Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
КОНСПЕКТИ УРОКІв для 3 класів.1 сем.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
1.61 Mб
Скачать

V . Висновок.

Вч . Ми сьогодні дізналися про одну з найважливіших властивостей музики – марш овість та познайомилися зі зразками музичних творів маршового характеру: „Запорізьким маршем” Євгена Адамцевича, поспівкою „Ми хлопчики” й українською народною піснею „Гей, там, на горі, Січ іде”.

Урок 8.

ТЕМА : Маршовість у симфонічній музиці ..

Мета уроку :

Навчальна : маршовість ;

- пісня –марш ;

- життя і творчість Л.Бетховена ;

- симфонія , симфонічна музика, симфонічний оркестр .

Виховна : Виховувати любов та інтерес музики .

Розвиваюча : Розвиток вокально - хорових навичок .

Наочні посібники: А. Лобова «Музичне мистецтво»

3 клас, портрет Л.ван Бетховена, мал.. симфонічного оркестру.

Музичний матеріал: Л.Бетховен Симфонія №5 «Тема долі» ,укр. нар. пісня «Вийшли в поле косарі», «Гей, там, на горі»

Т. Н. З : магнітофон.

ХІД УРОКУ,

I. Організація учнів до уроку .

Музичне вітання.

Вступне слово вчителя.

Вч. На минулому уроці ми дізналися про одну з найважливіших властивостей музики – маршовість. Сьогодні ми поглибимо свої знання, адже і в симфонічній музиці є чимало таких прикладів.

Розповідь про Л. Бетховена

Ми продовжимо розкривати тему маршовості і звернемося до творчості відомого німецького композитора, автора таких знайомих нам творів, як «Бабак» і «Весела. Сумна». Це Людвіг ван Бетховен. Він був сучасником подій французької революції кінця XVIII ст., яка проголосила свободу, рівність та братерство людей, і зумів передати у своїй музиці героїчні прагнення народу. Найбільше це відчувається у V симфонії.

Прослухаймо першу фразу величної теми V симфонії Бетховена, яка об’єднала весь твір, і спробуймо зрозуміти, що саме хотів сказати композитор

ІІ . Слухання. Л. Бетховен. V симфонія (уривок)

Симфонія – це великий твір для симфонічного оркестру.

Сам композитор сказав про величну тему V симфонії: „Так доля стукає у двері”. Виконайте її.

Мелодія симфонії вимагає вольового, активного характеру виконання з точним дотриманням ритмічного рисунка, чіткої дикції, співу на активному диханні.

Слухання. Л. Бетховен. V симфонія. ІІІ ч. („Тема долі”)

Аналіз прослуханого твору

Музика V симфонії Бетховена маршова, насичена трагізмом та схвильованістю. У третій частині симфонії знайома нам тема набуває нових якостей: почуття, виражені композитором, звучать більш насичено і глибоко.

Послухаємо декілька уривків з музичних творів і визначимо їх авторів, назви та приналежність до пісенності, танцювальності або маршовості.

Музична вікторина (відповіді)

1.Українська народна пісня «Вийшли в поле косарі» - танцювальна

2. Е.Гріг «Ранок» - пісенна

3.М.Глінка «Арагонська хота» - танцювальна

4. Є.Адамцевич «Запорізький марш» - маршова

5. Українська народна пісня «Гей, там, на горі, Січ іде» - маршова

6.Український народний танець «Козачок» - танцювальна