Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Збірка 5 кл..doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
100.72 Mб
Скачать

V. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку Питання та завдання

  1. Для чого використовують налагодження екрана?

  2. Як встановлюється фоновий малюнок Робочого стола?

  3. Для чого використовують заставки?

  4. Що визначає значення інтервалу?

VI. Домашнє завдання

Вивчити конспект.

Урок № 10 Тема. Робота з логічними програмами

Мета уроку:

навчальна: повторити з учнями правила техніки безпеки при роботі з комп’ютером і правила поведінки в комп’ютерному класі;

сформувати вміння працювати з логічними програмами;

виховна: викликати інтерес до різних професій, де використовується комп’ютер;

розвиваюча: розвивати в учнів навчальний інтерес, логічне мислення, пам’ять, увагу, просторову уяву, зорову пам’ять та творчі здібності.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Перевіряється готовність учнів до уроку, відмічаються відсутні учні в класному журналі. Повторення з учнями правил техніки безпеки при роботі з комп’ютером і правил поведінки в комп’ютерному класі.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

П ротягом тисячоліть люди користуються числами для різноманітних підрахунків і обчислень. Світ чисел містить велику кількість красивих і загадкових речей.

Однією з цікавих проблем є задача про «Магічний квадрат». «Магічним його називають тому, що він має дуже цікаву особливість. Числа, що входять до його складу, утворюють однакові суми в усіх рядках, стовпчиках і діагоналях. Ось приклад такого квадрата:

Суми чисел у рядках дорівнюють 24:

11 + 1 + 12 = 24

9 + 8 + 7 = 24

4 + 15 + 5 = 24

Так само суми чисел у стовпчиках дорівнюють 24:

11 + 9 + 4 = 24

1 + 8 + 15 = 24

12 + 7 + 5 = 24

І суми чисел, що стоять на діагоналях, також мають ту ж саму властивість:

1 1 + 8 + 5 = 24

12 + 8 + 4 = 24

Я к створити такий квадрат? Як підібрати числа, щоб вони відповідали властивостям «магічних» квадратів? Давайте спробуємо це зробити.

Нехай є квадрат, до якого вписані чотири числа (рис. 1).

Обчисливши суму в рядку, знайдемо, що вона дорівнює 21:

6 + 7 + 8 = 21

Отже, всі суми мають бути саме такими. Щоб вписати число у правий верхній куточок, ми додаємо числа по діагоналі

4 + 7 = 11

Очевидно, щоб сума чисел цієї діагоналі дорівнювала 21, в правому верхньому куточку слід написати число 10. Квадрат стане таким (рис. 2).

Таким самим чином можна знайти число у лівому верхньому куточку:

6 + 4 = 10 21 – 10 = 11

Тепер квадрат матиме вигляд (рис. 3).

Міркуючи аналогічним чином, визначте, як заповнити решту клітинок, щоб квадрат став «магічним» (рис. 4).

ІV. Робота за комп’ютером

  1. Заповніть такі магічні квадрати:

  1. Попрацюйте з програмою Магічний квадрат. Виберіть перший рівень складності і заповніть запропоновані вам «магічні» квадрати.

  2. Ознайомтесь із алгоритмом створення магічного квадрата зі стороною 3 клітини, в якому жодна клітина не заповнена. Виконайте запропоноване завдання.