Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
виконання елементів аромотерапії.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
96.3 Кб
Скачать

8. Гра «Буквоїдик».

Мета: розвивати мислення, увагу. Потрібно відгадати не дуже чітко написані букви і скласти з них слова.

9. Вправа «Ввічливі слова».

Мета: розвиток поваги в спілкуванні, звички користуватися ввічливими словами.

Гра проводиться з м'ячем у колі. Діти кидають м'яч, називаючи ввічливі слова. Потім вправа ускладнюється: треба назвати слова вітання; подяки; вибачення; прощання.Наприкінці вправи - обговорення, які почуття викликали ввічливі слова, в того хто їх говорив, в того, кому вони були адресовані.

  1. Дихальна вправа (Додаток 1)

  2. Рефлексія заняття

  3. Прощання

Заняття 8

Обладнання: аромолампа, ефірні олії, мелодія «Шум лісу», танцювальна мелодія, ялинки, квіти, іграшкові герої до казки, роздатковий матеріал до казки «Жив у лісі їжачок».

Хід заняття

  1. Привітання

  2. Рефлексія минулого заняття

  3. Дихальна вправа (Додаток 1)

  4. Самомасаж рук (Додаток 4)

  5. Казка «Жив у лісі їжачок...»(Додаток 11) [12,54]

Мета: виховувати доброту, милосердя, любов до ближнього.

Обговорення казки:

Сподобалась казка?

Що найбільше сподобалося?

Який був їжачок?

А якби їжачок поводився інакше, чи було б у нього скільки друзів?

Якими ми повинні бути, щоб мати багато друзів?

6. Вправа «Покажи емоцію»

Мета: розвиток вміння розуміти свої почуття і почуття інших, вчити передавати емоційний стан.

  1. Рухлива фізкультхвилинка під музику

  2. Вправа «Перебери камінчики»

Мета: розвиток дрібної моторики, уваги, мислення.

Діти перебирають різного виду зерно.

  1. Вправа «Чарівні лабіринти»

Мета: розвиток мислення, уваги.

Кожній дитині пропонується по даному лабіринту намалювати доріжку, по якій пройде зайченя до свого будиночка, назбиравши якнайбільше капустки та морквинок та не проходячи по одній і тій самій стежині.

  1. Рефлексія заняття

  2. Прощання

Заняття 9

Обладнання: аромолампа, ефірні олії, мелодія «Шум лісу», «Шум води», атрибутика до вправи «Жабенята» (листочки, будиночки. купинки), «Злови рибку» (магніти, вудочки на магнітах, риби), «Фантазери»(альбомні аркуші, фарби, пластмасові маленькі м'ячики).

Хід заняття

  1. Вітання

  2. Рефлексія минулого заняття

  3. Дихальна вправа (Додаток 1)

  4. Самомасаж рук (Додаток 4)

  5. Вправа «Злови рибку» (Додаток 12)

Мета: розвивати мислення, увагу, координацію рухів. Потрібно дитині з допомогою вудочки з магнітом зловити рибку (теж з магнітом), яка містить запитання, на яке потрібно відповісти.

6. Рухлива гра «Жабенята» [12,130]

Мета: розвивати мислення, пам'ять, вміння орієнтуватися в просторі, виконувати усні інструкції.

Кожна дитина стає на квадратик - будинок й уважно слухає команди ведучого. Одна дитина стрибає, інші стежать за тим, чи правильно вона це робить.. Наприклад, команда може бути така: «Купинка!.. Листочок!.. Будинок!.. Листочок!.. Купинка!.. Купинка» Якщо дитина не переплутала жодної команди, вона стає поруч з ведучим, а якщо помилилася - з жабенятами й повинна буде вчитися стрибати знову, дочекавшись своєї черги.

7. Вправа «Хто найуважніший» (Додаток 13)

Мета: розвиток слухової уваги, фонематичного слуху, мислення.

Ведучий читає уривок казки, але з помилками, називаючи не ті слова. Діти чують неправильне слово - піднімають руку та виправляють його.

  1. Вправа «Фантазери»(Додаток 14) [12,74]

Мета: розвивати образну уяву, мислення, пам'ять

Дітям потрібно визначити на що схожі представлені хмаринки.

9. Малювання «Чарівна хмаринка»

Діти малюють хмарки, які схожі на якихось істот. А потім всі разом відгадують що то намальовано.

Обговорення малюнків, виставка дитячих робіт.

  1. Дихальні вправи (Додаток 1)

  2. Рефлексія заняття

  3. Прощання

Заняття 10

Обладнання: аромолампа, ефірні олії, музика, м'яч, аркуші паперу, фарби, атрибутика до вправи «Метелики».

Хід заняття

1. Вітання

Діти, сьогодні, вітаючись один з одним, ми поділимось краплиною своєї доброти.(діти складають долоні, дмухають у них і передають один одному «краплинку» своєї доброти)

  1. Рефлексія минулого заняття

  2. Казка «Якби все було інакше»(автор Л. Козіна) (Додаток 15) [10,3]

  3. Гра «Навпаки» (Додаток 16)

Мета: розвивати увагу, пам'ять, мислення.

Діти стоять у коло. Психолог називає слова і кидає певній дитині м'яч, а дитина, яка отримала м'яч називає слово протилежне за значенням.

  1. Вправа «Пантоміміка»(Додаток 17)

Мета: розвивати увагу, мислення, моторику.

Ведучий пропонує дітям зобразити пантомімікою спочатку загадане слово, а потім зміст вірша.

6. Вправа «Ляпки» [12,69]

Мета: розвивати уяву, мислення, комунікативні навички.

Діти ставлять велику ляпку фарбою на одну половину аркуша паперу. Потім згинають аркуш навпіл, ляпки копіюються на іншій половинці. Діти вигадують та вгадують різні зображення, які бачать у своїх ляпках.