
- •I I . Слухання музики :
- •I V . Розучування веснянки «Вийди, вийди, Іванку».
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 2 .
- •I I . Слухання. Українська народна пісня «Реве та стогне Дніпр широкий»
- •I V . Спів веснянки « Вийди, вийди, Іванку ».
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 3 .
- •II . Слухання. К. М’ясков. «Білоруський танець»
- •I V . Розучування російської народної пісні « Со в’юном я хожу » .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 4 .
- •Мета уроку :
- •II . Слухання с. Рахманінова . Третього концерту для фортепіано з оркестром .
- •I V . Спів російської народної пісні « Со в’юном я хожу » .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 5 .
- •Мета уроку :
- •II . Слухання. Р. Щедрін. Концерт для оркестру «Пустотливі частівки»
- •I V . Розучування пісні м. Глінки «Гуде вітер вельми в полі» .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 6 .
- •Мета уроку :
- •II . Послухайте „Лезгинку” та спробуйте визначити характерні особливості цього танцю.
- •I V . Розучування пісні г. Гусейнлі «Курчатка» .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 7.
- •Мета уроку :
- •II . Слухання. К. М’ясков. „Туркменський танець”
- •I V . Виконання пісні г. Гусейнлі «Курчатка» .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 8 .
- •Мета уроку :
- •II. Слухання. К. М’ясков. «Литовський танець»
- •I V . Розучування латвійської народної пісні «Півник» .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 9 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •IV. Виконання веснянки «Соловеєчку, сватку, сватку»
- •Урок 10
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •V . Підсумки уроку
- •Урок 10 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II .Слухання музики Дж. Гершвін Колискова з опери «Поргі і Бес».
- •I V . Розучування романсу е. Гріга «Захід сонця»
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 11 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II .Слухання. М. Глінка. Романс «Венеціанська ніч»
- •I V . Виконання романсу е. Гріга «Захід сонця»
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 12 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II .Слухання. З. Кодай. Опера «Харі Янош» (чардаш)
- •I V . Розучування чеської народної пісні «Полька» .
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 13 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II .Слухання. В. А. Моцарт. Симфонія соль мінор, і частина (фрагмент)
- •Шістнадцяті ноти
- •I V . Виконання чеської народної пісні «Полька» .
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 14 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II . Слухання. Ф. Шопен. Мазурка ля мінор .
- •I V . Розучування польської народної пісні «Жайворонок».
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 15 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II .Звучить: д. Кабалевський. Варіації на японську народну тему)
- •I V . Розучування японської народної пісні «Вишня».
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 16 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II . Слухання музики
- •IV. Розучування індонезійської народної пісні „Прогулянка з батьком”
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 17 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 18 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •V . Підсумки уроку .
II . Слухання музики
Індонезійська народна пісня «Прогулянка з батьком»
Вч .Ми прослухали індонезійську народну пісню «Прогулянка з батьком». Цей твір підтверджує думку про інтернаціональність музичної мови, адже він має багато спільного з музикою інших народів.
Відомості про Індонезію – країну тисяч островів
Індонезію називають країною близько 13 з половиною тисяч островів. Цей великий острівний світ наче створює природний міст, що поєднує Азію з Австралією.
Індонезія відрізняється виключним багатством флори та фауни. Більша частина архіпелагу вкрита вічнозеленими джунглями, де тільки квіткових рослин нараховується близько 24 тис. видів. Саме в індонезійських джунглях ще зберігся орангутанг – людиноподібна мавпа.
Індонезія славиться на весь світ величною спорудою – буддійським святилищем Боробудур, який свідчить про високий рівень розвитку матеріальної та духовної культури ще в далекі часи.
Столицею Індонезії є Джакарта – сучасне місто з висотними будівлями, розвинутою торгівлею та високою культурою.
I I I . Виконання музичної розспівки .
Вч. Проспівайте уривок пісні. Четвертні з крапкою витримуйте на «раз і два»
Вч. Проспівайте вправу з тактуванням. Пригадайте, які ще розміри такту ви знаєте.
IV. Розучування індонезійської народної пісні „Прогулянка з батьком”
Караоке. Індонезійська народна пісня „Прогулянка з батьком”
V . Підсумки уроку .
Вч. Сьогодні ми говорили про зрозумілість та інтернаціональність музичної мови і познайомилися з індонезійською народною піснею, характер якої близький музиці будь-якого народу.
Урок 17 .
ТЕМА : Подорож країнами світу разом із музикою .
Мета уроку :
Навчальна :вчити учнів уважно слухати музичні тво-
ри вміти характеризувати їх ;
- роль композиторів у встановленні зв’язків між музикою різних народів ;
- Взаємовплив і взаємозбагачення музики і різних народів ;
- виконання пісень різного змісту і характеру.
- закріплювати набуті знання і вміння учнів.
Виховна : - виховувати любов до класичної му –
зики, рідного народу ;
- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів .
Розвиваюча : - розвивати музичні здібності учнів
їх творчі задатки ;
- розвивати співацькі навики ;
- розвивати слух, ритм.
Обладнання : Інструменти, магнітофон, диск із запи –
сом твору, папки із теорією , портрет компози-
тора, наочні матеріали.
Методи і прийоми : словесні ( розповідь, бесіда), наоч-
ні ( використання папок портрету композитора
де монстраційний матеріал малюнок ) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально .
ХІД УРОКУ :