
- •Конспект уроку музики в 1 класі
- •II. Актуалізація опорних знань
- •III. Оголошення теми уроку
- •IV. Засвоєння нових знань
- •1. Слухання музики. Український народний танець «Метелиця» а) вступна бесіда
- •2. Розспівування
- •(Сшговик)
- •3 . Вітер хай не шаленіє,
- •(Дід мороз)
- •(Сніжинки)
- •3. Фізкултхвилинка
- •4. Розучування української народної пісні «Молитва до св..
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •VI. Пісні «Біла Квіточка»-укр.. Нар. Пісня в бр. В. Верховинця.
- •2. Ой ви мої дрібні діти Та не розбігайтесь
- •3. Ой, як яструб лихого Угляділа квочка
- •4. Як курчата позбігались, під крила сховались і з лихого яс трубонька
- •.Домашнє завдання.
- •1. Музичне вітання.
- •2. Оголошення теми уроку та актуалізація опорних знань.
- •II. Засвоєння нових знань. 1. Слухання музики, а) Вступна бесіда
- •Тихо ніжно і уважно Заспіваймо разом всі, Щоб тоненько задзвеніли
- •6. Розгадування ребусів.
- •III. Закріплення вивченого матеріалу.
- •Конспект уроку музики в 4 класі
- •II. Повідомлення теми та завдань уроку. Актуалізація опорних знань.
- •III. Засвоєння нових знань.
- •3.1. Введення в тему «Музична культура народів Закавказзя».
- •3.4. Слухання музики . Арам Ілліч Хачатурян «Гопак» з балету «Гаяне».
- •4.1 .Закріплення теми семестру.
- •4.2. Інтерактивне завдання командам.
- •Хід уроку
- •Організація учнів до уроку.
- •Актуалізація опорних знань.
- •У кого що в середині.
- •2.Слухання п. І. Чайковського «Баба Яга»
- •V. Підсумки уроку.
6. Розгадування ребусів.
III. Закріплення вивченого матеріалу.
Отож, учні, що ми сьогодні слухали?
Що таке концерт?
Що таке народна пісня?
Теми кого ми вивчали на уроці?
Що цікавого ви дізнались?
Конспект уроку музики в 4 класі
Тема семестру. Музика не знає кордонів.
Тема уроку.
Музична культура народів Закавказзя. Грузинський народний танець «Лезгинка», А.І. Хачатурян, «Гопак» з балету «Гаяне» -слухання. Грузинська народна пісня «Світлячок»-розучування.
Мета уроку:
поглибити тему семестру про взаємозв'язки та взаємопроникнення різних музичних культур , ознайомити школярів з особливостями колориту музики закавказьких народів, вчити визначати, аналізувати та порівнювати споріднені та відмінні риси в музиці українського та закавказького народів;
розвивати мовлення, мислення та навики сприймання музики на основі слухових асоціацій, активізувати увагу та розумову діяльність учнів, вдосконалювати вокально-хорові навички, сольфеджування та відчуття ритму, стимулювати музичну творчість школярів;
виховувати інтерес, толерантне ставлення та особистісно-ціннісне ставлення до музичних культур різних народів, пробуджувати емоційний відгук, збагачувати музичну культуру молодших школярів;
Завдання уроку : ознайомити учнів з відомими зразками музичної культури закавказьких народів; проаналізувати, визначити споріднені та відмінні риси між музикою слов'янських, зокрема українського та музикою народів Закавказзя; узагальнити знання учнів про особливості музичної культури народів Закавказзя.
Тип уроку: комбінований (поглиблення теми семестру)
Обладнання музичний інструмент, магнітофон,комп'ютер,мультимедійний проектор, ілюстрації до музичних творів, портрети композиторів; дидактично-наочний матеріал: таблиці вокальних вправ та пісні.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
• Музичне вітання.
Шановні діти! Сьогодні урок музики з вами проведу я, звати мене Наталія Василівна . Наш урок буде незвичним, оскільки працювати будемо групами, тобто командами, кожна з яких буде виконувати відповідні завдання з метою поглиблення знань по темі, яку вивчаємо впродовж семестру.
* /
II. Повідомлення теми та завдань уроку. Актуалізація опорних знань.
Пригадайте, як звучить тема семестру, яка нам вивчається? («Музика не знає кордонів»)
Чим відрізняється вона від навчальної теми першого семестру?
(В попередньому семестрі, ми вивчали «Музику мого народу», де знайомилися з музичною культурою України, її фольклором, творчістю, українських композиторів-класиків, сучасних композиторів України та нашого краю).
Кожен народ має свої національні фольклорні здобутки. Однак, у музичному мистецтві різних народів можна віднайти як спільні, так і відмінні риси. В, першому семестрі ви знайомилися з музикою українського народу, де дізналися , що виникнення і побутування українського фольклору має спільну основу з фольклором інших слов'янських народів, насамперед російського й білоруського. Це пояснюється їх мовною й культурно-історичною спорідненістю. А сьогодні ми будемо розглядати і визначати особливості музичної культури народів гір, якій притаманні своєрідні інтонації та ритмічні особливості. А саме: ми будемо розглядати, визначати та аналізувати особливості однієї з найбільш яскравих серед музичних культур - музику народів Закавказзя.
Отож, наша командна пізнавальна діяльність розпочинається. Першій команді присвоюється ім'я «Музичних мандрівників», а другій команді -«Музичних дослідників».
Першим турнірним завданням буде гра «Мікрофон», в якій ви станете телезірками, якщо дасте правильні відповіді на запитання по темі семестру
Питання до команди «Музичних мандрівників»:
- Назвіть відомі вам пісні та танці українського народу
(Гопак, козачок, карічка, увиванець; «Сіяв мужик просо», «Ой під вишнею під черешнею», «Здійнялася хуртовина»).
- Назвіть ознаки музичної культури білоруського народу та музичні жанри, інструменти.
(«Олеся»; бульба; бубен, дудка, лєра). Питання до команди «Музичних дослідників» :
Назвіть українські народні інструменти. (Сопілка, скрипка, цимбали, бубен, бандура)
Назвіть прізвище відомого російського композитора, який у своїй творчості звертався до інтонацій української музики, цікавився культурою, звичаями та традиціями українському народу.(П.І.Чайковський)
Запитання для обох команд:
- Як ви розумієте тему «Музика не знає кордонів»?
(Між музикою різних народів немає визначених меж; музичним культурам різних народів притаманні спільні риси, образи природи, казкових персонажів, колискових пісень. Також:, характерне взаємозапозичення композиторами інтонацій, музичної мелодики інших народів
- Що є спільного між музикою слов'янських народів, зокрема білоруського, українського та російського?
(Мелодизм, пісенність, танцювальність, задушевність мелодій)
*