
- •Хід уроку.
- •1. Організація учнів до уроку .
- •Мета уроку:
- •Хід уроку.
- •1. Організація учнів до уроку .
- •Урок 3.
- •Мета уроку:
- •1. Організація учнів до уроку .
- •IV . Виконання пісні л.Квін «Здрастуй, мир !»
- •V . Висновок .
- •Урок 4.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •IV. Розучування пісні п. Майборода «Моя стежина»
- •V. Висновок.
- •Урок 5.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •IV. Виконання пісні п.Майбороди «Моя стежина»
- •Урок 6.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •IV. Виконання пісні п.Майбороди «Моя стежина .
- •V . Висновок.
- •Урок 7.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •V . Висновок.
- •Урок 8.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •Урок 9.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •V . Висновок.
- •Урок 10 .
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •Урок 11.
- •Мета уроку :
- •Урок 12.
- •Мета уроку :
- •Урок 13.
- •Мета уроку :
- •IV. Актуалізація опорних знань.
- •V.Вивчення нового матеріалу.
- •VI. Вокально-хорова робота.
- •VII. Підсумок уроку.
- •Урок 14
- •Мета уроку :
- •IV. Виконання пісні в. Івасюка «Червона рута»
- •V. Висновок.
- •Урок 15
- •Мета уроку :
- •Урок 16
- •Мета уроку :
IV. Виконання пісні п.Майбороди «Моя стежина .
Робота над піснею «Моя стежина»
Радість і печаль, любов і смерть, мить і вічність - все це зустрілось на життєвій стежині волелюбної красуні Кармен. Цікаво, а що зустріне кожен з нас на своїй життєвій стежині? Життєві пристрасті нікого не оминуть. А поки що спитаємо про це в авторів пісні «Моя стежина» - поета Андрія Малишка та композитора Платона Майбороди. І продовжимо її розучування.
Караоке. «Моя стежина»
Тестове завдання 1
Позначте правильні твердження
Хабанера - кубинський народний танець-пісня
Хабанера - мексиканський народний танець-пісня
Хабанера - французький народний танець-пісня
Тестове завдання 2
Закінчіть речення: «Улюблений жанр у творчості Жоржа Бізе - …»
Опери
Балети
Симфонії
Пісні
Тестове завдання 3
Відмінності опери «Кармен» та «Кармен-сюїти»
Жанр
Оркестровка
Герої
Мелодії
Тестове завдання 4
Основна ідея опери «Кармен» та «Кармен-сюїти»
Взаємовідносини волелюбної особистості з «суспільством масок»
Взаємовідносини Кармен та Хосе
Взаємовідносини Кармен та Ескамільйо
Взаємовідносини Хосе та Ескамільйо
Тестове завдання 5
Назва вільної обробки музичного твору для інших інструментів, що має самостійне художнє значення
Транскрипція
Каденція
Секвенція
V . Висновок.
Вч . Переважна більшість людей на нашій планеті впізнає, і навіть зможе наспівати мелодію куплетів Тореадора. Недарма вважають, що опера «Кармен» є музичним еталоном цілої епохи. У свій час Петро Чайковський, сам геніальний методист, написав: «Я впевнений, що років за десять «Кармен» буде найпопулярнішою оперою в світі...» .
Урок 7.
ТЕМА: У сузір’ї Баха .
Мета уроку :
Навчальні: на прикладі Арії з Бразильської бахіани №5 ознайомити учнів із творчістю бразильського композитора XX ст. Е.Вілла-Лобоса;
закріплювати визначення понять «національна композиторська школа», «неокласицизм»;
Розвивати вміння характеризувати основні риси творчості відомих композиторів минулого й сучасності.
Виховна : Виховувати любов до класичної музики;
- виховувати здатність співпереживати зміст розучених пісень та почутих музичних творів.
Розвиваюча : Розвиток вокально – хорових навичок
( дихання, звукоутворення, унісоном, артикуляцією)
Корекційні завдання: корекція співочої постави;
корекція та розвиток музичного слуху та почуття ритму.
Корекційний розвиток особистості дитини із ЗПР.
Наочні посібники: Портрет Е. Віла -Лобос, Й.С.Бах , О.В.Волошина «Музичне мистецтво 8 клас»,Г.М.Макаренко «Музичне мистецтво»
Музичний матеріал: Е.Віла –Лобос Арія з Бразильської бахіани №5, П. Майборода «Моя стежина», І.Шамо «Києве мій»
Т.Н.З: Магнітофон.