
- •I I . Слухання музики :
- •I V . Розучування веснянки «Вийди, вийди, Іванку».
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 2 .
- •I I . Слухання. Українська народна пісня «Реве та стогне Дніпр широкий»
- •I V . Спів веснянки « Вийди, вийди, Іванку ».
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 3 .
- •II . Слухання. К. М’ясков. «Білоруський танець»
- •I V . Розучування російської народної пісні « Со в’юном я хожу » .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 4 .
- •Мета уроку :
- •II . Слухання с. Рахманінова . Третього концерту для фортепіано з оркестром .
- •I V . Спів російської народної пісні « Со в’юном я хожу » .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 5 .
- •Мета уроку :
- •II . Слухання. Р. Щедрін. Концерт для оркестру «Пустотливі частівки»
- •I V . Розучування пісні м. Глінки «Гуде вітер вельми в полі» .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 6 .
- •Мета уроку :
- •II . Послухайте „Лезгинку” та спробуйте визначити характерні особливості цього танцю.
- •I V . Розучування пісні г. Гусейнлі «Курчатка» .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 7.
- •Мета уроку :
- •II . Слухання. К. М’ясков. „Туркменський танець”
- •I V . Виконання пісні г. Гусейнлі «Курчатка» .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 8 .
- •Мета уроку :
- •II. Слухання. К. М’ясков. «Литовський танець»
- •I V . Розучування латвійської народної пісні «Півник» .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 9 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •IV. Виконання веснянки «Соловеєчку, сватку, сватку»
- •Урок 10
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •V . Підсумки уроку
- •Урок 10 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II .Слухання музики Дж. Гершвін Колискова з опери «Поргі і Бес».
- •I V . Розучування романсу е. Гріга «Захід сонця»
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 11 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II .Слухання. М. Глінка. Романс «Венеціанська ніч»
- •I V . Виконання романсу е. Гріга «Захід сонця»
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 12 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II .Слухання. З. Кодай. Опера «Харі Янош» (чардаш)
- •I V . Розучування чеської народної пісні «Полька» .
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 13 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II .Слухання. В. А. Моцарт. Симфонія соль мінор, і частина (фрагмент)
- •Шістнадцяті ноти
- •I V . Виконання чеської народної пісні «Полька» .
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 14 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II . Слухання. Ф. Шопен. Мазурка ля мінор .
- •I V . Розучування польської народної пісні «Жайворонок».
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 15 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II .Звучить: д. Кабалевський. Варіації на японську народну тему)
- •I V . Розучування японської народної пісні «Вишня».
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 16 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II . Слухання музики
- •IV. Розучування індонезійської народної пісні „Прогулянка з батьком”
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 17 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 18 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •V . Підсумки уроку .
I V . Спів веснянки « Вийди, вийди, Іванку ».
Вч. Виконайте цю пісню з супроводом, зверніть увагу на активне звукоутворення і вмілий розподіл дихання.
Важливо не сповільнювати рух мелодії, стежити за тим, щоб вона звучала легко і плавно.
Вч . Виконання веснянки усім класом .
V . Підсумок роботи .
Вч . Сьогодні ми зрозуміли , що російська та українська музики дуже близькі, адже їх об’єднує історична, мовна та культурна спорідненість.
Урок 3 .
ТЕМА УРОКУ : Знайомство з музикою білоруського
народу .
МЕТА УРОКУ :
Навчальна :вчити учнів уважно слухати музичні тво-
ри вміти характеризувати їх ;
- спільні й відмінні риси в танцювальній музиці
слов’янських народів ;
- виконання пісень різного змісту і характеру.
- закріплювати набуті знання і вміння учнів.
Виховна : - виховувати любов до класичної му –
зики, рдного народу ;
- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів .
Розвиваюча : - розвивати музичні здібності учнів
їх творчі задатки ;
- розвивати співацькі навики ;
- розвивати слух, ритм.
Обладнання : Інструменти, магнітофон, диск із запи –
сом твору, папки із теорією , портрет компози-
тора, наочні матеріали.
Методи і прийоми : словесні ( розповідь, бесіда), наоч-
ні ( використання папок портрету композитора
де монстраційний матеріал малюнок ) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально .
ХІД УРОКУ :
I . Організація учнів до уроку.
Музичне вітання :
Добрий день вам дітки
Я вітаю вас.
Здрастуйте учителю , здрастуй любий клас
Вступне слово вчителя :
Вч . Ще одним сусідом України , музика якого близька до нашої є білоруський народ . Кордон між нами проходить на півночі нашої держави.
Край раскинулся мой у Дніпра и Двины,
Там , где слышится гул беловежской сосны,
Где безкрайны пространства лесов и лугов,
Где на пашнях немолкнущий гром тракторов,
Где для дум соколиных высокий полет ,
Где живет работящий и сильный народ ,
Где Купалы и Коласа песни звенят ,
Где леса партизанскою славой шумят .
Так писав про свою рідну Бєларусь поет Максим Танк.
Білоруси , як і українці , походять від слов’ян . У ІХ- ХІ століттях територія сучасної Білорусі входила до складу давньоруської держави – Київської Русі , яка пізніше розділилася на окремі князівства – так почалося формування білоруської народності , її мови культури , звичаїв ) .
Вч . Якою ж є білоруська музика ? Щоб відповісти на це питання , послухайте білоруську народну пісню « Перепілонька » та поміркуйте над особливостями її звучання . Що зближує її з українською музикою ?
Слухання
Уч. Відповіді.
Вч. так . Сумним характером мелодії , її протяжністю, жалібним змістом білоруська народна пісня «Перепілонька » нагадує українську пісенну творчість.
Ой у перепілоньки та й голівка болить .
Приспів:
Ти ж моя, ти ж моя перепілонька ,
Ти ж моя , рідная, перепілонька.
(Повторюється після кожного рядка)
Ой у перепілоньки заболіли ніжки .
Ой у перепілоньки спинка заболіла .