
- •I I . Слухання музики :
- •I V . Розучування веснянки «Вийди, вийди, Іванку».
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 2 .
- •I I . Слухання. Українська народна пісня «Реве та стогне Дніпр широкий»
- •I V . Спів веснянки « Вийди, вийди, Іванку ».
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 3 .
- •II . Слухання. К. М’ясков. «Білоруський танець»
- •I V . Розучування російської народної пісні « Со в’юном я хожу » .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 4 .
- •Мета уроку :
- •II . Слухання с. Рахманінова . Третього концерту для фортепіано з оркестром .
- •I V . Спів російської народної пісні « Со в’юном я хожу » .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 5 .
- •Мета уроку :
- •II . Слухання. Р. Щедрін. Концерт для оркестру «Пустотливі частівки»
- •I V . Розучування пісні м. Глінки «Гуде вітер вельми в полі» .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 6 .
- •Мета уроку :
- •II . Послухайте „Лезгинку” та спробуйте визначити характерні особливості цього танцю.
- •I V . Розучування пісні г. Гусейнлі «Курчатка» .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 7.
- •Мета уроку :
- •II . Слухання. К. М’ясков. „Туркменський танець”
- •I V . Виконання пісні г. Гусейнлі «Курчатка» .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 8 .
- •Мета уроку :
- •II. Слухання. К. М’ясков. «Литовський танець»
- •I V . Розучування латвійської народної пісні «Півник» .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 9 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •IV. Виконання веснянки «Соловеєчку, сватку, сватку»
- •Урок 10
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •V . Підсумки уроку
- •Урок 10 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II .Слухання музики Дж. Гершвін Колискова з опери «Поргі і Бес».
- •I V . Розучування романсу е. Гріга «Захід сонця»
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 11 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II .Слухання. М. Глінка. Романс «Венеціанська ніч»
- •I V . Виконання романсу е. Гріга «Захід сонця»
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 12 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II .Слухання. З. Кодай. Опера «Харі Янош» (чардаш)
- •I V . Розучування чеської народної пісні «Полька» .
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 13 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II .Слухання. В. А. Моцарт. Симфонія соль мінор, і частина (фрагмент)
- •Шістнадцяті ноти
- •I V . Виконання чеської народної пісні «Полька» .
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 14 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II . Слухання. Ф. Шопен. Мазурка ля мінор .
- •I V . Розучування польської народної пісні «Жайворонок».
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 15 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II .Звучить: д. Кабалевський. Варіації на японську народну тему)
- •I V . Розучування японської народної пісні «Вишня».
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 16 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II . Слухання музики
- •IV. Розучування індонезійської народної пісні „Прогулянка з батьком”
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 17 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 18 .
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку.
- •V . Підсумки уроку .
I V . Розучування романсу е. Гріга «Захід сонця»
Вч . Розучіть пісню Е. Гріга «Захід сонця».
Слідкуйте, щоб ваше дихання було широким, а звучання голосних – округленим і протяжним.
У цьому вам може допомогти передача фразування рухом руки.
Розучування романсу «Захід сонця»
V . Підсумки уроку .
Вч. Сьогодні ми переконалися, що музична мова, на відміну від розмовної, зрозуміла нам без перекладу, а з її допомогою виражають певні почуття й образи. Допомогли нам Колискова з опери «Поргі та Бесс» Джорджа Гершвіна, болгарська народна жартівлива пісня «Посадив полин я» та романс «Захід сонця» Едварда Гріга.
Урок 11 .
ТЕМА : Музична мова композиторів різних країн .
Мета уроку :
Навчальна :вчити учнів уважно слухати музичні тво-
ри вміти характеризувати їх ;
- роль композиторів у встановленні зв’язків між музикою різних народів ;
- Взаємовплив і взаємозбагачення музики і різних народів ;
- Бемоль .ю Дієз ;
- виконання пісень різного змісту і характеру.
- закріплювати набуті знання і вміння учнів.
Виховна : - виховувати любов до класичної му –
зики, рдного народу ;
- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів .
Розвиваюча : - розвивати музичні здібності учнів
їх творчі задатки ;
- розвивати співацькі навики ;
- розвивати слух, ритм.
Обладнання : Інструменти, магнітофон, диск із запи –
сом твору, папки із теорією , портрет компози-
тора, наочні матеріали.
Методи і прийоми : словесні ( розповідь, бесіда), наоч-
ні ( використання папок портрету композитора
де монстраційний матеріал малюнок ) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально .
ХІД УРОКУ :
I . Організація учнів до уроку.
Музичне вітання :
Добрий день вам дітки
Я вітаю вас.
Здрастуйте учителю , здрастуй любий клас
Вступне слово вчителя :
Вч . Сьогодні ми спробуємо порівняти музичні мови композиторів різних країн і народів.
Послухайте відомий вам музичний твір і визначте ім’я композитора й образний зміст твору.
Слухання музики (Звучить «Захід сонця» Е. Гріга)
Романс «Захід сонця», який ми щойно прослухали, написав видатний норвезький композитор Едвард Гріг.
У ньому змальована краса вечірньої пори, виражена любов до рідної природи. Ця музика мелодійна, лірична і поетична.
Красу рідної природи змальовував у своїх творах і український композитор Микола Віталійович Лисенко.
Прослухайте один із них і спробуйте зрозуміти образний зміст твору; дайте йому свою назву.
Звучить «Баркарола» М. Лисенка
Вч . Микола Лисенко створив враження водного простору, передав спокійне погойдування річкових хвиль.
Композитор використав мелодію відомої української народної пісні «Пливе човен». А назвав він свій твір «Баркарола».
Відомості про баркароли – пісні гондольєрів
Баркарола народилася в прекрасному італійському місті – у Венеції, яку називають «столицею Нептуна», «перлиною Адріатики». Венеція збудована на островах і майже не має вулиць. Замість них місто перерізають канали. У них навіть відчиняються двері будинків; до сходів прив’язані довгі чорні човни – гондоли.
У гондолах, які пливуть нескінченними стрічками каналів, і народжуються баркароли – пісні човнярів-гондольєрів.
Вони спокійні, мелодійні, плавні; в акомпанементі – розмірене погойдування у своєрідному ритмі, наче хвилі набігають одна на одну.
Композитори полюбили м’який пісенний ритм баркароли (іноді її називають гондольєра) – і вслід за венеціанськими народними піснями з’явилися баркароли, створені композиторами різних країн.