
План-конспект
Дата:
Клас: 9
Розділ 1.Мистецтво в просторі культури
Тема 4. Театр як синтез мистецтв Урок 9. Основні елементи художньо-образної мови театрального мистецтва.
Мета:
розглянути основні елементи художньо-образної мови театрального мистецтва;
надати знання про специфіку театрального мистецтва;
розкрити особливості театрального мистецтва;
розвивати вміння висловлювати власні враження під час спілкування з творами цього виду мистецтва, використовуючи спеціальну мистецьку термінологію;
виховувати духовність, мистецький смак.
Оснащення уроку: Музичний ряд:фрагменти музичних творів (за завданнями музичного турніру). Візуальний ряд: фотографії різних театральних діячів, фрагменти театральних вистав. Обладнання: ПК, проектор.
Тип уроку: комбінований.
Ключові слова: театр як вид мистецтва, актор, режисер, маска, художньо-образна мова театрального мистецтва.
«Життя – театр, а люди в ньому - актори»
Вільям Шекспір
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Узагальнення з теми: «Музичне мистецтво».
Т
ворче
контрольне тестування «Впізнай
композицію»
(учні прослуховують фрагменти музичних торів і виконують певні завдання.)
Тур І «Відгадай жанр музичного твору!»
(кожна правильна відповідь 0,5 бала)
Завдання: визначити, до якого жанру (інструментального, вокального) належить фрагмент.
а).
романс «Очи чёрные»
(сл.. Е. Гребінки, муз. Ф.
Германа) (вокальний
жанр).
б). Г. Гендель. Сюїта «Музика на воді»
(інструментальний жанр)
в). Ф. Шопен Вальс №10 (інструментальний жанр).
Тур
ІІ «Хто
відтворює музику»
(кожна правильна відповідь 0,5 бала)
Завдання: визначити, хто виконує музичний фрагмент (хор, оркестр, квартет, чи інструментальне соло та ін..)
а).
М. Рильський – Корсаков «Політ джмеля»
з
опери «Казка про царя Салтана» (інструментальне
соло)
б). В. Моцарт. Симфонія № 40 (симфонічний
оркестр).
в). Ф. Шуберт «Аве Марія» (хор).
Тур ІІІ «Назви напрям сучасної музики»
(кожна правильна відповідь 1 - бал).
З
авдання:Визначити
напрям:
а).гуртАВВА«Fernando» (диско);
б).гурт «ДДТ» «Осень» (рок-музика);
в).Л. Армстронг «West End Blues» («Блюз західної
околиці»)! (джаз);
г).А. Пугачова «Арлекино» (поп-музика).
Т
ур
IV. Супергра
«Відгадай
автора і назву твору!»
(кожна правильна відповідь — 2 бали)
Учні прослуховують фрагменти творів:
Й. Гайдн. Симфонія № 45;
Л, ван Бетговен. Соната № 14 («Місячна»).
(Усього — 12 балів)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
С
лово
вчителя
Сьогодні так само, як і багато століть тому, люди приходять. до театру. Глядачі із захопленням спостерігають гру акторів, які ведуть свій діалог, і не лише Словесний. Це «бесіда» Жестів, поз, поглядів, міміки. Захоплений сюжетом, глядач свідомо (а подеколи несвідомо) оцінює гру акторів, режисеру, відповідність вирішення театрального простору до загального задуму. Але головним є те, що глядач прилучається до високого мистецтва.
Чому театральне мистецтво відіграє таку важливу роль у нашому житті? І взагалі, що таке театр? Де його коріння?