Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1306326_277C6_zolotarova_o_i_muzichne_mistectvo...docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
94.17 Кб
Скачать

4.2. Вокально-хорова робота

Виконання поспівки «Дзвоник задзвенів»

Засвоєння понять

Коли ви виконували цю пісеньку, то, мабуть, відчули рівномірну пульсацію — раз-два, раз-два. Пульс — це рівномірні «кроки» музики. (Робота у зошитах, с. 3.)

Виконання поспівки із крокуванням та плесканням.

Розучування пісні «Пісня про школу» М. Дремлюги.

Робота над текстом, одночасним початком співу, м'яким звуковеденням.

Повторення пісні «Перший дзвоник» Н. Май

5. Підбиття підсумків уроку

Учитель. Сьогодні на уроці ми відчували сум та радість, училися відчувати біль іншої людини та розділяти її радість.

♦ Пригадайте назви творів, які ми слухали на уроці.

♦ Про які почуття розповіла нам «Пісня про школу» М. Дремлюги?

Учні виходять із класу під музичний супровід («Пісня про школу» м. Дремлюги). Урок № 3. Різні голоси

Дата:______

Мета:

навчальна: збагачувати музичний досвід учнів, розкриваючи особливості хороводної, ігрової пісні; засвоювати з ними поняття «високі звуки», «низькі звуки»;

розвивальна: розвивати творчі здібності до музики, почуття ритму;

виховна: виховувати інтерес до музики, уміння спілкуватися.

Музичний матеріал: Е. Ґріґ «Пташка»; Д. Кабалевський «Зайчик дражнить ведмежатко»; поспівка «Ку-ку»; українська народна пісня «Ой, до нори, мишко»; М. Дремлюга «Пісня про школу»; ігри «Прогулянка лісом», «Луна»; гра-загадка «Неслухняне пташеня».

Наочні посібники: нотна хрестоматія; казка Хао Ньїєн «Чому дятел не співає?»; портрет композитора Д. Кабалевського; ілюстрації до музичних творів; «Музичний віночок. Робочий зошит із музичного мистецтва. 1 клас».

Обладнання: Синтезатор, комп’ютер; фонохрестоматія.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку

Учні заходять до класу під музичний супровід («Пташка» е. Ґріґа).

1. Організаційний момент

Перевірка готовності класу до уроку

Музичне вітання

2. Актуалізація опорних знань

♦ Які настрої передає музика?

♦ У яких музичних творах, що слухали на попередньому уроці, ми чули сум?

♦ Який музичний твір розповів нам про радісну гру дівчинки?

♦ Як називають людину, яка створює музику?

3. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Чи відомо вам, що музика — справжня чарівниця? Вона може передати не тільки різні настрої та почуття. Разом з нею ми зможемо здійснити подорож до осіннього лісу й почути лісові таємничі звуки. Чи хотіли би ви разом зі мною почути пісню лісу? Тоді ми знову вирушаємо у подорож.

4. Основна частина

Учитель. Ось ми й у лісі. Уявіть: зійшло сонце. Якщо прислухатися, то можна почути багато звуків: спів пташок, шелестіння листя, шарудіння гілочок. Це — музика лісу! Видатний український педагог В. Сухомлинський, відвідавши з учнями ліс, написав невеличку казку. Ось послухайте...

«Зійшло сонце, подихнув легенький вітерець, і всі дерева в лісі заспівали. Кожне співало свою пісню... Слухаючи цей спів, хотілося підійти до білокорої красуні берізки, обійняти її. Дуб співав мужню пісню. Слухаючи цей спів, хотілося бути сильними, відважними...»

Отже, привітаймося з природою її мовою!

Гра «Прогулянка лісом»

Діти мають наслідувати звуки лісу: дме вітер, шелестять листя, дзюрчить струмочок.

Гра «Луна» (відтворення ритму)

♦ Чи можуть звуки лісу стати музичними? Чия це музика? (Імітація стукотіння дятла дерев'яними паличками.)

Це стукіт лісового лікаря дерев — дятла. Послухайте ще раз його стукіт та повторіть зі мною.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]