
- •1. Інтерв'ю з ж. Верном
- •2. Виставка книг ж. Верна
- •5. Словникова робота.
- •V.Підсумки.
- •Vі. Домашнє завдання
- •1. Бесіда за запитаннями
- •2. Слово вчителя.
- •3. Продовження бесіди з учнями.
- •4. Постановка проблемного питання
- •5. Мозковий штурм. Риси вдачі Діка Сенда
- •6. План роботи над образом героя
- •7. Завдання
- •8. Інтерв’ю з літературним героєм
- •5. У полоні
- •2. Вирішення проблемного питання
- •V. Домашнє завдання
- •1. Робота з текстом.
- •V. Домашнє завдання.
- •IV. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу
- •3. Складання схеми до образу Геркулеса.
- •4.Літературні загадки.
- •5. Переказ від імені героя.
- •6.Висновки.
- •7. Домашнє завдання.
- •3.Бесіда з учнями.
- •4. Складання схеми до образів Негору та Гарріса.
- •V.Закріплення вивченого матеріалу Контрольні запитання.
- •Vі.Підсумки. Прийом «Мікрофон»
- •Iiі. Актуалізація опорних знань учнів.
- •1. Літературний диктант
- •2.Завдання: розташуйте події у їх логічній послідовності
- •3.Знайди відповідність.
- •1.Виступ учнів - географів.
- •3. Бесіда за змістом роману.
- •Iі. Оголошення теми, мети та завдань уроку
- •IV. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу
- •2.Бесіда з учнями.
- •4.Учні інсценізують «Розповідь кузена Бенедикта про себе».
- •5. Аналіз образу кузена Бенедикта.
- •7.Вікторина.
- •V. Підсумок уроку. Бесіда.
- •Iiі. Повідомлення тем творів
- •V. Написання чорнового варіанта твору
- •Vі. Домашнє завдання Підготуватися до контрольної роботи.
- •2.Конкурс “Далі -далі”
- •3.Конкурс “ Людина в масці “
- •4.Творчий конкурс
V. Домашнє завдання.
Дібрати цитатний матеріал до образу Геркулеса.
Тема. Образ Геркулеса в романі Жуля Верна “П’ятнадцятирічний капітан”
Мета: продовжувати роботу над характеристикою літературного героя, вчити школярів аналізувати художній образ, ситуацію; розвивати уміння працювати з цитатним матеріалом,визначати основні риси героя, давати обгрунтовані відповіді, чітко висловлювати свою думку, особисте ставлення до проблем, порушених в романі; виховувати у школярів честь, гідність, відданість, відповідальність, готовність прийти на допомогу.
Упевнений погляд та горда постава
нового Мганнги мимоволі викликали
повагу.
Жуль Верн
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
ІІ. Оголошення теми, мети і завдань уроку
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Перевірка домашнього завдання, аналіз та оцінювання.
IV. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу
1.Бесіда.
Розкажіть, як ставилася команда «Пілігрима» до врятованих негрів з «Вальдека»? (Стосунки були добрими, дружніми.)
Хто з негрів найбільше допоміг Діку? (Геркулес.)
Чому, на вашу думку, юнак має ім'я Геркулес? (Ж.Верн назвав Геркулеса «могутньою силою»:
«Коли велет Геркулес брався за якийсь фал, то іншим не було там чого робити», «Казати Геркулесові тягти з усієї сили було вельми необачно. Велет так рвонув за канат, що мало не порвав снастей», «це дужий негр, шість футів на зріст, тяг мов та лебідка»!)
Скільки років Геркулесові? (25 – 30)
Яке походження героя? (За походженням він негр, разом з батьками жив у США, народився не рабом, як багато інших негрів, а вільною людиною)
Де працював Геркулес? (На плантації у Південній Австралії, тепер повертався додому)
2.Робота з підручником. Опишіть зовнішність героя
Назвіть вчинки героя.
Про які риси характеру свідчать вчинки героя?
3. Складання схеми до образу Геркулеса.
Який на вигляд був Мганнга? («Мганнга був із себе дуже показний: чистокровний негр, футів шість на зріст і, мабуть, дуже сильний.
Упевнений погляд і горда постава нового Мганнги мимоволі викликали повагу».)
Як ви гадаєте, Геркулес і «Мганнга», який викрав місіс Уелдон, — це одна і та сама людина? (Так.)
Чому Геркулес ризикував життям заради місіс Уелдон? (Колись місіс Уелдон і капітан Хам урятували Геркулеса та його друзів із напівзатонулого судна «Вальдек». Геркулес хотів віддячити.)
Чи вважаєте ви, що Геркулес — це та людина, яка здатна на подвиг заради своїх друзів? (Так, Геркулес — це «справжня людина», яка довела, що здатна на подвиг.)