Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ОДИН ИЗ ВАРИАНТОВ ЭКОНОМ ЧАСТИ.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
783.36 Кб
Скачать

Прибуток з гривні овф

Прибуток з гривні ОВФ характеризує, який прибуток одержує виробництво з 1 гривні вкладених ОВФ, і розраховується за формулою:

; (82)

Пзгр = 6186,13/ 10817,57 = 0,57 грн.

Пзгр = 7160,3/ 8300,34 = 0,86 грн.

Пзгр = 6985,5/ 9604,62 = 0,72 грн.

де:

ПР - прибуток річний;

З’єм продукції з одного метра квадратного виробничої площі

Даний показник розраховується за формулою (у натуральному вираженні):

; (83)

16293/ 11200* 1000 = 1454кг/м2

16293/ 10770* 1000 = 1513кг/м2

16293/ 11084* 1000 = 1469кг/м2

де:

SПРОД - з’єм продукції в натуральному вираженні;

S - площа цеху (виробництва і т.д.) береться з компановки цеху.

З’єм продукції розраховується за формулою (у вартісному вираженні):

; (84)

Sпрод(в) = 54723,43/ 11200= 4,8грн/м2

Sпрод(в) = 54894,38 / 10770= 5,10 грн/м2

Sпрод(в) = 53840,54/ 11084= 4,9 грн/м2

де:

SПРОД(В) - з’єм продукції у вартісному вираженні.

Термін окупності

Термін окупності характеризує період, за який вкладені в проект інвестиції окупляться.

Інвестиції в розрахунках розраховуються спрощено виходячи зі співвідношення:

Фср - 80%

I - 100%

І= 10817,57 *100/80 = 13521,96 тис.грн.

І= 8300,34 *100/80 = 10375,43 тис.грн.

І= 9604,62 *100/80 =12005,78 тис.грн.

де:

Фср - середньорічна вартість ОВФ;

I – інвестиції.

Термін окупності інвестицій, як показник їхньої ефективності, розраховується:

; (85)

Ток = 13521,96 /3937,72=3,43роки

Ток = 10375,43 /4235,65=2,45 роки

Ток = 12005,78 /4186,94=2,9роки

де:

Ток - термін окупності ;

ПЧДср – середньорічний приведений чистий доход.

Показник приведеного чистого доходу (ПЧД) дає загальну характеристику результату інвестування - абсолютний розмір ефекту від реалізації визначеного обсягу інвестицій, який розраховується за формулою:

; (86)

де:

ГПi - грошовий потік i-го року;

Ii - сума інвестицій i-го року.

Розрахунок ПЧД в економічній частині дипломних робіт виконується в такий спосіб:

Чистий прибуток

; (87)

ЧП =6186,13– (6186,13* 0,25) = 4639,59 тис.грн

ЧП =7160,3– (7160,3* 0,25) = 5370,3 тис.грн.

ЧП =6985,5– (6985,5* 0,25) = 5239,12 тис.грн.

де:

Под. - обов'язкові виплати (податки) 25% від Пр.

Чистий доход

; (88)

ЧД = 4639,59 + 1230,594 = 5870,18 тис.грн.

ЧД = 5370,3 + 944,03= 6314,33 тис.грн.

ЧД = 5239,12 + 1002,595= 6241,72 тис.грн.

де:

ЧП - чистий прибуток;

А - амортизація (амортизація обладнання плюс амортизація транспортних засобів та інших ОВФ).