Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
КОНСПЕКТИ УРОКІВ 4 кл2 сем.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
1.58 Mб
Скачать

II . Слухання. К. М’ясков. «Білоруський танець»

Вч .Білоруська народна пісня « Перепілонька » дуже сподобалася українському композиторові Костянтину М’яскову. Послухайте , як він втілив мелодію цієї пісні у своєму творі та дайте відповіді на питання .

Слухання

Вч . Який це тип музики – пісня , танець чи марш ?

Уч. Відповіді.

Вч. Який музичний інструмент виконує мелодію ?

Уч. Відповіді.

Вч . Використавши мелодію білоруської народної пісні «Перепілонька » , український композитор Костянтин М’ясков написав інструментальний твір для баяна під назвою « Білоруський танець » .

Мелодія пісні з наспівної , протяжної перетворилася в танцювальну .

I I I . Виконання музичної розспівки.

Ця розспівка налаштовує учнів на характер пісні, яку вони будуть вчити на уроці.

- виконання розспівки за співом учителя ;

- виконання розспівки в характері .

Вч. Запишіть ноти на нотному стані тиа поділіть їх на такти .

I V . Розучування російської народної пісні « Со в’юном я хожу » .

Вч. Демонстрація російської народної пісні «Со в’юном я хожу » .

Про що розповідається у пісні ?

Уч. Відповіді.

Вч. Який характер пісні ?

Уч. Відповіді.

Вч . Молодці. Так розучимо мелодію пісні.

Виконання пісні усім класом .

V . Підсумок роботи .

Вч. Сьогодні ми познайомилися із зразком білоруської народної музики – піснею « Перепілонька», почули , як втілив її у своєму інструментальному творі український композитор Костянтин М’ясков , а також ми помітили , що музика українців і білорусів має багато спільних рис .

Урок 4 .

ТЕМА : Спорідненість музики слов’янськизх народів .

Мета уроку :

Навчальна :вчити учнів уважно слухати музичні тво-

ри вміти характеризувати їх ;

- спільні й відмінні риси в танцювальній музиці

слов’янських народів у творі С. Рахманінова ;

- виконання пісень різного змісту і характеру.

- закріплювати набуті знання і вміння учнів.

Виховна : - виховувати любов до класичної му –

зики, рдного народу ;

- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів .

Розвиваюча : - розвивати музичні здібності учнів

їх творчі задатки ;

- розвивати співацькі навики ;

- розвивати слух, ритм.

Обладнання : Інструменти, магнітофон, диск із запи –

сом твору, папки із теорією , портрет компози-

тора, наочні матеріали.

Методи і прийоми : словесні ( розповідь, бесіда), наоч-

ні ( використання папок портрету композитора

де монстраційний матеріал малюнок ) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально .

ХІД УРОКУ :

I . Організація учнів до уроку.

Музичне вітання :

Добрий день вам дітки

Я вітаю вас.

Здрастуйте учителю , здрастуй любий клас

Вступне слово вчителя :

Вч . У кожного народу є своя національна музика . В одних випадках вона близька до української , в інших — істотно відрізняється .

Саме пісенність , танцювальність та маршовість є спільними рисами , що зближують музику різних народів і допомагають зрозуміти суть їх музичної мови.

Прослухайте три приклади музики слов’янських народів і поміркуйте , що в них спільного.

Слухання музики. Порівняльна характеристика трьох прикладів музики слов’янських народів

Звучить українська народна пісня «Женчичок-бренчичок» (І куплет )

Звучить білоруська народна пісня-танець «Бульба» (І куплет )

Звучить російська народна пісня «Светит месяц» (І куплет )

Уч. Відповіді.

Вч . Демонстрація російської народної пісні „Со вьюном я хожу ”

Танцювальність є спільною рисою трьох пісень, які ми прослухали.