об’єктивне обстеження дітей. Ознайомлення з призначенням лікаря.

2. Робота на медсестринських постах, в палатах

по догляду за хворими, в маніпуляційному кабінеті.

Виконання призначень лікаря, ін’єкцій, в/в вливань.

3. Відпрацювання практичних навичок, самостійна робота з алгоритмами.

4. Розвязування ситуаційних задач.

Домашнє завдання: С.К. Ткаченко, Р.І. Поцюрко „Педіатрія з курсом інфекційних хвороб та основами імунопрофілактики” - підручник Київ „Медицина”, 2010. ст. 71-74.

Алгоритми практичних навичок.

Організаційна структура і зміст заняття

Основні етапи і навчально-цільові питання

Доповнення

Основні етапи і навчально-цільові питання

Доповнення

I.

II.

III.

Організація заняття

1. Організаційний етап – перевірка присутніх, заповнення документації.

2. Основний етап – повідомлення теми та плану заняття.

- Огляд дітей різних вікових груп, обстеження пацієнтів.

- Оцінка прихомоторного розвитку.

- Оцінка фізичного розвитку дітей.

- Ознайомлення з прийомами масажу і гімнастики.

- Відпрацювання практичних навичок.

3. Заключний етап – підведення підсумків, домашнє завдання.

Контроль знань (види контролю)

І. Тестовий контроль студентів по темі: „АФО кісткової системи. Фізичний розвиток. Психомоторний розвиток.”

ІІ. Усне та фронтальне опитування.

1. АФО кісткової системи.

2. Показники фізичного розвитку дитини наказ № 149.

3. Критерії психомоторного розвитку дитини.

Вивчення нового матеріалу:

а) науково- практичне обгрунтування теми:

Тема важлива через актуальність проблеми в сучасний час.

Знання анатомо-фізіологічних особливостей дитячого організму необхідне для подальшого вивчення предмету.

б) що студент повинен знати та уміти

Знати АФО кісткової системи. Показники фізичного розвитоку дитини. Критерії психомоторного розвитку дитини. Уміти оцінювати психомоторний розвиток, проводити антропометрію. Обстеження грудної клітки, хребта.

в) план вивчення даної теми

1. Огляд дітей різних вікових груп, обстеження пацієнтів.

2. Оцінка прихомоторного розвитку.

3. Оцінка фізичного розвитку дітей.

4. Ознайомлення з прийомами масажу і гімнастики.

5. Опрацювання практичних навичок:

- Техніка зважування дитини, розрахунок маси тіла.

- Вирахування належної масси тіла дитини за щомісячним приростом.

- Техніка вимірювання росту. Розрахунок росту.

- Техніка вимірювання окружностєй голови, груді.

Основні етапи і навчально-цільові питання

Доповнення

Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К. Заболотного

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА КАРТКА

ДЛЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ТА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

Тема: АФО органів дихання, органів кровообігу, кровотворна система. АФО травлення. Обмін речовин. Імунна і ендокринна система. АФО сечової системи.

Вид заняття: Практичне 3

Група, курс: 3 курс, лікувальна справа.

Місце проведення: Дитячий лікувальний заклад, КДП.

Навчальна мета (вміти, знати): Знати АФО органів дихання, кровообігу, травлення, сечової системи. Обмін речовин. Імунна і ендокринна система. Уміти підраховувати ЧД і ЧСС, оцінювати аналіз сечі, загальний аналіз крові.

Виховна мета: Виховати у студентів почуття відповідальності медичного працівника.

Міжпредметні зв’язки: Анатомія, фізіологія, неврологія, неонатологія, догляд за хворими, реаніматологія.

Методичне забезпечення та оснащення заняття: Задачі, тести. Історії хвороби.

Основна та додаткова література: С.К. Ткаченко, Р.І. Поцюрко „Педіатрія з курсом інфекційних хвороб та основами імунопро-філактики” - підручник Київ „Медицина”, 2010. ст. 82-88.

Алгоритми практичних навичок.

IV

г) форми і методи вивчення та

закріплення нового матеріалу

1. Об’єктивне обстеження дітей. Ознайомлення з призначенням лікаря.

2. Робота на медсестринських постах, в палатах

по догляду за хворими, в маніпуляційному кабінеті.

Виконання призначень лікаря, ін’єкцій, в/в вливань.

3. Відпрацювання практичних навичок, самостійна робота з алгоритмами.

4. Розвязування ситуаційних задач.

Домашнє завдання: С.К. Ткаченко, Р.І. Поцюрко „Педіатрія з курсом інфекційних хвороб та основами імунопрофілактики” - підручник Київ „Медицина”, 2010. ст. 82-88.

Алгоритми практичних навичок.

Основні етапи і навчально-цільові питання

Доповнення

Основні етапи і навчально-цільові питання

I.

II.

III.

Організація заняття

1. Організаційний етап – перевірка присутніх, заповнення документації.

2. Основний етап – повідомлення теми та плану заняття.

Обстеження пацієнтів, відпрацювання практичних навичок.

3. Заключний етап – підведення підсумків, домашнє завдання.

Контроль знань (види контролю)

І. Тестове опитування студентів по темі: „АФО органів дихання, органів кровообігу, кровотворна система. АФО травлення. Обмін речовин. Імунна і ендокринна система. АФО сечової системи.”

ІІ. Усне та фронтальне опитування.

1. АФО органів дихання, АФО органів кровообігу.

2. АФО кровотворної системи, АФО травлення, та обміну речовин.

3. Особливості імунної і ендокринної системи.

4. АФО сечової системи.

Вивчення нового матеріалу:

а) науково- практичне обгрунтування теми:

Тема важлива через актуальність проблеми в сучасний час.

Знання анатомо-фізіологічних особливостей дитячого організму необхідне для подальшого вивчення предмету.

б) що студент повинен знати та уміти

Знати АФО органів дихання, кровообігу, травлення та обміну речовин, особливості сечової системи. Особливості імунної і ендокринної системи. Знати додаткові методи обстеження даних органів і систем. Уміти підраховувати ЧД і ЧСС, визначати АТ дитини, уміти підготувати хворого до додаткових методів обстеження; уміти оцінювати аналіз сечі, загальний аналіз крові.

в) план вивчення даної теми

1. Збір анамнезу, обстеження дітей.

2. Обговорення результатів обстеження.

3. Складання плану обстеження.

4. Опрацювання практичних навичок.

- Підрахунок частоти дихання, техніка підрахунку.

- Підрахунок частоти пульсу, техніка підрахунку.

- Визначення артеріального тиску, техніка визначення.

- Техніка збору сечі на загальний аналіз у дітей різних вікових груп та оцінка його результатів.

- Підготовка хворого до рентгенологічного обстеження сечової системи, УЗД.

- Збирання випорожнень на кокпрограму та я / гельмінтів.

Основні етапи і навчально-цільові питання

Доповнення

Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К. Заболотного

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА КАРТКА

ДЛЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ТА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

Тема: АФО новонародженого та догляд за ним.

Вид заняття: Практичне 4

Група, курс: 3 курс, лікувальна справа.

Місце проведення: Дитячий стаціонар або КДП

Навчальна мета (вміти, знати): Знати АФО новонародженого та догляд за ним. Уміти проводити первинний та ранковий туалет, антропометрію.

Виховна мета: Виховати у студентів почуття відповідальності медичного працівника.

Міжпредметні зв’язки: Анатомія, фізіологія, неврологія, неонатологія, догляд за хворими, реаніматологія.

Методичне забезпечення та оснащення заняття: Задачі, тести. Історії хвороби.

Основна та додаткова література: С.К. Ткаченко, Р.І. Поцюрко „Педіатрія з курсом інфекційних хвороб та основами імунопро-філактики” - підручник Київ „Медицина”, 2010. ст. 17-30.

Алгоритми практичних навичок.

IV

г) форми і методи вивчення та

закріплення нового матеріалу

1. Об’єктивне обстеження дітей. Ознайомлення з призначенням лікаря.

2. Робота на медсестринських постах, в палатах

по догляду за дітьми, в маніпуляційному кабінеті.

Виконання призначень лікаря, ін’єкцій, в/в вливань.

3. Відпрацювання практичних навичок, самостійна робота з алгоритмами.

4. Розвязування ситуаційних задач.

5. Робота з матеріалами наказу МОЗ України № 152.

Домашнє завдання: С.К. Ткаченко, Р.І. Поцюрко „Педіатрія з курсом інфекційних хвороб та основами імунопрофілактики” - підручник Київ „Медицина”, 2010. ст. 17-30.

Алгоритми практичних навичок.

Організаційна структура і зміст заняття

Основні етапи і навчально-цільові питання

Доповнення

Основні етапи і навчально-цільові питання

I.

II.

III.

Організація заняття

1. Організаційний етап – перевірка присутніх, заповнення документації.

2. Основний етап – повідомлення теми та плану заняття.

Обстеження пацієнтів, відпрацювання практичних навичок.

3. Заключний етап – підведення підсумків, домашнє завдання.

Контроль знань (види контролю)

І. Тестове опитування студентів по темі:

„АФО новонародженого та догляд за ним.”

ІІ. Усне та фронтальне опитування.

1. АФО органів і систем новонародженого.

2. Догляд за новонародженим.

Вивчення нового матеріалу:

а) науково- практичне обгрунтування теми:

Тема важлива через актуальність проблеми в сучасний час.

Знання анатомо-фізіологічних особливостей новонародженої дитини необхідне для вивчення теми: „Новонароджена дитина та догляд за нею”.

б) що студент повинен знати та уміти

Знати АФО новонародженого та догляд за ним. Уміти проводити первинний та ранковий туалет, антропометрію; знати матеріали наказу МОЗ України № 152.

в) план вивчення даної теми

1. Збір анамнезу, обстеження дітей.

2. Обговорення результатів обстеження.

3. Складання плану обстеження.

4. Опрацювання практичних навичок.

- Проведення первинного туалету.

- Антропометрія новонародженого.

- Ранковий туалет новонародженого.

- Туалет залишку пуповини і пупкової ранки.

Основні етапи і навчально-цільові питання

Доповнення

Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К. Заболотного

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА КАРТКА

ДЛЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ТА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

Тема: Догляд за новонародженою дитиною.

Вид заняття: Практичне 5

Група, курс: 3 курс, лікувальна справа.

Місце проведення: Дитячий стаціонар або КДП

Навчальна мета (вміти, знати): Знати вимоги до санітарно- гігієгічного режиму відділення новонароджених; Уміти визначати фізіологічні стани новонароджених, доглядати за дітьми. Проводити патронаж новонародженого.

Виховна мета: Виховати у студентів почуття відповідальності медичного працівника.

Міжпредметні зв’язки: Анатомія, фізіологія, неврологія, неонатологія, догляд за хворими, реаніматологія.

Методичне забезпечення та оснащення заняття: Задачі, тести. Історії хвороби.

Основна та додаткова література: С.К. Ткаченко, Р.І. Поцюрко „Педіатрія з курсом інфекційних хвороб та основами імунопро-філактики” - підручник Київ „Медицина”, 2010. ст. 21-30.

Алгоритми практичних навичок.

IV

г) форми і методи вивчення та

закріплення нового матеріалу

1. Розвязування ситуаційних задач по даній темі.

2. Складання плану догляду за н/р при фізіологічних станах.

3. Робота на медсестринських постах, в палатах

по догляду за хворими, в маніпуляційному кабінеті.

Виконання призначень лікаря, ін’єкцій, в/в вливань.

4. Відпрацювання практичних навичок, самостійна робота з алгоритмами.

5. Робота з матеріалами наказу МОЗ України № 152.

Домашнє завдання: С.К. Ткаченко, Р.І. Поцюрко „Педіатрія з курсом інфекційних хвороб та основами імунопрофілактики” - підручник Київ „Медицина”, 2010. ст. 21-30.

Алгоритми практичних навичок.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]