
- •Тематичний план занять
- •Пояснювальна записка «Аромати діють на тебе очищуючи та відновлюючи, змінюючи твою енергію і наповнюючи твої думки спокоєм та духовним благополуччям.»
- •1. Вітання
- •4. Вправа «Подарунок для всіх».
- •1. Вітання
- •Заняття 6
- •Заняття 7
- •8. Гра «Буквоїдик».
- •9. Вправа «Ввічливі слова».
- •Заняття 8
- •Вправа «Метелики»
- •Дихальна вправа, самомасаж рук.
- •Рефлексія заняття
- •Прощання
- •Список літератури
Заняття 6
Обладнання: папір, ручки, декорації до казкової подорожі, ефірні масла, аромалампа, музичні записи, квітка-семицвітка, ілюстрації до казок.
Хід заняття
1. Вітання
Мета: зняття емоційної напруги.
Діти сидять попарно і виконують вказівки дорослого:
«Ваші руки знайомляться; сваряться; миряться; жаліють одна одну».
Рефлексія минулого заняття
Дихальна вправа (Додаток 1)
Самомасаж рук (Додаток 4)
Вправа-гра «Хто більше назве казок».
Діти називають казки за визначеною тематикою.
Вправа «Склади картинку»
Мета: розвиток, уваги, мислення.
Кожній дитині пропонується скласти картинку із фрагментів (пазлів).
Вправа «Розташуй правильно»
Мета: розвиток уваги мислення.
Діти діляться на 2 команди. Кожна команда отримує сюжетні малюнки – фрагменти із казки.
Завдання - розкласти малюнки так, як відбуваються події в казці.
Гра «Лабіринт»[13,26]
Мета: розвиток мисленєвих операцій. Кожній дитині пропонується правильно намалювати доріжку, по якій пройде мишка до свого будиночка, назбиравши якнайбільше зернинок та не проходячи по одній і тій самій стежині.
Вправа «Пташка – риба – звір»[8,80]
Мета: розвиток уваги, мисленєвих операцій.
Діти стають у коло й по черзі повторюють «Пташка – риба – звір». Коли ведучий плескає в долоні, той, хто останнім промовляє слово, має назвати відповідно пташку, рибу або звіра.
Дихальна вправа (Додаток 1)
Вправа «Подарунок для всіх»
Мета: розвиток почуття колективізму, вміння дружити, робити правильний вибір, співпрацювати з однолітками.
Дітям дається завдання: «Якби в нас була квіточка-семицвітка, яке б бажання ти загадав?» Кожна дитина загадує одне бажання, відірвавши від загальної квітки одну пелюстку.
Рефлексія заняття
Прощання
Заняття 7
Обладнання: аромолампа, ефірні олії, м'яч, музика «Шум лісу», ялинки, скринька, роздатковий матеріал до вправи «Підбери код до замка» та гри «Буквоїд».
Хід заняття
1. Вітання
Мета: зняття емоційної напруги. Діти виконують інструкцію: «У різних ситуаціях ми говоримо різним голосом, різним тоном: голосно чи тихо, високо чи низько те, як ми розмовляємо,називається інтонацією. Зараз ви спробуєте привітатися з різною інтонацією: сердито, сумно, радісно, злякано, зі злістю, розгублено, впевнено».
Рефлексія минулого заняття
Дихальна вправа (Додаток 1)
Самомасаж рук (Додаток 4)
Рухлива гра «Веселий потяг» [12,47]
Мета: розвиток відчуття колективу, зняття емоційного і фізичного напруження, навчання погоджувати свої рухи з оточуючими. Діти стають в одну лінію, ставлять руки на пояс один одному і починають рух «паровозиком». На шляху їм зустрічаються різні перешкоди (річка, гора, звалене дерево), які потрібно подолати не роз'єднавшись.
Вправа «Підбери код до замка» (Додаток 9)
Мета: розвиток мисленєвих операцій, дрібної моторики
На стіл перед дитиною кладеться ключ клітчастою частиною вниз. Потім повільно потрібно описати замкову щілину, починаючи з жирної крапки. Наприклад, «Одна клітинка праворуч, дві клітинки вниз, одна клітинка ліворуч.» Після цього кладеться на столі картки із зображенням замків і пропонується дітям визначити, який замок має таку ж замкову щілину.
Вправа «Продовж вірш»(Додаток10)
Мета: розвивати мислення, увагу.
Дітям пропонується підібрати рими до слів.