
- •Хід уроку
- •Актуалізація опорних знань Тести (контроль знань попередніх тем)
- •Теоретичні основи теми
- •Поняття мотивації праці, її зміст і види.
- •Поняття мотивації праці, її зміст і види.
- •Соціально-економічна сутність заробітної плати.
- •Тарифна система оплати праці на підприємстві.
- •Характеристика форм оплати праці
- •Оподаткування розрахунків з оплати праці
- •Законодавча база теми з а к о н у к р а ї н и Про оплату праці Верховна Рада України; Закон від 24.03.1995 № 108/95-вр
- •Практичні завдання Завдання 1
- •Завдання 2
- •Інструкційна карта Тема: «Продуктивність мотивація й оплата праці».
- •Роздатковий матеріал
- •1. Теоретична частина Тема: «Продуктивність мотивація й оплата праці».
- •Порядок розрахунку і оподаткування розрахунків з оплати праці
- •2. Практична частина
Міністерство освіти і науки України Головне управління освіти м. Києва
Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівельної механізації
«Продуктивність, мотивація й оплата праці»
Предмет: «Основи галузевої економіки і підприємництва»
Розробила: Яременко Олена Сергіївна викладач економіки спеціаліст
Київ - 2013
|
ЗМІСТ
Вступ…………………………………………………………………………… 3 Схема плану уроку теоретичного навчання…………………………………. 4 |
|
Актуалізація опорних знань…………………………………………….......... 7 |
|
Теоретичні основи теми………………………………………………………. 9 |
|
Законодавча база теми………………………………………………………. 19 |
|
Практичні завдання ……………………………….……………………….. 25 |
|
Інструкційна карта…………………………………………………………. 27 |
|
Роздатковий матеріал ……………………………………………………… 28 |
|
|
|
Вступ
Кожна праця вимагає відповідної оплати, бо кожна людина повинна одягатися, їсти, платити за комунальні послуги та ін.
Для обчислення заробітної плати існують різні системи її нарахування. Системи оплати праці поділяються на декілька видів, вони відображають основні способи обліку затрат праці, тобто скільки громадянин працює, скільки виробив продукції і т.п.
З переходом до ринкових відносин принципово змінюється сутність такої найважливішої економічної та юридичної категорії та процесу як оплата праці та формування доходів. Терміном «заробітна платня» в Законі України «Про оплату праці» позначається винагорода, що її обчислюють, як правило, у грошовій формі, яку за трудовим договором власник або уповноважений орган (надалі - роботодавець) виплачує робітникові за виконану роботу.
Укладаючи трудовий договір в усній формі, умови оплати обговорюються між роботодавцем найнятим на роботу. Особливою формою трудового договору трудового договору є контракт, тобто письмова угода, в якій визначається термін його чинності, права, обов’язки та відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення та організації робітника, умови розірвання контракту.
Оплата праці – це обов’язок роботодавця щодо виплати найманому працівникові зароблених ним коштів за виконану ним роботу (або надані послуги) відповідно до умов трудового договору. Слід відзначити, що в реальній практиці заробітна платня - це не тільки виплати за виконану роботу. До складу заробітної платні згідно зі статтею 2 Закону України «Про оплату праці» включаються виплати за виконану роботу, а також гарантії та компенсації за невідпрацьований час (наприклад, за час виконання державних обов’язків, за час простою не з вини робітника та ін.).
СХЕМА ПЛАНУ УРОКУ ТЕОРЕТИЧНОГО НАВЧАННЯ
Тема програми: «Економічна фінансова і комерційна діяльність підприємств»
Тема уроку: «Продуктивність, мотивація й оплата праці».
Мета уроку:
а) навчальна:
- оволодіти теоретичними знаннями з теми уроку;
- засвоїти особливості оплати праці на підприємствах;
- сформулювати поняття, уявлення про систему, форми і види оплати праці;
б) розвивальна:
- активізація розумової діяльності учнів;
- формування прийомів мислення: аналіз – порівняння – узагальнення – висновок;
- розвиток уваги, спостережливості, логічного мислення.
в) виховна:
- виховання старанності в роботі;
- формування інтересу до теми уроку та предмету в цілому;
- прищеплення почуття відповідальності;
- формування любові до знань, дисципліни, ініціативи;
- сприяння формуванню правової грамотності;
- розвивання пізнавальних можливостей, самостійності, працелюбства;
- формування прагнення до раціонального виконання трудових дій.
г) методична:
- вивчення методики проведення уроку теоретичного навчання комбінованого типу;
- застосування сучасних інноваційних технологій;
- демонстрація зв’язку між теорією і практикою на уроці;
- використання групової роботи учнів у процесі вивчення нового матеріалу.
Форма уроку: урок теоретичного навчання в кабінеті економічних дисциплін.
Тип уроку: комбінований (вивчення нового матеріалу та закріплення і удосконалення нових знань).
Вид уроку: лекція з елементами практичних вправ.
Методи:
- словесні (лекція, бесіда, пояснення);
- наочні (слайд-шоу, роздатковий матеріал, показ прийомів роботи, спостереження);
- практичні (вправи);
- письмового контролю (комбінація письмове тестування, економічного диктанту та здійснення розрахунків);
- репродуктивні (пояснювально-ілюстративний, виконання учнями прийомів та операцій за зразком, показаним викладачем, виконання завдання, використовуючи інструкційну карту).
Дидактичне забезпечення: слайд-шоу (екран, мультимедійний проектор), завдання для самостійної роботи, інструкційна карта, бланк для виконання практичного завдання.
Матеріально-технічне забезпечення: калькулятор, ручка.
Міжпредметні зв’язки: Економіка підприємства, економічна теорія, бухгалтерський облік.
Перелік знань та умінь:
- розуміти економічну сутність та структуру заробітної плати;
- знати форми та види оплати праці;
- уміти розраховувати заробітну плату та проводити її оподаткування.
Перелік практичних завдань: контроль знань у формі вибору правильної відповіді з наведених варіантів, визначення пропущеного слова, здійснення розрахунків; завдання по нарахуванню та оподаткуванню заробітної плати.
Список основної і додаткової літератури:
1. Войченко О.Є. Опорний конспект з бухгалтерського обліку. Професія: 4121 обліковець з реєстрації бухгалтерських даних. Ужгород, 2012. – 248 с.
2. Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР із змінами та доповненнями.
3. Економіка підприємства: Навчально-методичний посібник для виконання практичних занять та самостійної роботи / Л.М. Гаєвська, О.Л. Фурманюк, С.Я. Цимбалюк, Г.А. Булгакова. – Ірпінь, 2001. – 145 с.
4. Економіка підприємства: Структурно-логічний навч. посібник / За ред. д-ра екон. наук, проф.С.Ф. Покропивного . — К.: КНЕУ, 2001. — 457 с.
5. Макаровська Т. П., Бондар Н. М. Економіка підприємства: Навч. посіб. для студ. вищ. навч.закл. — К.: МАУП, 2003. — 304 с.: іл. — Бібліогр.: с. 293–297.
6. Гетьман, Оксана Олександрівна. Економіка підприємства: навчальний посібник / О.О. Гетьман, В. М. Шаповал. - 2-ге вид. - К.: Центр учбової літератури, 2010. - 167 с
Хід уроку
І. Організаційна частина:
перевірка наявності учнів;
перевірка готовності учнів до уроку;
допуск з техніки безпеки.
ІІ. Актуалізація знань:
повідомлення теми програми і уроку;
цільова установка уроку;
перевірка опорних знань учнів, необхідних для проведення наступних структурних елементів уроку;
пояснення характеру і послідовності роботи учнів на уроці.
ІІІ. Формування нових знань:
повідомлення нової навчальної інформації;
демонстрація викладачем порядку виконання практичних завдань;
опитування учнів з метою перевірки засвоєння ними нової інформації під час виконання практичних завдань;
відповідь викладача на запитання учнів.
ІV. Закріплення нового матеріалу:
видача практичних завдань учням;
пояснення послідовності їх виконання;
самостійне виконання практичного завдання учнями на робочих місцях та одним учнем біля дошки;
контроль викладачем правильності виконання учнями вправ;
надання допомоги учням.
V. Підведення підсумків:
аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;
аналіз причин помилок, зроблених учнями на уроці, та способів їх усунення;
повідомлення та обґрунтування оцінок;
видача домашнього завдання.
Актуалізація опорних знань Тести (контроль знань попередніх тем)
1. Час, який робітник витрачає на безпосереднє виконання послуги, називають:
а) підготовчим
б) заключним
в) оперативним
г) результативним
Відповідь: в.
0,5 бала
2. Чому буде дорівнювати ціна послуги, якщо:
Собівартість = 800 грн.
Плановий прибуток = 200 грн.
Податки = 100 грн.
Відповідь: 800 + 200 + 100 = 1100 грн.
2 бали
3. Як називають тип цінової політики, при якому підприємство вводить у прейскурант нову послугу, яку ніхто ще не надає. На таку послугу встановлюють високу ціну, а потім з переходом даної послуги в розряд масової, ціну знижують?
а) політика «зняття вершків»
б) політика пікантних цін
в) політика розпродажу
г) іміджева політика
Відповідь: а.
0,5 бала.
4. Прибуток, який залишається в розпорядженні підприємства після сплати податків, називають:
а) балансовим
б) чистим
в) оподатковуваним
г) мінімальним
Відповідь: б.
0,5 бала.
5. Термін рентабельність веде своє походження від слова ______________, що в буквальному сенсі означає дохід.
Відповідь: рента.
1 бал.
6. Чому буде дорівнювати рентабельність підприємства за один день, якщо її :
Балансовий прибуток = 5000 грн.
Загальна виробнича собівартість = 1000 грн.?
Відповідь: Р = 5000 / 10000 = 0,5 або 50%
2 бали.
7. Як називають функцію прибутку, яка полягає у тому, що він характеризує ефект господарської діяльності підприємства?
а) відтворювальна
б) розподільча
в) стимулююча
г) оціночна
Відповідь: г
0,5 бала.