Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Зб_рник матер_ал_в конкурсу Урок року з _нформа...doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
8.59 Mб
Скачать

Vііі. Домашнє завдання

  1. Підручник І.Т.Зарецька, А.М.Гуржій, О.Ю.Соколов. Інформатика. Ч.2., р. 4, стор.166-170.

  2. Вирішити завдання, подане у додатку 2.

Глобальна мережа Internet: історія виникнення, основні поняття та можливості

Караваєва Юлія Анатоліївна, викладач Ровеньківського професійного гірничого ліцею

Тема: Глобальна мережа Internet: історія виникнення, основні поняття та можливості

Мета:

  • дидактична: організувати діяльність учнів із сприйняття, осмислення, первинного запам’ятовування та закріплення знань з теми, яка вивчається

  • освітня: забезпечити у ході уроку засвоєння нового матеріалу – глобальна мережа Інтернет: історія виникнення , основні поняття та можливості мережі

  • розвиваюча: забезпечити у ході уроку умови для розвитку інформаційної мови учнів, уваги, пам’яті, мислення

  • виховна: виховання інтересу до інформатики як до навчального предмету через сучасні технології викладання

Тип уроку: вивчення та первинного закріплення нових знань

Форми організації пізнавальної діяльності:

  • проектна діяльність (захист міні-проектів);

Типи міні-проектів: інформаційні;

  • груповий метод;

  • робота за комп’ютером;

  • індивідуальна діяльність.

Обладнання: комп’ютери, мультимедійне обладнання, програма Power Point, програма Test.exe

Хід уроку

I. Організаційний момент (1 хв)

Викладач: Добрий день, любі учні! Прошу вас зайняти свої місця і приготуватися до уроку (учні заздалегідь розділені на три групи)

Викладач виконує метод перевірки емоційного настрою учнів на уроці, для цього використовує смайлики (додаток.1)

Викладач: Я хочу знати, з яким настроєм ви прийшли на урок? (підходить до столів, де сидять учні, і пропонує доторкнутися до смайлика, який відображає настрій). Учні по черзі протягують руку і торкаються до смайлика.

II. Визначення теми та мети уроку (5 хв)

(етап проводиться методом «Вгадай – но !!»)

Викладач: Сьогодні в нас незвичайний урок. Ми будемо працювати декілька по іншому. Давайте згадаємо, на кожному уроці ми починаємо працювати із запису теми уроку в зошиті, але сьогодні тему уроку ви повинні вгадати самі. Пропоную вам декілька питань з курсу інформатики, а саме питань буде – 8, для того, щоб узнати тему нашого уроку. На питання слід відповідати чітко і по черзі, якщо ви помилилися, питання переходить до наступної групи. А для того, щоб не допустити помилок при відповіді, треба бути уважним і думати над питанням.

Після відповіді на питання ви берете один прямокутник, який лежить на вашому столі, його не перевертаєте. А для того, щоб посилити вашу зацікавленість до нашого уроку, мій помічник –консультант буде вам давати «зірочку з балом»,отриманий бал буде доданий до підсумкової оцінки наприкінці уроку. І так, почнемо.

Питання з курсу інформатики:

Ключеві слова - відповіді на запитання:

  1. Наука, яка вивчає інформаційні процеси? (інформатика)

  2. Пристрій для виводу інформації на друк? (принтер)

  3. Пристрій, який відображає інформацію, яку користувач уводить із клавіатури? (монітор)

  4. Пристрій, який зчитує паперову інформацію і розпізнає за допомогою програм на комп’ютері? (сканер)

  5. Процес відображення символів на папері, після обробки інформації принтером? (друк)

  6. Програма Power Point - це програма створює комп’ютерні …? (презентації)

  7. Табличний, текстовий, графічний ….(редактор)

  8. Найменша одиниця виміру інформації? (біт)

6

3

4

п

2

м

с

р

п

о

к

е

8

р

н

а

5

з

7

б

1

и

і

н

д

е

р

і

і

н

т

е

р

н

е

т

н

т

о

р

у

т

д

ф

е

р

к

а

а

о

р

ц

к

р

і

т

м

я

о

а

р

т

и

к

а

Викладач: А тепер, коли ви відповіли на запитання, будь ласка, переверніть білі листочки і, з поданих букв, складіть ключове слово,– яке і буде темою нашого уроку ( групи називають слово , учень –консультант вивішує на дошці це слово.)

III. Вивчення нового матеріалу (25 хв)

Викладач: І так, коли відома тема нашого уроку, ми переходимо до наступного етапу . Сьогодні на уроці нам презентують свої роботи з цієї теми ваші одногрупники. Заздалегідь групам учнів була дана тема, над якою вони плідно попрацювали, а зараз до вашої уваги пропаную уважно послухати доповіді учнів над своєю темою (на цьому етапі уроку учні презентують свої міні-проекти, використовуючи мультимедійне обладнання)

1 група: «Виникнення та можливості мережі Інтернет »

2 група: «Основні можливості мережі Інтернет»

3 група: «Пошук інформації в Інтернет»

IV. Закріплення вивченого матеріалу (5 хв)

Звертаю вашу увагу на те , що ви працюєте з «Листом вивчення нового матеріалу»(додаток 3), конспектом, який лежить у вас на парті. Відповідно до виступу групи з окремою темою ви повинні відповісти на запитання листа до теми міні – проекту. Будьте уважні (учні працюють з листком міні-конспектом, відповідають на запитання)