
- •Корекційно-розвиваюча програма по підвищенню рівня міжособистісних стосунків
- •План заняття
- •Хід заняття
- •1.Привітання – знайомство.
- •2.Оголошення правил роботи в групі.
- •3. Вправа. «Чарівне слово»
- •4. Вправа. «Очі в очі»
- •5.Вправа. «Зіпсований телефон»
- •6.Вправа. «Спина до спини»
- •7.Вправа. «Крокодил»
- •8.Вправа. «Гарячий стілець»
- •2. Вправа « Подобається – не подобається »
- •Заняття 2.
- •План заняття
- •Хід заняття
- •1.Вправа«Веселка»
- •3.Вправа «Невпевнений — упевнений — самовпевнений»
- •4.Вправа. Оціни себе позитивно
2. Вправа « Подобається – не подобається »
Мета: вказати на те, що в житті існують (переважають) позитивні сторони.
Інструкція: Психолог просить підлітка поділити чистий аркуш паперу на дві половини й записати відповіді на запитання:
1) що мені не подобається у школі;
2) що мені не подобається вдома;
3) що мені не подобається взагалі в житті.
Відповіді на ці запитання учень записує в лівій частині аркуша. Після цього пропонують серію позитивних запитань, відповіді на які записуються в правій частині аркуша:
1) що мені подобається у школі;
2) що мені подобається вдома;
3) що мені подобається взагалі в житті.
Підліток розповідають спочатку про те, що йому не подобається, потім – про те, що йому подобається у школі, вдома й у житті.
Важливо дотримуватися послідовності відповідей: спочатку негативні, потім позитивні, вказавши на те, що в житті існують (переважають) позитивні сторони.
3 Вправа. Я реальний; ідеальний; очима інших.
Мета: дослідити уявлення учня про себе
Матеріали: Папір, кольорові олівці.
Інструкція. Ведучий просить учня намалювати себе таким, як є, таким, яким хотів би бути, і таким, яким тебе бачать інші люди.
У обговоренні учасник повинен намагатися відповісти на питання, чим викликані розбіжності в уявленнях про те, яким ти хотів би бути і яким тебе бачать інші, з тим, яким ти є насправді.
Заняття 2.
«Шукаю друга»
Цілі: Допомогти навчитися саморозкриватись.
Сприяти подоланню бар'єрів в спілкуванні.
Удосконалювати навики спілкування
Обладнання: Листи паперу,ручка.
План заняття
-
1.Вправа«Веселка»
10 хвилин
2. Вправа. «Відверто кажучи»
15 хвилин
3.Вправа «Невпевнений — упевнений — самовпевнений»
20 хвилин
4.Вправа. Оціни себе позитивно
15хвилин
Хід заняття
1.Вправа«Веселка»
Мета: (вправа на ауторелаксацію).
Інструкція. Учасник сідає зручно, заплющує очі і протягом 1-2 хвилин уявляє легку, прекрасну веселку, гру кольорів і себе в спокійному, приємному, розслабленому стані. Керівник настроює підлітка на відчуття спокою, розслабленості.
По закінченні вправи обговорюється, що відчув під час її виконання,чи «бачив» щось незвичайне.
Ведучий. Друзі – це ті, кому ми віримо, хто не зрадить, не підведе, здатний підтримати, поспівчувати. Другу ми можемо довірити свої одкровення. Чи замислювалися ви над тим, чи можете самі відповідати поняттю «друг»? Як ви думаєте, хто може упевнено назвати вас своїм другом? Хто може пояснити, що таке відвертість?
2. Вправа. «Відверто кажучи»
Мета: навчитися довіряти людям.
Інструкція. Психолог пропонує учневі написати закінчення пропозицій
Відверто кажучи, мені до цих пір важко……………………….
Відверто кажучи, для мене дуже поважно. ……………………….
Відверто кажучи, я ненавиджу, коли. ………………………….
Відверто кажучи, я радію, коли………………………………….
Відверто кажучи, найважливіше в житті. ……………………………..
Потім пропонується зачитати свої відповіді вголос.
Питання для обговорення
Чи всім ми можемо довірити свої одкровення? Чи може дорослий (батько, вчитель) бути вашим другом?