Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Зб_рник матер_ал_в конкурсу Урок року з _нформа...doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
8.59 Mб
Скачать

7. Подведение итогов урока

Кто же такой Спайдер? Мы нашли ответ на этот вопрос.

Спайдер (англ. – «паук») – общее название для программ поиска информации во Всемирной паутине.

Вот мы и познакомились со Спайдером, а заодно ответили на множество вопросов:

  • Что такое Интернет?

  • Услуги Интернета?

  • Правила записи адреса в электронном письме?

  • Способы поиска информации во Всемирной паутине.

Наше расследование закончено. Давайте оценим результаты и подведем итоги. Вы успешно справились с непростыми задачами и проявили лучшие качества, необходимые детективам. Подсчитайте количество смайликов, полученных каждой группой детективов. Это будет ваша оценка.

8. Домашнее задание:

Повторить тему: «Основные понятия и основные сервисы Интернет».

Составить план сообщения на тему: «Преимущества и недостатки сети Интернет».

Електронна пошта. Принципи функціонування. Поштові стандарти. Основні можливості поштових програм для роботи з електронними повідомленнями

Кобзар Ірина Іванівна, викладач Кремінського професійного ліцею

Тема: Електронна пошта. Принципи функціонування. Поштові стандарти. Основні можливості поштових програм для роботи з електронними повідомленнями.

Мета:

  • сформувати в учнів знання про організацію та принципи роботи електронної пошти, ознайомити з основними можливостями поштових програм, вивчити можливості поштових скриньок з WEB – інтерфейсом;

  • розвивати інформаційну компетенцію;

  • виховувати культуру користувача мережі Internet.

Тип уроку: комбінований

Дидактичне забезпечення: зошит «Вправи до теми», презентація «Електронна пошта».

Матеріально-технічне забезпечення: IBM – сумісний ПК, проектор

Література: В. М. Антонов «Інтернет. Енциклопедичне видання»; О. І. Войченко, О. В. Данилова «Електронна пошта»

Хід уроку

І. Організаційний момент (привітання викладача з учнями, організація уваги)

II. Актуалізація опорних знань (метод – класифікація; учні повинні згрупувати за певними ознаками та критеріями поняття)

Чи знаєте ви, що таке Інтернет? Як часто ви користуєтесь будь-якими послугами цієї глобальної мережі?

Давайте спробуємо з’ясувати рівень вашої обізнаності.

Відкрийте, будь ласка, зошит який називається «Вправи до теми».

Спробуємо виконати вправу № 1. Вам потрібно визначити, які з тверджень є вірними. (Кількість та складність вправ, які потрібно виконати на цьому та на інших етапах уроку визначається рівнем підготовленості групи)

Iiі. Мотивація навчальної діяльності

(Метод – виявлення зв’язку навчального матеріалу з реальним життям, показ його практичного значення; викладач пропонує учням звичайну життєву ситуацію(відправлення листа) перетворити на алгоритм)

Чи доводилось вам відправляти або отримувати листи?

Уявімо ситуацію: ви написали листа своєму найкращому товаришу

Давайте спробуємо відтворити ланцюжок подій, які відбуваються з вашим листом:

  • Ви підписуєте конверт.

  • Кидаєте лист у поштову скриньку.

  • Поштовий автомобіль забирає листа зі скриньки.

  • Лист надсилається до іншого міста та зберігається там.

  • Після сортування лист передається до іншого пункту.

Операція повторюється, доки лист не дійде до поштової скриньки користувача.

Електронна пошта робить те ж саме значно швидше за допомогою мережі Internet та великої кількості комп’ютерів, тому вона використовується для повсякденного ділового та особистого спілкування.

Замість папера та ручки Ви використовуєте клавіатуру, набираючи текст листа у вікні поштової програми або браузера. Листи відправляєте натисканням однієї кнопки. У ролі поштових відділень виступають поштові сервери, а листоношами служать канали зв’язку.

Питання до учнів

Мабуть ви вже зрозуміли, що ми будемо вивчати на уроці.

  • Назвіть, будь ласка, тему нашого уроку.

  • Запишіть тему нашого уроку в зошити.

  • Як ви гадаєте, у чому полягає важливість цієї теми?

  • Який результат ви повинні отримати наприкінці уроку?