- •З педагогічної практики
- •1. Загальна частина
- •Характеристика навчального закладу.
- •1.1.1 Структура управління навчальним закладом і її короткий опис
- •1.1.2 Перелік професій, за якими ведеться підготовка в навчальному закладі .
- •1.2 Виховна та навчально-методична робота
- •2. Методична частина
- •2.1 Аналіз організаційно-змістовних та просторово-часових умов навчального процесу з теми
- •2.1.1 Аналіз професійної затребуваності фахівця
- •2.1.2 Аналіз професійної діяльності фахівця
- •2.1.3 Аналіз освітньо-професійної програми та навчального плану підготовки фахівця
- •2.1.4 Аналіз навчальної програми з дисципліни
- •2.1.5 Аналіз виробничо-технічної бази
- •2.2 Розробка дидактичного проекту заняття.
- •2.2.1 Визначення способів контролю і коректування базових знань
- •2.2.2 Аналіз навчальної літератури
- •2.2.3 Створення інформаційних (логіко-змістовних) матеріалів
- •2.2.4 Розробка дидактичного інструментарію проведення заняття
- •2.3 Аналіз занять викладачів і студентів-практикантів
- •2.4 Складання рекомендацій з удосконалення дидактичного проекту
- •3. Виховна частина
- •3.1 План виховної роботи групи студентів навчального закладу бази-практики
- •3.2 Щоденник педагогічних спостережень
- •3.3 Розробка виховного заходу №1
- •Хід заходу
- •3.4 Аналіз відвідуваного виховного заходу
- •3.5 Складання рекомендацій з удосконалення виховного заходу
- •3.6 Результати профорієнтаційної роботи з учнями навчального закладу – бази практики
- •3.7 Загальний висновок про проведену виховну роботу
- •Додаток а
3.7 Загальний висновок про проведену виховну роботу
Організація виховної роботи у ЛфХАДТ віддзеркалює новітні технології виховання студентства, роль та функції класного керівника навчальної групи в управлінні системою виховної роботи, що становить аналіз і прогнозування, планування та організацію, контроль і координацію, оцінку та корегування. Саме у процесі виховання студентів має бути реалізована мета та основні принципи різних видів виховання, що передбачає, з одного боку, поглиблений аналіз соціально-психологічної природи виховання як особистісно-комунікативного, особистісно-орієнтованого процесу, з іншого - розглядає організацію виховної роботи зі студентами крізь призму історично зумовлених соціальних функцій вищої школи та її цільового призначення.
Реалізація виховної роботи у студентських групах ЛфХАДТ здійснюється через інститут кураторів (класних керівників). Це управлінська ланка, яка взаємодіє з іншими у системі виховної роботи і забезпечує її організацію на рівні студентської групи.
План виховної роботи навчального закладу та розглядуваної навчальної групи повний та охоплює основні види виховання. Теми плану виховних заходів цікаві та при правильному висвітленні матимуть вагомий виховний вплив. Протягом проходження практики розробила два виховних заходи.. Отриманий педагогічний досвід (спочатку від відвідуваних занять, а потім від власних) став досить вагомим та важливим з точки зору формування педагогічних якостей, вміння тримати аудиторію, зацікавлювати до вивчення теми. Щодо загальної характеристики групи, то навчальна група в якій проводила заняття та виховні заходи є дисциплінованою та такою, що цікавитья процесами і явищами дійсності. Студент, за яким вела спостереження є звичайним студентом, а його поведінка відповідає віковим та психологічним характеристикам.
В результаті проведення профорієнтаційної роботи абсолютна більшість студентів зацікавилася УІПА та виявила бажання продовжити здобуття вищої освіти в академії на професійній економічній спеціальності.
Д О Д А Т К И
Додаток а
Конспект уроку №1
Тема: «Обігові кошти підприємства».
Мета: 1) Визначити складові економічного потенціалу країни, показники соціально-економічного розвитку, показники якості життя. Дати визначення понять , «валовий внутрішній продукт» . 2) Розвивати в учнів вміння оперувати основними показниками соціально-економічного розвитку країни , вміння порівнювати з відповідними показниками інших країн та аналізувати їх. 3)Виховувати в учнів почуття патріотизму та гордості за могутній потенціал країни, почуття відповідальності за майбутнє України.
Тип уроку: Урок вивчення й первинного закріплення знань.
Обладнання: дошка, проектор, підручник, ресурси інтернет джерел .
Хід уроку:
І. Організація групи . Доброго дня ! Сідайте будь-ласка ! Сьогоднішній урок проведу у вас я,мене звати Владислав Вікторович.
ІІ. Перевірка домашнього завдання . Наш урок ми почнемо з невеликого опитування а потім для закріплення ви відповісте на тестовы питання.
План
викладу навчального матеріалу на тему:
«Обігові кошти підприємства»
1. Поняття оборотних фондів та оборотних коштів підприємства. 2. Показники використання оборотних коштів підприємства. 3. Нормування оборотних коштів.
Мета вивчення теми: ознайомлення зі значенням, сутністю та характеристикою інвестицій та оборотних фондів підприємства, показниками та шляхами підвищення ефективності їх використання
У контурному конспекті містяться тільки ключові положення нової основної інформації, виражені за допомогою таблиць, графіків, абревіатури, різного роду позначень, акцентів. Конспект стисло представляє зміст кожного з пунктів плану.
Контурний конспект на тему
«Оборотні фонди підприємства»
Тема . Оборотні кошти підприємства Оборотні фонди — частина виробничих фондів підприємства, яка повністю споживається в кожному технологічному циклі виготовлення продукції та повністю переносить свою вартість на вартість цієї продукції. Класифікація оборотних коштів підприємства Показники використання оборотних коштів підприємства Оборотність оборотних коштів — тривалість повного кругообігу засобів з моменту придбання оборотних коштів (покупки сировини, матеріалів тощо) до виходу та реалізації готової продукції. Збільшити ефективність використання оборотних коштів можливо за рахунок таких заходів:
удосконалення технологічних процесів;
технічного постачання, зменшенням дальності їх транспортування;
дотримання норм витрат матеріалів на одиницю продукції;
поліпшення фінансової та платіжної дисципліни; упорядкування ціноутворення, застосування дійової системи економічного стимулювання тощо. ^ Нормування оборотних коштів — визначення потреби в оборотних коштах, яка необхідна для забезпечення безперервного й нормального функціонування виробництва. Норма запасу оборотних коштів— це мінімально необхідна кількість днів, на яку треба визначити запас для нормального функціонування підприємства. ^ Підготовчий запас зв'язаний з необхідністю приймання, розвантаження, сортування та складування виробничих запасів. Норми часу встановлюються за допомогою хронометражу. ^ Транспортний запас створюється за випадку перевищення термінів вантажообігу порівняно з термінами документообігу на підприємствах, вилучених від постачальників на значні відстані. ^ Технологічний запас створюється за випадків, коли даний вид сировини має потребу в попередній обробці (наприклад, на підсушування сировини, підігрівши і т. ін.). Норматив запасів (Н1ірз) визначається шляхом множення денної потреби у певному виді запасів (Д) на норму Денна потреба визначається за формулою , нат. од., де М0 — загальна потреба в даному виді ресурсів, нат. од. |
Запитання і завдання для самоконтролю
1)У чому полягає сутність та значення оборотних коштів?
2)Які елементи формують склад оборотних коштів? Що таке структура оборотних коштів та які фактори її визначають?
3)У чому сутність нормування оборотних коштів? Які основні методи застосовуються при нормуванні оборотних коштів?
4)Як розраховуються нормативи виробничих запасів, незавершеного виробництва, витрат майбутніх періодів, готової продукції?
5)Які показники характеризують ефективність використання оборотних коштів? Як ці показники розраховуються?
6)Якими шляхами в сучасних умовах можливо підвищити ефективність використання оборотних коштів?
