Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Успішне навчання математиці.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
3.17 Mб
Скачать

Самостійна робота по темі “Теорема Піфагора”

А

3

?

В

С

4

М

В

С

А

К

5

12

?

17

15

N

Р

?

Р

F

29

?

21

В

А

?

85

13

С

D

В

А

455

С

D

?

53

4. Сторона ромба дорівнює 13 см, а одна з його діагоналей – 10 см. Знайти довжину другої діагоналі ромба.

4. Сторона ромба дорівнює 41 см, а одна з його діагоналей – 18 см. Знайти другу діагональ ромба.

5. Катети прямокутного трикутника відносяться як 3 : 4, а його гіпотенуза до-рівнює 20 см. Знайти катети прямокутного трикутника.

5. Один з катетів прямокутного трикутника дорівнює 8 см, а другий – менший за гіпотенузу на 4 см. Знайти сторони три-кутника.

6. Основа АD рівнобічної трапеції АВСD ділиться висотою ВЕ на відрізки довжиною 5 см і 10 см, а довжина бічної сторони трапеції 13 см. Знайти діагоналі трапеції.

6. В паралелограмі АВСD сторона АВ дорівнює 17 см, а сторона АD ділиться висотою ВЕ на відрізки АЕ – 8 см і ЕD = 20 см. Знайти діагональ ВD паралелограма.

Урок 6

Тема: Співвідношення між сторонами і кутами в прямокутному трикутнику.

Мета: продовжити формувати поняття синуса, косинуса, тангенса і котангенса гострих кутів, формувати вміння виражати сторони прямокутного трикутника через кути; вивести значення деяких кутів; продовжити розвивати навички усної лічби; самостійність мислення, інтерес до математики; прищеплювати математичну культуру.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань.

  1. Перевірка домашнього завдання.

  2. Усне опитування правил.

  3. Розв’язування задач.

а). усні задачі (розв’язує весь клас. Відповіді коментуються).

В

В

ВD – бісектриса

ВD - ?

АС - ?

17

13

12

А

С

А

С

D

D

15

В

А

В

8

АС – 12 см

ВД – 16 см

Р АВСД - ?

А

С

10

AB-?

С

D

D

cos A – ?

cos B – ?

sin A – ?

sin B – ?

tg A – ?

tg B – ?

В

А

Р = 20 см

СА = 6 см

Знайти ВD

4

А

С

3

В

С

D

б). В цей час біля дошки працює троє учнів (сильних) по карточкам.

Карточка № 1.

В прямокутному трикутнику висота, проведена до гіпотенузи, поділяє її на відрізки 16 см ы 9 см. Знайти периметр трикутника.