
Гра “Вовк”
Мета: розвивати у дітей увагу, швидкість, спритність. Виховувати почуття колективізму.
Обладнання гри: «шапочка» Вовка, крейда.
Зміст гри. Одного із учасників гри вибирають вовком. Він повільно іде від стартової лінії, а всі гравці ідуть з ним на безпечній відстані. Час від часу вони запитують у вовка : “ А котра зараз година?” Вовк, не повертаючись відповідає : “ 6 годин”, “15.20” і т.д. як тільки вовк вигукне :
“Пора обідати!”, всі гравці біжать до стартової лінії. Кого вовк впіймає, той стає ведучим.
Правила гри. Не бігати раніше за межі визначеної території.
Підсумок проведення гри. Аналіз поведінки дітей, дотримання ними правил.
Самостійні ігри дітей
Запропонувати хлопчикам для гри м’ячі, а дівчаткам скакалки.
14.00-14.20 Обід
Шикую дітей, організовано веду в їдальню. Слідкую, щоб всі помили руки, роздяглися і зайняли своє місце за столом. Нагадую правила поведінки за столом.
14.20 – 15.30 Відпочинок дітей
Перехід в спальню. Слідкую, щоб діти роздяглися, склали свої речі і лягли в ліжко. За бажанням дітей читаю казку.
15.30 – 16.00 Спортивна година
Мета: організувати відпочинок дітей на свіжому повітрі, сприяти відновленню працездатності. Розвивати мислення, увагу. Виховувати колективізм, дружбу.
Обладнання: м’яч.
Хід заняття
Організація дітей. Повідомлення мети заняття. Перевірка готовності дітей до занять.
Вихід на спортивний майданчик. Шикування дітей в коло.
Загально-розвиваючі вправи.
І. В.П. – о.с. ноги нарізно, руки за голову.
Поворот тулуба вліво, руки в сторони.
В.П.
Поворот тулуба вправо, руки в сторони, повторити 5-6 раз в кожну сторону.
В.П.
ІІ. В.П. О.С. ноги нарізно, руки в сторони.
Нахил уперед , руки схресно перед грудьми.
В.П. повторити 5-6- раз.
ІІІ. В.П. О.С. руки в гору
Присідання на повній ступні, руки за голову, повторити 5-7 раз.
В.П.
ІУ. В.П. О.С.
Випад лівою ногою вперед, руки в сторони і пружиністі погойдування.
В.П.
Теж саме, правою ногою.
В.П. повторити 5-6 раз
Ходьба по колу.
Гра “Вибий ведучого”.
Мета: розвивати спритність, влучність, увагу. Виховувати почуття дружби
між дітьми.
Обладнання: м’яч.
Зміст гри
Гравці утворюють коло. В центрі кола вибраний ведучий, якого потрібно вибити м’ячем. Ведучому дозволяється ловити м’яч. Гравець, який виб’є ведучого, займає його місце.
Правила гри: не заступати за коло.
Підсумок проведення гри. Відмітити найбільш спритних і влучних дітей.
Підсумок спортивної години.
16.00 - 17.30 керівництво підготовкою дітей до уроків ( див. Самопідготовка ст. 15-23)
17.30 – 18.00 Виховний захід. Заняття по пропаганді читання.
Тема. Читання казки Н.Забіли “Про ліниву дівчинку”.
Мета. Познайомити дітей з творчістю української письменниці Н.Забіли, її казками для дітей. Вчити уважно слухати зміст прочитаного, відповідати на поставлені запитання. Формувати читацькі інтереси у дітей, розвивати пам”ять, логічне мислення. Виховувати любов до праці, негативне відношення до лінощів.
Обладнання: портерет письменниці, виставка її творів.
Хід заняття
І. Організаційна частина
ІІ. Основна частина
Вступна бесіда.
З творами яких письменників ви вже знайомились?
Які твори є вашими улюбленими?
Де ви берете книги для читання?
Навіщо люди читають книги, журнали?
Повідомлення теми заняття.
Короткі біографічні дані про Н. Забілу.
Н. Забіла написала для дітей багато віршів, оповідань, казок та повістей. Розгляд виставки. Читання твору “ Про ліниву дівчинку”.
Бесіда за текстом.
Яким був вигляд у дівчинки?
Куди пішли діти?
Що робила лінива дівчинка в лісі?
В кого дівчинка просила їсти?
Що відповіли їй білочки?
Що порадила дівчинці миша?
Як білочки відносились до дівчинки?
Що трапилося з маленьким більченям?
Чим закінчується казка?
Чому вчить нас ця казка? Якими ми повинні бути.
ІІІ. Заключна частина. Підсумкова бесіда.
18.00 – 18.30 Суспільно - корисна праця. Прибирання класної кімнати.
Мета: організувати прибирання класної кімнати, вчити виконувати різну
роботу по самообслуговуванню.
Виховувати працелюбність, охайність.
Хід роботи
Організація класу. Повідомлення мети і завдань роботи.
Поділ дітей на підгрупи. Визначення відповідального в кожній підгрупі.
Визначення об’єкту роботи для кожної підгрупи:
а) прибирають в шафах;
б) поливають квіти, витирають пил;
в) замітають, миють підлогу.
4. Аналіз і оцінка виконаної роботи.
18.30 – 19.00 Підготовка до проведення занять Клубу вихідного дня. Перевірити вірші, які вчили діти, виготовлення атрибутів дня, оформлення приміщення.
- 19.20 Вечеря
Організовано веду дітей в їдальню. Нагадати про дотримання правил гігієни. Слідкувати за поведінкою дітей під час їди.
19.20 – 20.00 Прогулянка – спостереження.
Тема: Спостереження за зоряним небом.
Мета: Поспостерігати за зоряним небом. Розповісти дітям про основні сузір”я, показати їх. Виховувати уважність. Розвивати допитливість, бажання пізнавати нове.
1. Підготовка до прогулянки
2.Шикування дітей
Вихід на вулицю
Організація спостереження
Показ сузір’я Великої і Малої Ведмедиці, Полярної зірки, Чумацького шляху.
5. Підсумок прогулянки
20.00 – 20.40 Заняття дітей за інтересами. Читаня художньої літератури, настільні ігри, перегляд телепередач, ігри в ігровому куточку.
20.40 – 21.00 Підготовка до сну. Санітарно – гігієнічні процедури. Сон.
СХЕМА ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРАКТИКАНТА
Загальний рівень підготовки практиканта до самостійної роботи. Уміння планувати виховну роботу, встановлювати зв»язок з життям класу, школи, визначати завдання виховання.
Уміння організовувати дітей на роботу. Привертати ії увагу, активізувати розумову діяльність, викликати інтерес до роботи чи певної теми.
Уміння здійснювати індивідуальну роботу з дітьми невстигаючими і дітьми, які мають хороші здібності.
Робота по згуртуванню дитячого колективу. Відношення до дітей, спілкування з ними.
Проведення самопідготовки. Знання теоретичного матеріалу. Вміння організувати дітей на самостійну роботу.
Позитивні сторони і проблеми, які виникли під час практики у студента – практиканта.
Відношення до роботи і дисциплінованість.
Оцінка за час практики.
Побажання на адресу педагогічного закладу.
Міністерство науки, освіти, молоді та спорту України
Вищий навчальний комунальний заклад
«Балтське педагогічне училище»
Одеської області
МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА
ОРГАНІЗАЦІЯ ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ З ДОДАТКОВОЇ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
“ ВИХОВАТЕЛЬ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ ТА ДИТЯЧОГО БУДИНКУ"
Підготували
викладачі
Прущак О.Г.,
Бронзель Л.А.
м. Балта
2011 р.