Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4 клас читання-1.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
460.19 Кб
Скачать

IV. Підсумок уроку.

— Який висновок ми робимо з уроку?

— Закінчується наш урок добра і людяності. Пам'ятайте: що б ви не робили щодня, кількість добра у світі повинна збільшуватися.

Живи, добро звершай,

та нагород за це не вимагай.

Лише в добро і в вищу правду віра

людину відрізня від мавпи і від звіра.

Хай оживає істина стара:

Людина починається з добра.

— Тільки добро творить людину!

уроку_______ Дата__________

Тема. Чому людина не знає, доки живе?

Матеріал уроку. "Чому людина не знає, доки живе". Біблійна легенда.

Мета. Продовжити знайомити із біблійними легендами, виховувати у дітей стриманість, почуття обов'язку; розвивати читацькі навички, вчити учнів працювати з текстом, осмислювати його зміст; формувати уміння ділити текст на частини.

Обладнання. Картки зі словами, картки для розширення поля читання.

Хід уроку

І. Мовна розминка.

1. Вправа з техніки мовлення.

Читання прислів'я на одному мовному видиху з дошки.

На житті, як на довгій ниві.

Читання прислів'я з різною інтонацією (радісно, запитально, здиво­вано, перелякано).

— Поясніть зміст цього прислів'я.

2. Вправа на розвиток швидкості читання.

— Прочитайте інші прислів'я, поясніть, як ви їх розумієте.

ікВ жипроти — єн лопе йпетирє.

Вікзвікувати — непальцемперекивати.

На_їне поли_й, сер_м не ос_гай.

(Надії не полишай, серцем не остигай.)

II. Повідомлення теми і мети уроку.

— Чи знає будь-хто, скільки має прожити років, який вік його чекає? А як в народі про це говорять? (Як Бог дасть; як Бог пошле. Чого бути, тому не минути.)

— А ми сьогодні прочитаємо легенду, з якої дізнаємося, чому ж лю­дина не знає, доки живе.

III. Опрацювання легенди.

1. Підготовка до самостійного читання.

а) Вправа на миттєве сприймання слів.

Слова на картках-блискавках: зачитав, тонкого, прожити, відповів, товстого, живе.

— Які із прочитаних слів — антоніми? Назвіть серед цих слів спільнокореневі. Доберіть усно ще кілька.

— Складіть із слів, що мають протилежні значення, речення зі спо­лучником "а". (Наприклад: Учитель запитав, а Сашко відповів.)

б) Вправа на розширення поля читання. Робота на картках у парах.

цей пліт

краще пруття

городжу городить

працювати працювати

попрощалися посміхаючись

дивляться залишилось

Христос сумлінно

жодна святий

тут доки

2. Читання легенди учнями вголос "ланцюжком".

3. Перевірка розуміння самостійно прочитаного тексту.

Учитель проводить тестування: читає запитання й варіанти відпові­дей. Учні записують букву, відповідь під якою вважають правильною. Тест.

1) Кого побачили Ісус Христос зі святим Петром?

а) Чоловіка, який побудував будинок;

б) чоловіка, який городив пліт;

в) чоловіка, який нічого не робив.

2) Що здивувало подорожніх?

а) Що чоловік робив пліт із тонкого пруття;

б) що чоловік нарізав товстого пруття;

в) що чоловік стояв і посміхався.

3) Чому чоловік городив пліт із тонкого пруття?

а) Бо не мав товстого пруття;

б) бо був лінивим;

в) бо знав, що йому залишилося жити ще два роки і цей пліт доти видержить.

4) Чому людина не знає, доки живе?

а) Бо цього їй не повідомляє ніхто;

б) бо тоді вона буде сумлінно працювати і дбати за себе і свою сім'ю;

в) бо вона не хоче цього знати.

Відповіді: 1) б; 2) а; 3) в; 4) б.

4. Вправи на розвиток техніки читання.

а) Вибіркове читання.

— Прочитайте, що побачили одного разу, подорожуючи, Ісус Хрис­тос із святим Петром.

— Прочитайте, яка розмова відбулася між ними і чоловіком.

— Якого висновку дійшли Ісус Христос і святий Петро після цієї роз­мови?

— Знайдіть і прочитайте зачин і кінцівку легенди.

б) Гра "Хто швидше".

— Знайдіть і прочитайте питання до таких відповідей:

Певно, що знаю. Ще два роки мені залишилося прожити ... Не таке вже воно й тонке. Яке є, таким і городжу. До моєї смерті і цей видержить.

5. Читання легенди в особах.

— Чиї слова треба читати із здивуванням? А чиї — стурбовано?

— А як треба читати слова чоловіка? (Самовпевнено, насмішкувато.)

6. Робота в зошитах

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]