
- •Конспект уроку музики в 1 класі
- •II. Актуалізація опорних знань
- •III. Оголошення теми уроку
- •IV. Засвоєння нових знань
- •1. Слухання музики. Український народний танець «Метелиця» а) вступна бесіда
- •2. Розспівування
- •(Сшговик)
- •3 . Вітер хай не шаленіє,
- •(Дід мороз)
- •(Сніжинки)
- •3. Фізкултхвилинка
- •4. Розучування української народної пісні «Молитва до св..
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •VI. Пісні «Біла Квіточка»-укр.. Нар. Пісня в бр. В. Верховинця.
- •2. Ой ви мої дрібні діти Та не розбігайтесь
- •3. Ой, як яструб лихого Угляділа квочка
- •4. Як курчата позбігались, під крила сховались і з лихого яс трубонька
- •.Домашнє завдання.
- •1. Музичне вітання.
- •2. Оголошення теми уроку та актуалізація опорних знань.
- •II. Засвоєння нових знань. 1. Слухання музики, а) Вступна бесіда
- •Тихо ніжно і уважно Заспіваймо разом всі, Щоб тоненько задзвеніли
- •6. Розгадування ребусів.
- •III. Закріплення вивченого матеріалу.
- •Конспект уроку музики в 4 класі
- •II. Повідомлення теми та завдань уроку. Актуалізація опорних знань.
- •III. Засвоєння нових знань.
- •3.1. Введення в тему «Музична культура народів Закавказзя».
- •3.4. Слухання музики . Арам Ілліч Хачатурян «Гопак» з балету «Гаяне».
- •4.1 .Закріплення теми семестру.
- •4.2. Інтерактивне завдання командам.
- •Хід уроку
- •Організація учнів до уроку.
- •Актуалізація опорних знань.
- •У кого що в середині.
- •2.Слухання п. І. Чайковського «Баба Яга»
- •V. Підсумки уроку.
Конспект уроку музики в 1 класі
Тема чверті: Світ почуттів у музиці
Тема уроку: Музика про зиму. Зображальність у музиці. Музика зображає зиму.
Слухання музики: Український народний танець «Метелиця». Розучування пісні: «Молитва до св. Миколая».
Мета: навчальна - доповнювати значення дітей про змістовні можливості музики, вчити визначати настрій музичного твору за допомогою виразних характеристик, виражати словесне і в рухах зміст та характер музики;
розвиваюча - розвивати музичні здібності (почуття ритму, музично-слухові уявлення, музична пам'ять), вокально-хорові навички (артикуляція, дикція, дихання), психічні процеси (пам'ять, увагу, мислення, уяву, мовлення);
виховна - виховувати особистісне ставлення до музики, формувати естетичні смаки учнів.
Обладнання: різні малюнки про зиму і зимові свята, малюнок бандури, ритмічні завдання...
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
- Учні, встали всі рівненько. Привітаємось музичним вітанням:
II. Актуалізація опорних знань
Учні, ми з вами сьогодні поговоримо про те. що музика виражає і зображає навколишній світ. Вміє передавати настрій. Музика буває: весела - сумна, добра - ніжна, рішуча - впевнена; може звучати голосно - тихо, швидко - повільно, тобто музика має свою мову - мову звуків і може розповідати про все, що нас оточує. Може зображати природу. Музика супроводжує людину в різні моменти її життя: у радості І в горі, у праці і відпочинку. Вона є скрізь. І народжується вона серед безліч кольорів, звуків, рухів.
Наприклад, коли падає дощ то він падає спочатку лише по одні капельці (кап), потім трішечки більше (кап-кап). А коли гроза то вже (кап-кап-кап- кап...)
* А зараз уважно послухайте віршик про музику:
Музика, як казка, музика - .жива.
І не треба серцю будь-які слова.
Б музиці — найвищі ніжні почуття.
В ній любов і туга, та саме життя.
Музика, як море, то штормить, то ні.
Там знаходить серце рятівні вогні.
Музика, як сонце, гріє нам серця,
І нема початку і нема кінця. І чого не зможеш словами досягти, В музиці розкажеш щиру правду ти.
і- Учні яка зараз пора року? ( На дворі пора року осінь). 4- Яка погода на дворі? (На дворі сонячно... похмуро...).
• Послухайте загадку і відгадайте її:
Завірюха, сніг кружляє,
Морозець, ой-ой, щипає.
В річці - крижана вода,
Вже до нас іде...
(ЗИМА)
(Виставляю плакат із зимою)
• Так, зима! Гарна все ж таки пора року зима! Нас усюди супроводжує музика, вона створює святковий настрій і розповідає про зиму, про її природу.
• А з чим у вас асоціюється зима? (Зі святами, морозом, снігом, санчатами, ковзанами...).
Майже цілий рік усі ми з вами з нетерпінням очікуємо на зимові свята.
Учні, а які ви знаєте зимові свята? (День св. Миколая, Новий рік, Різдво Христове, і закінчуються свята Водохрещем).
Учні якого числа святкуємо День св.. Миколая? ( Римокатолики - 6 грудня, а греко-католики і православні - 19 грудня).
(Виставляю плакат до св.. Миколая)
- Так більшість із нас думаю святкує 19 грудня - з особливим
нетерпінням чекають на нього діти, бо свято пов'язано з подарунками, гарним настроєм, як це буває на святі.
- А чому ви чекаєте цей ден з таким нетерпінням?
( Бо ви знаєте, що за вашу слухняність і працьовитість св.. Миколай принесе вам подарунки). А ви слухняні??? (Так).
Наступне свято, яке святкують взимку - Новий Рік. Це одне з найпопулярніших веселих свят. Це свято кожен по-своєму святкує: у колі сім'ї, з друзями, в ресторані чи вдома.
(Виставляю Новорічний плакат)
- А зараз відгадайте загадку і скажете про кого йдеться в загадці:
Він в дім приносить подарунки, На склі малює візерунки,
В річки заковує у лід, Як зветься цей казковий дід?
(ДІД МОРОЗ) Звісно, що Новий Рік ми собі не уявляємо без Діда Мороза.
Новий Рік кожна сім'я в нашій країні святкує його в ніч з 31 грудня опівночі на 1 січня. Вранці під ялинкою дідки знаходять подарунки, які їм принесли Дід Мороз і Снігурочка.
(Виставляю малюнок Діда Мороза і Снігурочки)
* Наступне свято це - послухайте уважно віршик і скажете яке?
Зірочка на небі
Ясно засіялі із РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ Людство привітала!!!
(Виставляю різдвяний плакат)
ґ
РІЗДВО ХРИСТОВЕ - велике свято пов'язане з народженням Ісуса Христа. До цього свята готуються заздалегідь. 40 днів перед Різдвом триває піст, під час якого вивчають колядки, вінчування, готують вертепні вистави. 6 січня на святвечір готують 12 пісних страв і вечеряють всі разом з усією сім’ю.
Різдвяні свята закінчуються Водохрещем. Це свято знаменує собою закінченням 12-денного періоду свят. Ці веселі дні супроводжує колядка, щедрівка...