
- •I. Ознайомлення з темою уроку.
- •II. Гра "Скажи навпаки".
- •III. Гра "Закінчи речення".
- •IV. Практичне завдання для учнів: "Операція "Чисте подвір'я".
- •V. Підсумок уроку. Як живеться твоїм речам?
- •Хід уроку
- •II. Декламування вчителем уривка вірша.
- •III. Тренувальні вправи.
- •IV. Аналіз етичної ситуації.
- •VI. Підсумок уроку. Запитання до учнів:
- •II. Відгадування загадок.
- •III. Розповідь учителя про появу і роль дзеркала.
- •VIII. Підсумок уроку.
- •II. Робота над прислів'ями та приказками.
- •III. "Весела хвилинка".
- •V. Формулювання "Правил Охайної Людини".
- •VI. Підсумок уроку.
- •II. Учитель декламує вірш.
- •IV. Аналіз різних життєвих ситуацій до теми уроку.
- •V. Аналіз етичного змісту приказок.
- •VI. Підсумок уроку.
- •II. Аналіз етичних ситуацій. Ситуація 1.
- •V. Підсумок уроку.
- •III. Слухання віршів.
- •IV. Аналіз етичної ситуації.
- •V. Бесіда про культуру вручення подарунків.
- •VI. Обігравання ситуації.
- •Підсумок уроку.
- •II. Гра "Можна чи не можна?"
- •III. Сюжетно-рольова гра «у магазині».
- •Підсумок уроку.
VI. Обігравання ситуації.
"Вручення подарунків іменинникові".
Підсумок уроку.
Ти йдеш до магазину
Мета: вчити дітей бути ввічливими в магазині (на пошті), дотримуватися черги, бути ввічливими з іншими покупцями, з продавцями (вміти ввічливо подякувати продавцеві за покупку; у приміщенні поводитися тихо, не кричати, не показувати пальцем на те, що хочеш купити тощо).
Обладнання: індивідуальні картки - "світлофори".
Хід уроку
І. Бесіда про правила поведінки у громадських місцях.
Запитання і завдання для учнів:
• Пригадайте, з якими основними правилами поведінки (на вулиці, в театрі, бібліотеці) ви вже ознайомилися. Назвіть їх.
А якими з них ми можемо скористатися під час відвідування магазину (пошти)? Які магазини ви знаєте? Які речі можна придбати в магазині? Які слова ви найчастіше чуєте в магазині? Пригадайте їх.
Як ви гадаєте, що можна, а чого не треба робити в магазині? Чому?
Хто з вас знає, як треба поводити себе в магазині?
Чи завжди ви дотримуєтеся черги?
Як попросити продавця показати іграшку, яка найбільше вам сподобалася?
Що треба сказати після того, як ви отримали покупку?
II. Гра "Можна чи не можна?"
(Засвоєння правил поведінки в магазині.)
Учитель. Допоможе нам у проведенні гри наш чарівний ввічливий світлофор: якщо те, про що я буду говорити, можна робити в магазині, - ви показуєте мені зелене вічко, а якщо ні - червоне.
Завдання (орієнтовні):
Зайшов до магазину і, побачивши свого знайомого, гучно привітайся з ним так, щоб усі, хто там є, почули.
Звертайся до продавців, використовуючи слона ввічливості: "прошу", "будь ласка", «будьте ласкаві» "перепрошую" ТОЩО.
III. Сюжетно-рольова гра «у магазині».
Діти розподілити, ролі продавців , покупців залежно від завдання, що його вони виконують. Наприклад; ви шукаєте подарунок на день народження друга; ви прийшли за продуктами. Решта - глядачі. Вони аналізують поведінку учнів - героїв рольової гри.
IV. Гра-змагання "Що можна придбати у крамниці?"
Перед вами назви крамниць. Коли я назву одну з них, спробуйте перечислити якомога більше товарів, що їх там продають.
Обігравання рольових ситуацій.
Ситуація 1.
Ви - продавець у продуктовому магазині. Порадьте покупцеві, які продукти найкраще придбати для приготування смачного торту.
Ситуація 2
Ви – продавець в іграшковому магазині. Порадьте , який подарунок найкраще придбати маленькій дівчинці на день народження.
Ситуація 3.
Ви – продавець у книгарні. Порадьте, яку книгу подарувати хлопчикові, щ навчається в другому класі.
Ситуація 4.
Ви – продавець в універмазі. Допоможіть туристові вибрати сувенір , який нагадував би йому про поїздку до вашого міста.
Словникова робота: магазин, крамниця, універмаг, супермаркет, гастроном, ринок.
Підсумок уроку.