
- •Хід уроку.
- •1. Організація учнів до уроку .
- •Мета уроку:
- •Хід уроку.
- •1. Організація учнів до уроку .
- •Урок 3.
- •Мета уроку:
- •1. Організація учнів до уроку .
- •IV . Виконання пісні л.Квін «Здрастуй, мир !»
- •V . Висновок .
- •Урок 4.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •IV. Розучування пісні п. Майборода «Моя стежина»
- •V. Висновок.
- •Урок 5.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •IV. Виконання пісні п.Майбороди «Моя стежина»
- •Урок 6.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •IV. Виконання пісні п.Майбороди «Моя стежина .
- •V . Висновок.
- •Урок 7.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •V . Висновок.
- •Урок 8.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •Урок 9.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •V . Висновок.
- •Урок 10 .
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •Урок 11.
- •Мета уроку :
- •Урок 12.
- •Мета уроку :
- •Урок 13.
- •Мета уроку :
- •IV. Актуалізація опорних знань.
- •V.Вивчення нового матеріалу.
- •VI. Вокально-хорова робота.
- •VII. Підсумок уроку.
- •Урок 14
- •Мета уроку :
- •IV. Виконання пісні в. Івасюка «Червона рута»
- •V. Висновок.
- •Урок 15
- •Мета уроку :
- •Урок 16
- •Мета уроку :
IV. Виконання пісні в. Івасюка «Червона рута»
Вч. Виконайте пісню В, Івасюка «Червона рута» весело, грайливо. Співайте м’яким заокругленим звуком. Не виділяйтесь із загального хору . Стежте за ритмом.
Виконання пісні «Червона рута»
V. Висновок.
«Коли закінчуються розмови , починається пісня. Володя був її творцем . Я бачив у піснях його душу, вона здається мені блакитноокою. Такою, як сам Володя. Його пісня - душа . А для співака пісня – це крила» . Назарій Яремчук
Урок 15
ТЕМА : Відлуння епох у музичному мистецтві.
Мета уроку :
Навчальні : інтерпретація образного змісту музичних творів ;
- засвоєння закріплення поняття легка (розважальна), популярна музика.
Виховні: Виховувати інтерес та любов до музики
Розвиваючі: Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники: Г. М. Макаренка «Музичне мис –
тецтво» 8 клас.
Музичний матеріал : твори , які прослуховувалися на протязі першого семестру.
Т. Н. З : магнітофон.
ХІД УРОКУ :
І. організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
Вступне слово вчителя.
Англійський письменник Оскар Уайльд сказав: «Благо, що дарує нам мистеитво, не в тому, чого ми від нього навчаємося, а в тому, якими завдяки йому ми стаємо». За останні півроку спілкування з музичним мистецтвом ми навчились від нього, i дещо змінились. Ми пізнали музику різних епох та стилів. Отож, давайте перевіримо, чого сааме ми з вами навчилися. Для цього пропоную влаштувати вікторини: теоретичну та музичну.
Асоціативннй ряд
Назввіть композитора або виконавця за таким асоціативним рядом.
Орган, фуга, поліфонія, токата, бароко – Йоганн Бах. XVIII столптя.
Вальс, полька, Відень, свято, романтизм - Йоганн Штраус. XIX століття.
Стилізація, сюїта, авангард - Альфред Шнітке. XX столггтя.
Бразилія, apiя, Й. Бах - Ейтор Віла - Лобос. XX століття
Джем - сешн, труба, імпровізація, джаз – Лyї Армстронг. XX століття.
Хабанера, тореадор, опера, Франція - Жорж Бізе. XIX століття.
Рок-н-рол, король, Америка - Елвіс Преслі XX століття
Шансон, пристрасність, «горобчик», Франція - Едіт Піаф. XX столггтя.
Квартет, .Ліверпуль, 6iг-6iт, «жуки» - «Бітлз». XX століття.
Пісня, «український соловейко», тенор, опера – Анатолій Солов'яненко. XX століття.
Естрада, Буковина, «Червона рута» - Володимир Івасюк. XX століття.
Перший відеокліп, рок, Фарух Булсара - «Квін». XX столгітя.
Відлуння мистецтва...
Протягом першого піріччя ми вивчали найрізноманітнішу музику. «Одна музика йде до нас без усіляких зусиль. Інша - вимагае, шоб ми до неї прийшли». Ці слова належать видатному угорському композитору, піаністу Ференцу Лісту. Поясніть, як ви розумієте цей вислів.
Слухання музики. Завдання 1
Завдання музичної вікторини :
Назвіть композитора та його твіip, що прозвучить.
Й. Бах. Токата ре мінор
Слухання музики. Завдання 2
Ж. Бізе. Опера «Кармен». Хабанера
Слухання музики. Завдання 3
Е. Віла-Лобос. Арія з Бразильської бахіани №5
Слухання музики. Завдання 4
A. Шнітке. «Сюїта в старовинному стилі». «Менует»
Слухання музики. Завдання 5
Ш. Дюмон. «Non Je Ne Regrette Rien» («Hi , я нi за чим не жалкую») у вик. Е. Піаф .
Слухання музики. Завдання 6
B. Івасюк. «Пісня буде поміж нас»
Тестове завдання 1
Позначте правильне твердження
Полістилістика - навмисне сполучення в одному творі несумісних стилістичних елементів
Полістилістика - імітація художнього стилю, характерного для будь-якого автора, жанру, народності епохи тощо
Полістилістика - поєднання художніх стилів, характерних для будь-якого композитора
Тестове завдання 2
Стиль музичного мистецтва XVII - XVIII століть, в якому на зразок архітектури i живопису втілювались монументальні та величні образи
Бароко
Класицизм
Романтизм
Модернізм
Тестове завдання 3
Нескладна за змістом музика, переважно проста за формою, доступна для сприйняття найширшими колами слухачів
Естрадна
Академічна
Духовна
Тестове завдання 4
Стиль музичного мистецтва XIX століття, який характеризується інтересом до внутршнього світу людини, любовної лірики
Класицизм
Імиресіонізм
Романтизм
Бароко
Тестове завдання 3
Стиль розважальної музики, що з'явився у Великобританії та США на межі 50-60-х років, i має свої виражальні особливості - використання блюзових мелодичних зворотів, перебільшене значения метро-ритму, застосування тембрів електричних музичних інструментів, підсилювачів звуку, особлива - експресивна - манера виконання.
Рок
Джаз
Симфоджаз
Реп
Тестове завдання 4
Які твердження доводять «відлуння епох у музичному мистецтві»?
Музика минулих часів є художньою моделлю для написання оригінальних творів сучасних композиторів i аранжувальників.
Hoві принципи «мислення у звуках» дозволяють цікаво поєднати минуле й сучасне, традиційне й новаторське.
Нетлінні шедеври, народжені художнім генієм людства, є завжди сучасними.
Мистецтво - скарбниця Духовності, споконвічного прагнення до ідеалу, Гармонії та Краси .
Висновки уроку
Друзі ми провели урок-узагальнення з теми «Відлуння епох у музичному мистецтві .