Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Білет всі (8).docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
501.11 Кб
Скачать

1. Генетичний зв'язок між вуглеводами,спиртами і альдегідами

Між вуглеводами, спиртами і альдегідами є взаємозв’язок, тобто вони можуть перетворюватися одні в одних під час хімічних реакцій.

Вуглеводні найпростіші органічні сполуки, що складаються з двох елементів: карбону та гідрогену

а) насичені (алкани) – CnH2n+2 де n число атомів карбону

б) ненасичені (зв'язані подвійним або потрійним зв.) - CnH2n - алкени

CH2 = CH2 етен CH2 = CH – CH3 пропен

CnH2n-2 алкіни

Етин; пропін;

C2H4 → C2H5CI→ C4H10 → C4H9OH → C3H7OH → C3H7COOH → C3H6COOHCI → CH3 - CH2 - CH –COOH

I

NH2

C2H4 + HCI → C2H5CI C2H5CI + 2Na + C2H5CI → C4H10 + 2NaCI Р-ня Юрца

C4H10 C4H8 + H2 C4H8 + H2O C4H9OH

C4H9OH + CuO C3H7COH + Cu + H2O C3H7COH +CI2 C3H6CICOOH + HCI

C3H6COOH+NH3 CH3 - CH2 - CH –COOH

I

NH2

2. Освітні та виховні завдання навчання хімії в школі. Формування світогляду учнів Виховання та навчання цілеспрямовано впливає на розвиток особистості вони постають ,як свідома підпорядкована певній меті діяльність, результати якої мають передбачати характер. Вони сприяють: 1) розвитку успадкування фізичних особливих і практичних здібностей 2)розвитку умінь переборення внутрішніх суперечливостей, відповідно до особливостей суспільного розвитку 3) психологічному розвитку людини 4) інтелектуальному творчому розвитку особистості 5) розвитку здатності спілкування з оточуючими 6)розвиток особин яка постійно удосконалюється, будучи не лише об’єктом, а й суб’єктом виховного процесу.

Освітня мета: формування наукового світогляду для загальної освідченості учнів.

Пізнавальна мета: пізнання власних речей які зустрічаються в повсякденному житті,вироблення навичок для діяльності в різних сферах виробництва.

Виховна мета: виховання загальнолюдських цінностей та правил поведінки учнів з речовинами, вихов. елементів екологічної культури.

Розвиваюча мета: логічне мислення, пам'ять, пізнавальних можливостей учнів.

3. Урок узагальнення і систематизація знань.

Тема: Перша допомога при зупинці дихання

Структура уроку

  1. Організаційний момент

  2. Мотивація навчальної діяльності учнів

  3. Повідомлення теми,завдання плану уроку

Мета: навчальна – навчитися робити штучне дихання,вивити спроби надання пешої медичної допомоги при зупинці серця

Розвиваюча: розвинути вміння порівнювати, аналізувати, робити висовки

Виховна: виховати наполегливість, взаємоповагу, дбайливе ставлення до особистого здоровя, здійснити валеологічне і гігієнічне виховання учня.

Завдання сформувати з учнями.

4. Узагальнення окремих фактів, явищ.

Дискусія. Кожен з вас має свою думку з будь-кого питання. Висловити свою думку з питання: що виконує найважливішу роль під час дихальних рухів.

5.Узагальнення понять: засвоєння відповідно їх системи знань.

6.Системазація головних теоретичних положень і провідних ідей теми.

Перегляд уривку фільму «Дихання», «Анатомія і фізіологія»

7.Підсумки уроку

8.Повідомлення домашнього завдання

Завдання уроку є повторення і закріплення і поглиблення знань, осмислення окремих фрагментів. Але основна мета такого уроку узальнення і систематизація знань, які вивчаються протягом кількох уроків узагальнення проводиться після вивчення однієї або декількох тем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]