
- •Задачі Економічна діагностика
- •1) Визначити показники оборотних коштів?
- •4) Розрахувати вивільнення оборотних коштів в результаті прискорення їх оборотності
- •1)Визначити виробіток і середню з/п планового року.
- •2)Визначаємо витрати з/п на виготовлення продукції:
- •1) Фондовіддача
- •2)Фондомісткість
- •2) Визначаємо приріст прибутку:
- •3) Сума економії :
- •Формули
- •Діагностика конкурентного середовища
- •Показники ефективності використання основних фондів
- •Аналіз довгострокової платоспроможності
- •Аналіз фінансової стабільності
- •Аналіз прибутковості
- •Кс підприємства
Задачі Економічна діагностика
Задача №1 У звітному році п-во реалізувало продукцію на 8 млн. грн. за середньорічною потребою в оборотних коштах 1,6 млн. грн. Планується наступного року довести обсяг реалізації до 9 млн. грн. П-во прискорить оборотність коштів на 1 оборот.
1) Визначити показники оборотних коштів?
Коеф. оборотності звітного року
Коб(б)=8/1,6=5 об.
Коб(п)=5+1=6 об.
Час одного обороту
Тоб(б)=360/5=72 дн.
Тоб(п)=360/6=60 дн.
2)Визначити суму оборотних коштів на плановий рік за швидкості обороту звітнього року: 9/5=1,8 млн. грн.
3) Визначити суму оборотних коштів на плановий рік враховуючи прискорення оборотності: 9/6=1,5 млн. грн.
4) Розрахувати вивільнення оборотних коштів в результаті прискорення їх оборотності
а)Абсолютне вивільнення: 1,6-1,5=0,1 млн.грн.
б)Відносне вивільнення: 1,8-1,6=0,2 млн.грн.
в)Загальне вивільнення: 1,8-1,5=0,3 млн. грн. (або 0,2+0,1)
5) ∆Q= 0,3*6=1,8 млн.грн.
Задача№2Визначити зниження собівартості продукції за рахунок випередження темпів росту продуктивності праці проти зростання середньої З/П за таких умов:
-середньомісячний виробіток одного робітника у зв .році – 300 шт виробів
-заплановано збільшити його на 20%
-середньомісячна З/П 1500грн.
-у плановому році вона має зрости на 8 %
-питома вага З/П собівартості продукції 32%
1)Визначити виробіток і середню з/п планового року.
Впл.=300*1,2=360 шт.
З/П пл.=1500*(0,08+1)=1620 грн.
2)Визначаємо витрати з/п на виготовлення продукції:
Взп(з)=1500/300=5
Взп(пл)=1620/360=4,5 (знінилась на 10%)
Зміна собівартості: С=(10*32)/100=3,2 %
Задача №3Визначити Коеф оновлення, Коеф. вибуття, ∆ОЗ. за таких даних:
ОЗп=49000 ОЗк=55000 ОЗввед=6350 ОЗвив=350
або 12%
Задача №4 Визначити фондовіддачу, фондомісткість та рентабельність ОЗ.
Обсяг в-ва(Qвир)=50,5 тис.т. Середньорічна сума ОЗ = 43900 тис. т. Собівартість = 500,5 грн./т. Ціна=651 грн./т
1) Фондовіддача
2)Фондомісткість
3)Рентабельність ОЗ
або
17,3%
Задача №5 Визначити коефіцієнт поточної ліквідності і Норму прибутку.
Поточні активи кін.(ПАк)=4394,5 тис.грн. КфЗ=3141,6 тис. грн., Нормативний коефіцієнт поточної ліквідності (Кпл.норм)= 2
1) Кпл=ПА/ПЗ=4394,5/3141,6=1,4
41,6=1,4
2) Норма прибутку: 2=(4394,5+Пр)/3141,6
2*3141,6=4394,5+Пр
НП=1888,7 тис. грн..
Задача № 6 Визначити дебіторську заборгованість (Дз)
Грошові активи(ГА)= 10 тис. грн. Поточні зобов’язання(ПЗ)= 100 тис.грн. Коеф. поточної ліквідності(Кпл)=2
Дз= 2*100-(10+100)=90 тис.грн.
Задача №7 Який з елементів ОА буде мати найбільшу питому вагу в їхній структурі. Коб.л=0,1 Кт.л=0,6 Кпот.л=2
Коб.л=ГК/ПЗ=0,1
Задача №8 Визначити собівартість активів. Рентабельність активів(ROA)=15% Рентабельність продажів (ROS)= 5% Виручка=180 тис. грн.
ROA=Коб*ROS Коб=Виручка/СА
Задача 9 Факторний аналіз.
Qб=10000шт, Qп=11000шт, Qф=11500шт, Сб=20 грн., Сб.пл.=17 грн., Сб.ф.=16 грн. Ц=22грн.
1) Прибуток(б)=(22-20)*10000=20000 грн.
Прибуток (пл.)=(22-17)*11000=55000 грн.
Прибуток(ф)=(22-16)*11500=69000 грн.