Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
КОНСПЕКТИ УРОКІВ 4 кл2 сем.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
1.58 Mб
Скачать

II .Звучить: д. Кабалевський. Варіації на японську народну тему)

Вч. Твір Дмитра Кабалевського написаний у формі варіацій.

Варіації – це форма музики, яка складається з теми та її видозмінених повторень (варіацій)

I I I . Виконання музичної розспівки .

Ця розспівка налаштовує учнів на характер пісні, яку вони будуть вчити на уроці.

- виконання розспівки за співом учителя ;

- виконання розспівки в характері .

Вч .Проспівайте вправу нотами, тактуючи на два, чітко витримуйте ритмічні склади (ТІ, ТІЙ, ТЕ-РЕ, ТА) з таксуванням.

Вч. Поділіть вправу на такти.

I V . Розучування японської народної пісні «Вишня».

У ній розповідається про вишню. Цьому дереву приділена така увага, оскільки японці з особливим трепотом чекають весняного цвітіння сакури – японської вишні. У ці дні вони милуються рожевими, махровими, ніжними квітами.

Вишню (як і хризантему) вважають національним символом Японії.

Розучування японської народної пісні „Вишня”

Караоке. Японська народна пісня „Вишня”

V . Підсумки уроку .

Сьогодні ми познайомилися з музикою японського народу. Незважаючи на її своєрідність, вона нам зрозуміла, адже музична мова є інтернаціональною.

Урок 16 .

ТЕМА : Музика не знає кордонів .

Мета уроку :

Навчальна :вчити учнів уважно слухати музичні тво-

ри вміти характеризувати їх ;

- роль композиторів у встановленні зв’язків між музикою різних народів ;

- Взаємовплив і взаємозбагачення музики і різних народів ;

- Спів вправ ;

- виконання пісень різного змісту і характеру.

- закріплювати набуті знання і вміння учнів.

Виховна : - виховувати любов до класичної му –

зики, рідного народу ;

- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів .

Розвиваюча : - розвивати музичні здібності учнів

їх творчі задатки ;

- розвивати співацькі навики ;

- розвивати слух, ритм.

Обладнання : Інструменти, магнітофон, диск із запи –

сом твору, папки із теорією , портрет компози-

тора, наочні матеріали.

Методи і прийоми : словесні ( розповідь, бесіда), наоч-

ні ( використання папок портрету композитора

де монстраційний матеріал малюнок ) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально .

ХІД УРОКУ :

I . Організація учнів до уроку.

Музичне вітання :

Добрий день вам дітки

Я вітаю вас.

Здрастуйте учителю , здрастуй любий клас

Вступне слово вчителя :

Вч . Ми подорожували різними країнами, які знаходяться або поряд з Україною, або на великій відстані від неї, та знайомилися з особливостями музичної культури кожної з них і дійшли висновку, що, навіть не знаючи мови твору, ми розуміємо музичну мову, яка в багатьох народів містить чимало спільних рис (хоча й існує національна своєрідність музики). Музична мова інтернаціональна.

Послухайте народну пісню і поміркуйте, чи українська вона.