
- •Корекційно-розвиваюча програма по підвищенню рівня міжособистісних стосунків
- •План заняття
- •Хід заняття
- •1.Привітання – знайомство.
- •2.Оголошення правил роботи в групі.
- •3. Вправа. «Чарівне слово»
- •4. Вправа. «Очі в очі»
- •5.Вправа. «Зіпсований телефон»
- •6.Вправа. «Спина до спини»
- •7.Вправа. «Крокодил»
- •8.Вправа. «Гарячий стілець»
- •2. Вправа « Подобається – не подобається »
- •Заняття 2.
- •План заняття
- •Хід заняття
- •1.Вправа«Веселка»
- •3.Вправа «Невпевнений — упевнений — самовпевнений»
- •4.Вправа. Оціни себе позитивно
Корекційно-розвиваюча програма по підвищенню рівня міжособистісних стосунків
Тема « Міжособистісні стосунки »
Мета: виробити стратегію спілкування і уміння поводитися в суспільстві.
Обладнання: бейджи, ручки.
Вік 15- 18 років.
Кількість чоловік 15 учнів.
План заняття
-
1.Привітання – знайомство
10хв.
2.Оголошення правил роботи в групі
5 хв.
3. Вправа. «Чарівне слово»
10хв
4. Вправа. «Очі в очі»
7хв
5.Вправа. «Зіпсований телефон»
7хв
6.Вправа. «Спина до спини»
7хв
7.Вправа. «Крокодил»
7хв
8.Вправа. «Гарячий стілець»
7хв.
Хід заняття
1.Привітання – знайомство.
Ведучий: «Ми почнемо з того, що кожен по колу назве своє ім'я і скаже декілька слів про себе. Перед цим пропонують кожному з вас узяти по табличці і написати на ній своє ім'я.»
2.Оголошення правил роботи в групі.
1.Правило активності.
2. Правило Я – висказуваня.
3.Правило вічливості.
4. Правило « Здесь и сейчас».
5. Правило конфіденційності.
3. Вправа. «Чарівне слово»
Мета:навчитись розслаблятися
Інструкція.1. Наприклад, коли ми хвилюємося, ми можемо виголосити про себе це чарівне слово, і відчуємо себе трохи упевненіше і спокійніше. Це можуть бути різні слова: «спокій», «тиша», «ніжна прохолода», будь-які інші. Головне, щоб вони допомагали вам.
Питання: які «чарівні слова» підібрав кожен з учасників і що він відчув?
Ведущий. Ще один спосіб заспокоїтися і розслабитися.
Інструкція. 2.Пригадаєте, уявіть собі ситуацію, яка зазвичай викликає у вас хвилювання, напругу. Скажіть про себе декілька тверджень про те, що ви відчуваєте себе упевнено,спокійно. Але ці твердження мають бути позитивними. Наприклад, «я не хвилююся», «я спокійний» і так далі.
По закінченню ведучий запитує, хто які словосполучення використовував, що відчув і просить, якщо не важко, розповісти про те, які ситуації згадалися.
Дана вправа сприяє не лише засвоєнню підлітками простих навиків саморегуляції і створенню комфортної і довірчої атмосфери в групі, але і тому, що учасники групи починають відкриватися і повно виражати свої відчуття.
4. Вправа. «Очі в очі»
Мета: на етапі знайомства встановити глибший і довірливий контакт між учасниками групи.
Ведучий. У звичайному житті частенько люди задовольняються поверхневими, неглибокими контактами один з одним, не намагаючись побачити, що відчуває, переживає інший.
Інструкція. Учасникам пропонується протягом 3-5 хвилин дивитися в очі іншим, прагнучи встановити контакт з кожним членом групи.
При обговоренні учасників можна запитати: які почуття вони переживали під час гри? кому було важко встановити зоровий контакт? чому було важко?